Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfiak! Ti mennyire nehezen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Ti mennyire nehezen köteleződtök el?

Figyelt kérdés

Bánt, hogy 4 év után a párom nem érzi még itt az idejét annak, hogy összeházasodjunk, lassan családot alapítsunk. Nem akarom állandóan rágni a fülét, tavaly egyszer nagyon összevesztünk emiatt, akkor azt mondta nem tudja hol van az a pont amikor egy férfi azt mondhatja, hogy ő ezen nő mellett akarja leélni az életét. Teljesen úgy jött le a téma, hogy nem biztos az érzéseiben irántam. Rosszul esett, de abban maradtunk, hogy majd ha úgy érzi megkér. Eltelt egy év és még mindig nem adta halvány jelét sem, hogy egyáltalán valaha is szeretné. Ha ismerősök rákérdeznek mindig csak legyint, hogy ráér az még...

Nekem ez iszonyatosan rosszul esik, az eleje óta tudja, hogy fontos nekem a házasság. Lassan 30 éves leszek, ő idősebb. Rendezett anyagi körülmények között élünk, közös lakásunk van, közös hitellel. Jól elvagyunk a hétköznapokban, szóval nem értem... Nem akarom hogy azt érezze erőltetem és én sem akarom, hogy csak azért kérje meg a kezem, mert kihisztiztem, így nagyon beszélni sem beszélünk a témáról. Engem ez az egész felőröl.

Szóval férfiak, mi lehet ennek az oka szerintetek?


2018. nov. 23. 21:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Én nagyon könnyen elköteleződtem. Viszont csak akkor, amikor úgy éreztem, ő a nagy ő. Nem akartam családot, gyereket, házasságot, viszont mikor megjelent a nagy ő, onnantól természetes volt a házasság, gyerek, hogy mi össze tartozunk.
2018. nov. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
Lehet kell még neki idő, attól függetlenül hogy soknak látod a 4 évet. Ha együttéltek az nem jó? Mindenáron házasságot akarsz?
2018. nov. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog elvenni. Ha ezeb idő alatt még csak a gondolat sem merült fel játékos szinten sem egy osszebújás során, akkor felejtsd el. Ismerek olyan párt, ahol 10 éve jártak és eljegyzés sem történt. Ott is bizonytalannak adta magát a férfi, a nő megunta ezt és lépett. Jól tette, 10 év alatt semmi elköteleződési vállalás, a.k.a. eljegyzes/házasság, megette a fene.

Amúgy a kapcsolat elején ismerkedési fázisban nem tértetek rá még, ha csak poénból is erre a témára, ki hogyan áll hozzá? Olyan, mintha nem működne a kommunikáció köztetek.

2018. nov. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

"Nem akarom hogy azt érezze erőltetem és én sem akarom, hogy csak azért kérje meg a kezem, mert kihisztiztem, így nagyon beszélni sem beszélünk a témáról. Engem ez az egész felőröl."


Márpedig ha egy pár egy közös kérdést, problémát nem tud közösen feloldani, az előbb-utóbb szétfeszíti a kapcsolatukat. Szerintem teljesen mindegy, hogy itt mi hogyan látjuk a dolgokat, mert 25 különféle álláspont mellett lehet, hogy a te barátod egy 26-t képvisel. Ültesd le, higgadtan mondd el, amit gondolsz és kérdezd meg a véleményét! Ha veszekedés nélkül nem tudtok egy ilyen kérdést megbeszélni, akkor gyakorlatilag a kapcsolatotoknak sincsen sok értelme.

2018. nov. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék 35 éves korom után szülni (ez a családban mindenkinek maradandó egészségügyi problémákat okozott sajnos) és abban mindig is egyetértettünk, hogy gyereknek a "házasságban a helye".

Az elején letisztáztuk a hasonló fontos kérdéseket, 3 éve együtt élünk, úgy ismerem, mint a tenyeremet, jól megvagyunk és egyszerűen nem értem miért nem érzi úgy, hogy szeretne továbblépni. Számomra ez egy pillanatig sem volt kérdéses.

2018. nov. 23. 22:11
 6/21 A kérdező kommentje:

Egyértelmű, hogy azt nem fogja tudni senki megmondani, hogy a párom fejében mi jár... Nem is ezt várom, nem is ez a kérdés. Férfiak tapasztalatára, gondolataira vagyok kíváncsi a témával kapcsolatban, ennyi.

Mindent megtudunk beszélni egyébként, ez egy kényes téma a tavalyi veszekedésünk óta. Akkor tényleg az agyára mentem a témával (jogosan) és a végén robbant... Van ilyen.

2018. nov. 23. 22:16
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

@6: Ezért kellene felnőtt emberként beszélgetni és nem a másik agyára menni. Hozzáteszem ő se volt valami érett, mivel ahelyett, hogy megoldotta volna a kérdést (megválaszolta volna), inkább "robbant" és kihasználva a lehetőséget, besöpörte a szőnyeg alá a dolgot. Te meg persze nem mersz kérdezni, nehogy megint "robbanjon".


Mondom még egyszer: ha nem tudjátok megbeszélni, akkor semmit se az egész. Ez alapján elég egyértelmű, hogy nem gondolkodtok egyformán a jövőről, de ezt ki kell mondani és el kell dönteni, hogy akkor közösen tovább vagy külön széjjel.

2018. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is nehezen, de párommal megbeszéltük. Nem lesz házasságkötés, ettől még jól elvagyunk.
2018. nov. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
19%
Egy mai házasságban a nő bármikor kisemmizheti a férfit bemondásra, állami segédlettel. Nagyon jól teszi. Hülye lenne aláírni.
2018. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%
Van aki bizony évtizedek után utcára kerül mert nem volt papír, mert meghal a másik és a gyerekek kirakják hiába gürizett. Sok van ilyen.
2018. nov. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!