Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki milyen szoros kapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki milyen szoros kapcsolatot ápol az ex férjével/feleségével? Mit tartotok normálisnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdésem azért intéztem felétek mert a férjem napi szinten kommunikál az volt párjával, a mindennapi dolgaikat is megbeszélik a párom a velem való kapcsolatát is kibeszéli vele, a nő is a férjemmel, minden egyek élményüket megosztják egymással. Ez kezdetben is így volt, aztán kértem a férjem, szorítkozzunk inkább csak a közös gyermekükre, valamint semmi kifogásom egy - egy alkalmankénti találkozásra közöttük egy teára, beszélgetésre. Ez működött is míg a nőnek volt kapcsolata. Mióta nincs ismét állandósultak ezek a messengeren való beszélgetések. Ez engem zavar, szóvá tettem, a válasz az, hogy nincs köztük semmi, ne legyek féltékeny, ne csináljak a semmiből problémát. Nem érti ezt az érzést ami bennem van, ez nem féltékenység (talán van valaki aki a leírtakból tudja milyen érzésre gondolok). Az ő mindennapos kapcsolattartásuk miatt közöttünk a mások oldalon viták vannak. Odáig fajult, hogy a nő már engem is hivogat, hogy mit képzelek magamról, hogy megtiltom hogy beszélgessenek és hasonlók. A férjem szerint a nőnek irányítás és gondviselés kell azért cseveg vele folyton. Ezt pedig én nem tudom elfogadni.


Mit tanácsoltok? Meg lehet ezt oldani kompromisszumokkal?



2018. dec. 12. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
én két exemmel is elég sokat messengerezek, általában minden nőmtől barátsággal váltunk el és ez megmaradt. de egyikkel se feküdnék le újra sose, nőként már nem tudok rájuk tekinteni.
2018. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 peca1000 ***** válasza:
81%

Azért ez beteg dolog, amit a párod művel.


Jöjjenek össze, te meg dobd ki.


Mit szólna hozzá ő, ha a te volt pasiddal is mindennap beszélgetnél?


Mi az, hogy az ő felesége még téged oktat ki, mert zavar ez téged?


Úgy leüvöltöttem volna a fejét, hogy csak na!

2018. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Te valamit nagyon elszúrtál.Én nem nevezném férjemnek azt aki nem tud leakadni a volt feleségéről,és érzelmileg kötődik hozzá,mert ha nem kötődne,nem lenne folyamatos trécselés,nem pampogna a nő.Én már holnap beadnám a válási papírokat,és ütögetném a fejem,hogy ilyen vak voltam egész eddig.
2018. dec. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jóban vagyunk, de kizárólag a közös gyerekeinkről értekezünk, illetve a munkájáról néha, de nem többet mint amennyit feltétlenül szükséges, és azt is csak messengeren. Heti 1-2 alkalommal pár üzenetváltás, ennyi. Ha felmegyek hozzájuk, és egy fedél alatt töltünk egy órát, akkor is udvariasan megérdeklődöm, mi újság a munkahelyén (ő soha nem kérdezi az enyémet), meg mi van a gyerekekkel, ennyi. Nem émelyedünk ennél többet, igényem sincs rá.
2018. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A gyerek miatt természetes, hogy tartják a kapcsolatot, beszélgetnek, találkoznak. Nem is volt ez ellen kifogásom. (Az én megítélésem szerint is így a normális, a gyerek mellett a helye az apjának, teljesen belefér mondom havi egy pár órás beszélgetés is részemről - akkor is ostobának tartotok emiatt) ami sok az a tényleg minden lépéséről beszámol a férjemnek, és én női szemmel ezt már eléggé közeledésnek, visszaszerzési kísérletnek látom.
2018. dec. 12. 11:51
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem visszaszerzési kísérlet, már visszaszerezte.


A férjed szemében az ex az irányítandó, gondviselésre szorulú nő ("férjem szerint a nőnek irányítás és gondviselés kell azért cseveg vele folyton"), te meg a hárpia ("ne legyek féltékeny, ne csináljak a semmiből problémát").


Ha te nem szakítasz, majd ő fog. Csak akkor majd ne legyél meglepve...

2018. dec. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló, megkérdezhetem hogy férfi vagy női szemmel látod-e így a dolgot? Semmi negatív megítélés nincs a kérdésemben, csak másképp látja ugye egy férfi és egy nő a dolgot ezért étdekel.
2018. dec. 12. 12:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Nő vagyok.


És úgy gondolom, hogy a férfiak nem szeretik a "balhét". Az ex téged a viselkedésével arra kényszerít (mert szerintem jogosan zavar téged, amit csinálnak), hogy "balhézz" (azaz megjegyzést tegyél a dologra, ami szerintem továbbra is jogos). Ezáltal állít be téged "hárpiának".

2018. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem a véleményed. Igazad van, átgondolva szerintem direkt csinálja az "ex" Férjemmel leülök átbeszélni higgadtan remélem veszekedé nélkül a dolgot. sejtem nem fog konkrét választ mondani, de a hozzáállásából sok minden kiderülhet.
2018. dec. 12. 12:52
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez gáz. Én közös gyerekek miatt beszélek volt férjemmel, de ez kimerül a gyerekekkel kapcsolatos dolgokban, és egy minimális emberi érdeklődésben (néha megkérdezzük minden oké e, jól van e a család stb tudod ez a tíz perces small talk). Ha vki ennél többet igényli az exét, az nincs túl rajta és nekem nem kéne.
2018. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!