Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek jogosan akadt ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan akadt ki a párom?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt. Az egyetemi gólyabálon ismerkedtünk meg. Ő felettem járt, de már végzett. Idén kezdett el dolgozni.

Eddig mindig nehezek voltak a vizsgaidőszakok de átvészeltük. Viszont most, hogy neki nem “kell” tanulni más a helyzet..

Még el sem kezdődtek a vizsgáim de már mondja, hogy nem elég ha heti 1x találkozunk csak, mi az hogy a tanulás fontosabb mint ő, minden fontosabb mint ő, neki elege van. ( eddig is minden vizsgaidőszakban heti 1x, volt hogy még ritkábban találkoztunk..mással ilyenkor nem is találkozom csak vele)

Közben én stresszelek a vizsgákon, van egy tárgy ami nagyon fontos, jól kell sikerülnie. Ezt ő is tudja de mégsem érdekli az egész, úgy érzem kicsit se empatikus felém... ezzel csak azt éri el, hogy nincs kedvem beszélni vele, szexelni se és még rosszabb a hangulatom


2018. dec. 3. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Ülj le vele szemtől szemben és mondd meg neki ezt így, ahogy nekünk ide leírtad. Próbáld meg rávezetni arra, hogy ő is volt ilyen helyzetben, és igazán megérthetne téged, mert ezzel csak annyit ér el, hogy eltaszít téged magától.
2018. dec. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Én az ilyeneket sosem értem. Mi a francot lehet ennyit tanulni? Voltam egyetemista, mesterképzést is csináltam. De teljesen nonszensz hogy valakinek heti 1 nap szabadideje legyen, főleg vizsgaidőszakban. Megmondom őszintén, hogy én is kiakadnék. Fizikai képtelenség 6 napot 24 órában tanulni. Ha más nem kimozdulhatnátok 1-2 órára meginni egy kávét vagy valami. Te is jobban tudnál tanulni ha tartasz egy kis szünetet, meg a párodat is láthatnád. Szerintem részben igaza van a párodnak, mert nonszensz hogy heti 1 napot érsz rá mert "tanulsz" (aminek a fele amúgy nem is tanulással telik).
2018. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Húzd meg a határaidat! Mond meg neki kerek-perec: igen, basssz meg fontosabb a tanulás, ez határozza meg a további életem. Neki már megvan, könnyen ugrál.

Legyél határozott. Ha emiatt szakít, akkor te is tudod, nem kár érte, mert más helyzetekben sem lenne megértő.


Határok! Mindenkivel csak annyit lehet megtenni, amennyit enged.

2018. dec. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%

A leírásod nekem azt mondja, hogy 3 éven keresztül empatikus volt feléd, most pedig jelezte, hogy ő is szeretné ha empatikus lennél felé és többet találkoznátok.

Ez a tanulok egész héten 0-24-ben egy oltári nagy kamu. Egyrészt képtelenség ennyit tanulni, másrészt attól, hogy erőltetsz valamit, jobban nem fog menni. Nem árt olykor kicsit visszalépni és megerősödve visszatérni.

32/f

2018. dec. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Kompromisszumot kellene kötnötök. Miért nem alszotok ilyenkor legalább együtt? Átmegy, amikor végeztél a tanulással, reggel együtt tudtok reggelizni, aztán kezdődhet újból a tanulás. Vagy próbáld meg te úgy beosztani az idődet, hogy azért pl. heti 2-3-szor legalább egy-egy órára össze tudjatok futni. Ha kilépsz a tanulós környezetből, az valószínűleg új energiával fog feltölteni a folytatáshoz.
2018. dec. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk most nem lesz 3 hétig találkozás a vizsgaidőszak miatt, de... Ez azért van, mert távkapcsolatban vagyunk, és a vizsgái hétvégére esnek, máskor meg dolgozik... Ő így elfoglalt. Nekem is lesznek vizsgáim, de egyáltalán nem fogok állandóan tanulni... Sőt, rengeteg szabadidőm lesz, több, mint egyébként szorgalmi időszakban. (Mondjuk én akkor kezdek el tanulni vizsgákra, nem vizsgaidőszakban...)
2018. dec. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!