Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogy beszéltétek meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy beszéltétek meg a párotokkal a kapcsolat elején a pénzügyi dolgokat?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondolok, hogy tervezem, hogy összeköltözök barátnőmmel, de eddig még soha nem éltem együtt egy barátnőmmel sem! Mik az általánosan elfogadott normák?

Működő modelleket tudnátok írni, hogy ti hogyan oldjátok meg?

Nekem a közös kassza lenne a legkézenfekvőbb de nem tudom hogy beszéljem meg vele!



2018. dec. 14. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Külön kassza!! Közös dolgokat felesben ki fizetjük és ami marad nálunk pénz az saját. Saját lakásra gyujtok ezért is jó nekem a külön kassza

Nem szeretek am sem pénzben kozoskodni

2018. dec. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha összeköltöztök erről beszélni kell mindenképp. Hogy hozd elő a témát? Kicsim/szívem/bogaram/akármi most hogy összeköltözünk jó lenne megbeszélni, hogy hogy legyen. Én a közös kasszát preferálom. Slussz! Semmi ördöngös nincs ebben. Nálunk egyébként csak félig közös a kassza. Ő fizeti az albit én fizetem a számlákat meg a bevásárlást így nagyjából egálban vagyunk, ezen felül a maradék pénzét mindenki arra költi amire akarja(egyelőre nem keresünk annyit, hogy félre tegyünk mondjuk lakásra, de ha keresnénk akkor megbeszélt összeget félre tennénk és azon felül költhetné mindenki a saját pénzét). Nálunk ez jól működik, nem szólunk bele ki mit vesz a pénzéből, de általában nem szoktunk hülyeségekre pénzt kiadni, csak olyan dolgokra amik szükségesek.
2018. dec. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andrejcsik Gábor válasza:
86%

Szia


Ez az egyik legnehezebb kérdés, amit feltettél és sajnos el kell keserítselek, de nincs rá jó válasz. Ráadásul a leggyakoribb válóokok között nagyon előkelő helyen szerepelnek a pénzügyek.


Ami biztos, hogy minden esetben a kapcsolatban szereplő két emberen múlik.


Lehettek közös kasszán, lehettek külön kasszán és lehet a kettőnek egy hibrid megoldása, amit az első válaszadó is említett.


Mindegyiknek van előnye és hátránya egyaránt. Közös kassza előnye a kisebb bankköltség például, miközben hátránya lehet a kéregetés érzésének kialakulása.


A külön kassza előnye, hogy független maradsz, hátránya lehet, hogy nem egyforma jövedelem esetén vitát szül a különböző mértékű hozzájárulás a közös költségekhez.


Mi a feleségemmel a közös kassza mellett döntöttünk évekkel ezelőtt és esetünkben jól be is vált.


Amit én a fenti kérdésnél sokkal fontosabbnak tartok, hogy legyen a családban egy kijelölt pénzügyes, aki felel a családi kassza egyensúlyáért.


Legalább ilyen fontosoak a pénzügyi témájú besszélgetések/tervezések. A legelsőn lerakjátok az alapokat, kitűztök pénzügyi célokat, megbeszélitek, hogy miként éritek el ezeket, valamint kijelölitek a pénzügyest.


Ezt követően szükség van havonta 1 tervező alkalomra és hetente/kéthetente egy nyomonkövetőre. Valamint év végén szintén egy tervezőre a jövő év vonatkozásában.


Bízom benne, hogy tudtam segíteni.


Üdv.:


Gábor

2018. dec. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk kezdetektől közös kassza van. Mindkettőnknek a saját számlájára jön a fizetés, kifizetjük a kötelezőket, ő a rezsit, én az egyéb kiadásokat, majd ami marad, abból költünk, amire akarunk. Nagyobb kiadásokat megbeszéljük, illetve vezetünk egy táblázatot, hogy lássuk hogy állunk. Minden hónap végén a maradék nagy részét befizetjük hitel előtörlesztőbe. Illetve mindkettőnknek van annyi félretéve, hogy 6 hónapig meg tudjon élni belőle, ha elveszíti a munkáját.
2018. dec. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt, a kiszamolo.hu oldalon nagyon jó cikkek vannak a témával kapcsolatban. Az első két találatot mindenképp ajánlom elolvasásra.


[link]

2018. dec. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat, ment mindenkinek a pacsi :) jöhetnek még tanácsok!!
2018. dec. 14. 16:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző kapcsolatomban nagyjából egyformán kerestünk, én fizettem a rezsit, ő a hitelt, ez kb ugyanannyi volt. Többi közös volt, fenn volt a polcon, aki épp vásárolni ment elvett belőle. Nagyobb tételeket persze megbeszéltünk közösen.


Mostani kapcsolatomban többet keres a párom, teljes mértékben átvette a pénzügyi dolgokat, de okosan csinálja és ha szükségem van valamire megvesszük, nem szól bele. Nekem ez is teljesen megfelel.

2018. dec. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Mi 8,5 éve vagyunk együtt, mindkettőnknek egyértelmű volt a közös kassza összeköltözéstől. Minden bevételt közösnek tekintünk.

Semmi kedvünk nem volt ide-oda tologatni a pénzt, meg fillérezgetni, felezgetni. A férjem fizetéséből intézzük a kaját, egyéb szükséges dolgokat a háztartásba, rezsit, mobiltelefonszámlákat, szórakozást, közös programokat, minden rendszeres, havi kiadást.

Az én fizetésem pedig a közös megtakarításunk. Ez tulajdonképpen mióta együtt élünk, 7,5 éve gyűlik folyamatosan.

Idén kellett pár háztartási gép és műszaki cikkek is (mikró, hűtő, mosógép, 1 laptop, 1 új mobil) mert a gépek tönkrementek sorra, ahogy a férjem telefonja és a tabletje is- így kapott laptopot meg mobilt, úgyhogy kellett kivenni egy kis pénzt a félretett pénzből mert ez a sok cucc azért nem kis tétel volt, de egyébként nem szoktunk hozzányúlni.

Nekünk így a legegyszerűbb kezelni a pénzt, és évek óta remekül működik a módszer. Egyikünk sem az a fajta aki felelőtlenül szórja a pénzt, de mindenkinek megvan mindene ami kell, költünk magunkra és a hobbikra is mindketten. Semmi gond nem volt soha.


Ha nem tudod hogy beszéld meg vele, talán még nem alkalmas a kapcsolat összeköltözésre. A kommunikáció nagyon fontos. Ha ezt nem tudjátok megbeszélni, mi lesz később?

2018. dec. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Mi közös kasszán vagyunk a kezdetek óta, azaz 22 éve. Tökéletesen működik. Nem ültünk le megbeszélni, valahogy természetes volt hogy azon leszünk.
2018. dec. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen sehogy. Külön kasszán vagyunk, megvan mindenünk amire szükségünk van, mindketten felelősen kezeljük a pénzügyeket, minden más csak számonkérés lenne.

Ismerjétek meg egymás pénzhez való viszonyát, és ha passzoltok megbeszélhetitek a terveiteket a rendszert illetően. Szerintem a legtöbb ember nincs tisztában a költéseivel, de ha együtt laktok látjátok mire költ a másik. A fizetés, megtakarítások, pénzügyi célok tudhatók előre, a többit meg lehet tapasztalni.

2018. dec. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!