Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan éreztessem életem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan éreztessem életem szerelmével, hogy megérdemel engem? Azt hiszi, hogy én jobbat érdemlek nála, de ez nem így van. Nem akarom elveszíteni őt soha. Hogyan bátoríthatnám és növelhetném az önbizalmát velem szemben?

Figyelt kérdés

9 hónapja vagyunk együtt, és persze az elején még ki kellett alakulnia az egésznek, de aztán olyan boldogok voltunk, mint még soha, és éreztem, hogy ő is az, és mindig mondta, hogy velem akarja leélni az életét és ilyet még soha senki iránt nem érzett. Aztán az utóbbi 1 hónapban jött neki egy munkalehetőség, érettségivel is felvették oda, de kötetlen munkaidős, és mondta, hogy így majd a későbbiekben, sikerült aláírnia a szerződést, többet lehetünk együtt, stb., de ez mégse így alakult. (megjegyzem, a munkára rá van szorulva, pl. a szülei adósságai miatt, stb.) Az utóbbi 1 hónapban vitáink voltak, nemcsak a munka miatt, hanem ő is kicsit magába fordult, mert otthon is állandóan utasítgatják hogy mit csináljon, és már nem bír ennyi mindent csinálni egyszerre. Emiatt én is sokmindenen kiakadtam, de fogamzásgátlót is szedtem, és utólag rájöttem, hogy inkább az volt rám ilyen hatással, mert abbahagytam, és azóta sokkal felszabadultabban érzem magam. De sajnos időt kért, mert össze volt zavarodva, aztán én azalatt az 1 hét alatt annyit szenvedtem, mint még életemben soha. Azt mondta, már nem érez úgy irántam, a kiakadásaim miatt elhidegült tőlem, de még szeret, csak nem úgy, mint rég.Megbeszéltük, hogy mivel ő sem szeretne elhagyni, mert annyi emlék fűz hozzám, ezért barátként találkozunk egy ideig, hátha fellángol benne az amit régen érzett. És a munkája miatt nem tudtunk találkozni, persze naponta telefonon beszéltünk és mondta h csak hétvégén van ideje sajnos, de ő tényleg komolyan gondolja hogy próbáljuk meg ezt a 2 hetet. Felhívtam egyik nap és aztán feljött, hogy megbeszéljük. Ebből is láttam, hogy fontos neki az egész, csak tényleg az ideje nem nagyon engedi. Szakítani akart, de már majdnem sírt ő is, mer mondta hogy szeret, de én jobbat érdemlek nála. De ezt nem lekoptatásként mondta, már könnyben volt a szeme, és mondtam neki h ez a későbbiekben megbánja, erre azt felelte, hogy már most bánja. És mondta, hogy annyi közös emlékünk van, hogy soha az életben nem fog elfelejteni és soha ilyet nem talál majd, mint én. (a kapcsolatunk alatt nagyon sokat segítettem neki és mindig mellette álltam jóban-rosszban!)Én elkezdtem bőgni és mondta, hogy miatta ne sírjak, nem érdemli meg. De bőgtem, olyan keservesen, mint még soha. És kérdeztem, hogy miért nem próbálhatnánk meg újra? Más is kaphat esélyt, mi miért nem? És már nem bírta nézni ahogy sírok, simogatott meg megcsókolt és sikerült meggyőznöm, hogy megpróbáljuk újra. De már nem bírta ő se tovább, csókolóztunk vagy 2 órán keresztül és mondta, hogy olyan jól érzi most magát velem, mint rég. De nem akar hitegetni, mert már eddig is sokszor volt rá példa, hogy ígért valamit ( apróságokat), és nem tartotta be, de nem szándékosan, hanem mert szétszórt kissé, a munka miatt meg főleg. És megbeszéltük, hogy megpróbáljuk egyelőre. De olyan hülye hozzáállása van, mert még mindig azt gondolja, hogy én jobbat érdemlek... de én ezt nem érzem így, én úgy érzem hogy nála jobbat soha az életben nem találnék, és nem is akarok, mert örökké szeretni fogom. De ő azt is hajtogatja, hogy fél, hogy neki jobb lenne egyedül, pl. a munka miatt is, sőt szerintem főleg amiatt. De nem tudna elfelejteni, soha, és örökké szeretni fog. De miért ilyen nehéz a szerelem? Én tényleg csak nála éreztem és érzem azt, hogy úgy szeretem, hogy mindent megtennék érte, annak ellenére is, hogy sokmindent ígért, és bár akaratlanul, de nem tartotta be. Ennek ellenére is mindent megtennék érte, és olyan is volt, hogy nekem voltak gondjaim (családi) és ő vigasztalt engem és mondta hogy rá számíthatok mindenben, és így is történt. Szerintem ő azt gondolja, hogy a munka mellett kevés ideje van rám, és hogy nekem arra van szükségem inkább, hogy több időt töltsek vele, és fél, hogy én majd csalódok benne. De én bíztattam hogy türelmes vagyok vele, és nem állhat a munka kettőnk közé, mert én szeretem és már annak is örülök ha egy kicsit is együtt lehetünk, ha egy kis időt tud rám szakítani, és hogy a jövőben mindenkivel ez történik, hogy ha valaki befejezi a tanulmányait, elmegy munkát keresni, ha rá van szorulva akkor meg főleg.. és ez velem is ugyanígy lesz, még 1 évem van a suliból, utána én is dolgozni szeretnék, de ez nem jelentheti egy kapcsolat végét, Ez nem indok arra. Egy családban ha a nő és a férfi is dolgozik, akkor ők sem töltenek sok időt együtt.

