Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Máshogy viselkedik velem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Máshogy viselkedik velem a barátnőm miért lehet?

Figyelt kérdés
Tehát mikor összejöttünk minden jó volt így meg úgy szeret non stop aranyos volt,kedveskedett mindig. Magyarul kimutatta nagyon hogy én vagyok a mindene. Aztán hétről hétre ez alább hagyott és ebből jöttek az egyre csúnyább veszekedések mikor kérdőre vontam hogy miért van ez, hogy esetleg nem szeret vagy már nincs oda annyira értem. És azt veszem észre, hogy minnél többször felhozom annál rosszabb lesz. Pedig csak tudatni szeretném vele, hogy azt szeretném ha olyan lenne mint volt ő meg azt mondja pont ezzel taszítom el. Csak akkor nem tudom mit kellene tennem ha megbeszéléssel nem megyek semmire. Őszintén szólva volt már más kapcsolatomba is ilyen vagy inkább úgy fogalmaznék hogy majdnem az összesbe ez volt a gond és emiatt ment tönkre. Megcsalásról se a mostaniba se ebbe nincs szó. Csak nem értem mi lehet a baj és mi lenne a helyes amit tehetek. Azt veszem észre minnél többet adok magamból érzelmi téren a másik fél annál kevesebbet. Mintha egyre jobban nyeregbe éreznék magukat, de lehet velem van a baj vagy az elvárásaimmal.

2018. dec. 7. 14:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy néha van nekem is egy rossz természetem és ha nem az van amit akarok akkor azt nem hagyom annyiba tehát önfejű vagyok. Meg képes vagyok megbántani a másikat úgy ha nem szólnak észre se veszem.
2018. dec. 7. 14:50
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Meg is van a valasz a kerdesedre. Nyilvan nem veszed eszre, hogy megbantod.
2018. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindebből úgy jön le, hogy túl sok vagy, ezért távolodik. Azzal meg, hogy kérdőre vonod, ki akarod kényszeríteni milyen legyen a viselkedése ezzel tovább taszítod magadtól.

"minnél többet adok magamból érzelmi téren a másik fél annál kevesebbet" ...ez nekem ezt sugallja. Talán túl rá vagy tapadva. És írod, hogy a korábbi kapcsolataidban is így volt. Lehet veled van a hiba. Próbáld elemezni a dolgot, hátha rájössz hol kell változtatni

2018. dec. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"néha van nekem is egy rossz természetem és ha nem az van amit akarok akkor azt nem hagyom annyiba tehát önfejű vagyok. Meg képes vagyok megbántani a másikat úgy ha nem szólnak észre se veszem."


na, ebből lett elege. a többinek is.

2018. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem akkor jobban kéne arra figyelnem amit mondok és nem hozni fel ezt a témát napi szinten meg nem várni azt, hogy olyan legyen mindig amilyen eleinte meg nem erőltetni amit akarok. Azt nem mondanám, hogy rávagyok tapadva, de az igaz lehet, hogy túl sok vagyok azzal neki hogy mindig azt várnám el, hogy a hozzám való állása olyan legyen mint az elején és ez csak konfliktust szül. Mondjuk leírnom ezeket könnyebb meg beismerni mint a valóságban alkalmazni. Ha sikerül is nem tudom, hogy menthető e a dolog. Habár csak pár hete van ez.
2018. dec. 7. 15:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"mindig azt várnám el, hogy a hozzám való állása olyan legyen mint az elején"

Ez egy teljesen irreális és teljesíthetetlen elvárás. Lehet még 100 kapcsolatod, ott is ugyanezekkel üldözöd majd el őket. Ideje lenne rájönnöd, hogy egy délibábot kergetsz. Kezdj el önismerettel foglalkozni és tudatosan elemezni a viselkedésed, mert a rámenősség, erőszakosság, napi cseszegetés, önfejűség és az ezekből következő viselkedési mintáid tényleg minden kapcsolatodat tönkre fogják tenni.

2018. dec. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat sokat segítettek! Főleg az utolsónak teljesen igazad van, hogy nagyon hülyén fogtam fel. Mit értesz ezalatt az önismeret alatt? A hibáim felismerem meg olyan ember vagyok aki be is ismeri. Inkább a problémám a változtatással van, hogy nagyon nehéz elengedni ezeket a berögzött dolgokat pedig tudom, hogy mik azok meg azt is, hogy ott vannak.
2018. dec. 7. 16:00
 8/9 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten úgy érzem, hogy nekem ez önbizalom hiányból is fakad. Tehát arra célzok, hogy amég kimutatják mennyire szeretnek jó minden tele vagyon önbizalommal. Amikor már kevésbé akkor meg azt gondolom valami problémája van a másik félnek. Pedig az a vicces, hogy 10 nőből 8 azt mondja tetszem neki és tudom is, hogy jól nézek ki, de mégse így érzem.
2018. dec. 7. 16:08
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Önismeret alatt azt a képességet értem, hogy tudatosan felismerd az érzelmeid és azok kiváltó okát (ami lehet tanult minta, régi trauma, amire tudatosan nem emlékszel, stb stb.), és miután felismerted, tudd őket a helyzetnek megfelelően racionalizálni. Megismered magad az összes elcseszett viselkedési mintáddal együtt, megtanulod az intő jeleket, hogy megint előjönnének és csírájában eltaposod őket, mielőtt kirobbannának belőled. Ezzel együtt megismered az erősségeid is és el tudod kezdeni építeni az önbizalmad - az igazi önbizalmad, azt, ami nem függ mások visszajelzéseitől vagy viselkedésétől. Az emberek nagy részének sajnos nagyon alacsony az önismerete, ez okozza szerintem a legtöbb társas problémát. Rengeteg könyv, videó, stb. van a témában, na meg létezik rá terápia is (pl. pszichodráma csoport). Kemény munka amúgy, de szerintem ezerszeresen megéri végigjárni ezt az utat.
2018. dec. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!