Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek hogyan kellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogyan kellett volna eljárni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A következő helyzet adódik:


Van 5 személy, nevezzük #1, #2, #3, #4, #5-nek. Van egy esemény, amire jegyet kell vásárolni.


Fontos tudni, hogy

- egy személy legfeljebb 4 jegyet vásárolhat

- mindenki regisztrál az eseményre, a regisztrációhoz szükséges email címet és személyes adatokat megadni

- jegyeket lehet foglalni X.-én egy adott időpontban 45% leszállítással, Y.-án drágábban (40% leszállítás)

- csak azok foglalhatnak jegyet, akik regisztráltak és rákattintanak a több nappal előre meghírdetett időpontban az emailben elküldött speciális linkre


Az 5 személy közül 4 nem tud jegyet foglalni a megadott időben. #1 személynek van csak lehetősége jegyet foglalni.


#2, aki #1 testvére megkéri #1-t, hogy vásároljon neki jegyet. Később megkéri, hogy vásároljon jegyet #3-nak is.


#1 eddig összesen 3 darab jegyet kell, hogy foglaljon. Szól #4-nek, aki a barátnője, hogy holnap lehet jegyeket vásárolni.


#4 tudatja #1-el, hogy nem tud a megadott időpontban jegyet foglalni, és megkéri #1-et, hogy vegyen jegyet neki (#4-nek) és a testvérének is (#5-nek).


#1 szól, hogy az ő email címével valószínű, hogy legfeljebb 4 jegyet fog tudni foglalni és nem fog tudni még 2 jegyet venni.


X.-án a megadott időben #1 lepróbál foglalni 5 jegyet, viszont csak 4-et enged neki a rendszer. A jegyek 2 perc alatt elfogynak. #1 nem tud több jegyet foglalni a rendezvényre a következő alkalomkor sem. A többiek tudnak, mert nem használják a linket.


#1 úgy dönt, hogy jelentkezés sorrendjében osztja szét a jegyeket. Mivel a barátnője (#4) szólt a legkésőbb, hogy nem tud jegyet foglalni és ezt nem mondta hamarabb, és 2 jegyre lett volna szüksége, 1 jegyet kapott. Ezt a jegyet odaadta a testvérének (#5-nek), és így saját magának (#4-nek )nem maradt jegye.


#4 szerint #1 a hibás, mert “pont a barátnőjének nem vett jegyet”. Mi a véleményetek erről?


#1 nem érzi magát hibásnak, mert szólt #4-nek több nappal a jegyfoglalás előtt, hogy mikor lehet ezt lefoglalni, és mindenkitől csak az utolsó pillanatban kapta azt a kérést, hogy foglaljon nekik is jegyet a saját fiókjából. Nem volt semmilyen lehetőség több jegyet foglalni, minden elfogyott 2 perc alatt és gyorsan kellett cselekedni.


2018. nov. 20. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem kuldtek el az email cimuket,hogy 1 meg egy cimmel tudjon foglalni?

Lesz@rnam, tudtak h nem lehet, kesz, ez van, kemeny az elet

2018. nov. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem volt idő több email címről foglalni jegyet, gyorsan kellett foglalni, egy ember nem tudott volna több email címről foglalni.
2018. nov. 20. 19:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ez van. Nem tehetsz róla, ők tudták mi a szitu, így igazán nem haragudhat senki. Persze ettől függetlenül a barátnő lehet hogy haragszik, de ez már az ő baja.
2018. nov. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Én inkább azt nem értem hogy 4es mit hisztizik ha kapott jegyet, csak oda adta a testvérének és emiatt nem maradt neki jegye. Hisz kapott. Ő adta tovább. Így járt.
2018. nov. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt előre meg kellett volna beszélni, hogy akkor ki is akar jönni, ki tud foglalni. Vagy mikor a barátnő jelentkezésénél mar nyílvánvaló volt, hogy nem jut mindenkinek jegy, akkor meg gyorsan telefonalni, hátha mégis valamelyikük tud rendelni.

Egyébként nem teljesen ertem, ha a másik idöpontban a többiek tudtak volna venni, akkor miert nem vettek még 1-et?

2018. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy itt a hatékony kommunikácio, meg együttműködés teljes hiánya áll fenn. Őszintén? Nem értem, hogy ezt miért is nem lehetett normálisan véghez vinni, hogy mindenkinek legyen jegye. Tudtátok előre a rendelés napját, tudtátok, hogy egy személy csak 4-et tud. És kevésbé hiszem, hogy mind a 4-nél az volt az ok, hogy a megadott időben nem ér rá. Sokkal inkább kényelmi okai lehettek.

Ami a barátnőt illeti, az a része jogos, hogy ő szolt utoljára. Viszont nem tudom, lehet én nem jól vagyok összerakva, de ha van egy rendezvény, amire mind a ketten szeretnénk elmenni, akkor evidens, hogy a jegyeket együtt vesszük meg, nem az, hogy te majd rendelj magadnak külön. Hacsak nem azért, mert eleve tudjátok, hogy többet fogtok venni. De eleve ehhez is kommunikálni kellett volna.

De most az nem tiszta, hogy az y napon egyáltalán nem lehetett már rendelni, mert minden elkelt az x-en, vagy csak te nem tudtál, mert a lehetőségeid kihasználtad? Utobbi esetben a többiek közül valaki miért nem rendelt?

2018. nov. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!