Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » El tudnátok ezt nekem magyarázni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El tudnátok ezt nekem magyarázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma beszélgettük pár ismerőssel (nagyobb társaság volt). Szóba kerültek a párkapcsolatok. Én azon az állásponton voltam, hogy pártolom a házassági szerződést és nem szeretnék közös kasszát. Ezen kívül csak akkor kezdek valakivel, ha egy szellemi szinten vagyunk. Meg nem vagyok csak azért kapcsolatban, hogy elmondjam, van valakim, mert jól elvagyok egyedül, élvezem, hogy nem függök mástól semmilyen formában. Erre megkaptam, hogy IQ nulla, egocentrikus p*csa vagyok, aki majd 60 évesen sír egyedül, és rájön hol rontotta el. És legyek öngyilkos, ha valami nem sikerül, mert ezzel a mentalitással sok pofon fog még érni..


Nem tudom, mivel bántottam meg őket ennyire. Egyrészt úgy gondolom, a házassági szerződés mindkét felet védi. Másrészt meg huszonéve nézem, ahogy anyám szenved a közös kassza miatt. Azt meg végképp nem vágom, miért baj, ha egy lány nem akar bármi áron kapcsolatot. Nem félek, hogy egyedül maradok. Sok idős ismerősöm van, egyedül vannak és sokszor írígylem őket.


Szóval nagyon hálás lennék, ha elmagyarázná valaki, mivel húztam ki ennyire a gyufát!



2018. nov. 3. 23:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Az előzményeket nem annyira ismerem, új vagyok a tásaságban, meg itt Pesten is. Gondoltam becsatlakozok egy "kocka" közösségbe, nem lennék ennyire egyedül. Igen, fiúk. Egyikük olyan 40-es, a többi 20-as és 30-as évei elején. Ámbár itt is kaptam olyan privátot, hogy femináci vagyok és a volt párom tuti nem kapott szót mellettem. Hogy ezt miből vette le, nem tudom, mert nem igaz.


Engem a nagyszüleim neveltek fel, ők lassan 60 éve házasok. Közös kasszával, de nagyim mindig mindenre "kunyerál", mert a papa nem ad. Értsd, egy szelet sütire is. De nekik azért a házasság szent. Általában én segítek neki, meg kipótolom a nyugdíját. Emiatt sem játszom a közös kasszával, mert az ilyen kiadásokba senkinek, még a páromnak sincs beleszólása. Ők neveltek fel. Ez a minimum, nem voltak kötelesek rá. Anyumék elváltak, apám már a házasság alatt mindent kimentett az anyja nevére, pedig a lakást felesben kapta ő és anyum a nagyszüleimtől. Keresztszüleim 60 évesek és válnak. Több éve, mert nem tudnak a pénzen megegyezni.. Én nem akarom ezt. Ha esetleg válok majd, azt szeretném normális hangnember végigcsinálni, elég baj lesz a szakítás. Ezen kívül, nem vagyok túl nyitott ember, nehezen ismerkedem. Mire lesz egy olyan kapcsolatom, ami komolyra fordul, talán 33-35 is leszek. Nagyjából ilyen korú párt keresek majd, tehát ott már mindkét félnek van múltja és anyagi biztonsága. Szeretném, ha ez mindkettőnknek megmaradna. Én sem érezném jogosnak beleszólni, ha ő mondjuk gyerektartást fizet. De mivel azt látom, hogy a párkapcsolatok nem tartósak, én közös lakáshitelbe sem ugranék már bele, pláne, hogy kerülöm a hitelt, mint a tüzet.


Nem tudom, mi volt, ami kiváltotta, alapból eléggé nőellenes volt a hangulat. Voltam már máskor is, akkor viszont normálisak voltak.. Mondjuk volt egy srác, ő sem értette, miért estek nekem, meg miért kritizálták a hozzáálásomat. Az élni és élni hagyni elvet képviseltem mindig. Kell, hogy két felnőtt embernek még párkapcsolatban is legyen "élete".

2018. nov. 4. 12:40
 12/13 anonim ***** válasza:

Majd megtudod a pletykakat mindenkirol h ki miert ilyen pukkancs. A "kocka" sracoknak alapbol problemai szoktak lenni a nokkel.

Hosszu tavon nem lesz jo ha fiukkal veszed korbe magad. Egyszeruen nem szamithatsz rajuk, mert nem ertik a problemaidat. A szivugyeket igazan lanyokkal, nokkel tudod megbeszelni, mert ok kezelik olyan sullyal es tapintattal, amire neked szukseged van. Gondolj bele mennyi egyutterzesre szamithatsz ezektol a sracoktol, ha kifejezed az aggodalmadat az anyasag es a karrier osszeegyeztethetosegerol. Kapsz egy kirohanast a dozsolo elvalt anyakrol... Soha nem fognak veled egyutterezni, sosem fognak vigasztalni es segitseget nyujtani. Nem lesznek tarsaid a bajban.

"Nem tudom, mi volt, ami kiváltotta, alapból eléggé nőellenes volt a hangulat."

Az elet valtotta ki. A sracok neha eleresztik magukat egymas kozott. Te meg ott voltal mint egy szem no. Szerintem eleg vilagos amit mondtam, h a multbeli serelmeket rajtad vezettek le. :) Folosleges a sajat mondataidban keresni a hibat, amit mondtal az csak egy urugy volt a feszultseg levezetesere.

2018. nov. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt észrevettem. Valahogy a nők nem szeretnek. Sosem mélyül el a barátság. Nem tudom miért. Bár, fiúból is csak egy tényleg szoros baráti kapcsolatom van, a többi a költözéssel szétesett. Igazad van. Csak rossz. Egész éjjel azon agyaltam, hogy vajon tényleg én vagyok, aki rosszul áll hozzá?
2018. nov. 4. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!