És bár most együtt vagyunk, de eddig mondta is, hogy ezt magában kell leküzdenie, hogy én jobbat érdemlek nála. Tehát arra van szüksége, hogy ne gondolja ezt. Ezt hogy érhetném el nála? Mivel bátorítsam? Mivel győzzem meg, hogy ez nem így van? Ha írok olyan smst, hogy nagyon szeretem és ő a mindenem (mert tegnap ezt írtam), akkor ezzel bátorítom vagy inkább növelem benne az érzést h jobbat érdemlek nála?

Légyszi ha van egy kis időtök, írjátok le a véleményeteket, nekem nagyon fontos lenne, mert én nem tudok így élni tovább, hogy valaki szeret és én is őt és úgy érzem hogy ő a nagy ő, az igazi, és ilyen kisebbségi érzés miatt szertefoszlik az egész. Köszönöm előre is!


19/L


2010. jún. 27. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen hosszú kérdést nem olvasok el.
2010. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szeresd :D
2010. jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem is várom el mindenkitől, hogy elolvassa, de akinek tényleg van ideje és szeret másokon segíteni, attól kérem, hogy segítsen! Nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm!
2010. jún. 27. 12:38
 4/10 anonim ***** válasza:

huhh...hát sikerült elolvasnom.

bátorítást mindenképp csak a szavaiddal meg a cselekedeteiddel tudsz neki adni.ha együtt vagytok,mindig legyen valami kedved mondandód hozzá:pl "olyan jóhogy vagy nekem" meg ilyenek,hogy érezze,hogy tényleg szükséged van rá.


más nem jut eszembe,de esetleg ezt is megpróbálhatod,idővel hátha segít ez is

kitartás!

2010. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Legyél türelmesebb vele! Ha akarjátok pihenjétek ki a korábbiakat, és kezdjetek neki újult erővel!:)

Sok sikert!

2010. jún. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem eldöntöttétek, hogy megpróbáljátok még egyszer. Most már tudatában vagytok a nehézségeknek, elfogadjátok őket, s megpróbáltok így boldogok lenni. Sok sikert!


Nem is igazán értem, hogy mi ez a nem-érdemel-meg-Téged dolog, mert nem is amiatt kért időt, hanem mert Te is sokat kiakadtál, s elhidegült. (Emberből vagytok mindketten, nincs is ezzel gond, ha túl tudtok rajta lépni.)

Szerintem tegye fel az alábbi kérdést: Veled szeretne-e lenni, s boldog-e veled? S ha igen, ne foglalkozzon azzal, hogy érdemel-e nem-e, hanem örüljön, hogy Veled lehet. Persze, hogy ezt hogy mondd meg neki, azt nem tudom...

2010. jún. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meg tényleg türelem, nyugalom, pihenés, béke.
2010. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én is igy vagyok mint a barátod.Annyira szeretem a barátnőm hogy azt se bánnám ha kidobna mert akkor lehet hogy más többet tudna adni neki és boldogabb lenne mint velem.Azt akarom hogy ő legyen a legboldogabb és én is úgy gondolom hogy jobbat érdemel nálam:/Tanácsot nem tudok adni mivel jelenleg én sem tudom legyőzni ezt az érzést hogy jobbat érdemel:/bocsi:/
2010. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Nagyon sokat segítettetek vele! Megpróbálom alkalmazni, köszi !

Még ha valakinek valami ötlete esetleg lenne, nyugodtan írjon. Köszi!

2010. jún. 29. 12:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett a végkifejlet? Sajnos hasonló cipőben járok, a párom elhagyott, szerinte jobbat érdemlek, szeret de nem úgy ahogy megérdemlem, mondta Ő! Ennek ellenére minden nap keres mert barát akar maradni két hónapja folyamatban! Találkozunk is és mikor látjuk egymást úgy el tudunk mélyülni a másikban.. nem értem miért nem érti, hogy nekem Ő kell! Minden hibájával együtt! De ez van, nem erőszakolok rá semmit, a sors úgy is adja amit kell. Élem tovább az életem, igen hiànyzik, igen szeretem! De ráerőszakolni nem fogok semmit! Ő tudja mit akar!
2020. júl. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!