Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy szüntethetném meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szüntethetném meg a féltékenység érzését?

Figyelt kérdés

Mással van, akivel lenni szeretnék, ráadásul mind kollégák vagyunk. Napközben nagyon rosszul érzem magam, folyton odatéved a szemem a kijelzőkre, vajon beszélnek-e egymással, görcsös kontroll vesztett érzés, amitől meg akarok szabadulni, de egyenlőre annyit érek el, hogy minden erőmmel igyekszem magamban tartani, de természetesen nagyon nagyon fáj.

Utálom, hogy csak akkor beszélhetek a férfval, ha épp nincs a barátnőjével, pedig ez teljesen természetes, mégis borzalmas érzés, hogy ignorálva vagyok azokra a napokra, amiket együtt töltenek. Szeretném, ha ez nem fájna így, nem szeretnék függeni a férfi figyelmétől, mint valami drogtól. Minden beszélgetésünk iszonyatos erőt ad, és boldoggá tesz, aztán a napok amik eltelnek, míg a barátnőjénél van, borzalmasan lepusztít és fáj.


Ti, ha voltatok hasonló helyzetben, mi segített át? Mi segíthetne át engem?


2018. dec. 14. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Keress mást.
2018. dec. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Miért olyan kell neked, aki foglalt? Gyerekes a viselkedésed, nőj fel agyilag.
2018. dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az emberi érzések nem úgy működnek, hogy kiválasztom ki kelljen, és kit szeressek. Pont erről szól a kérdés is, ha választás lenne a dolog, csak kikapcsolnám és nem lennék többé boldogtalan.
2018. dec. 14. 16:48
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

Ez úgy működik, ha tudom, hogy a másik foglalt, akkor még véletlenül se fogok iránta érzelmeket táplálni, ha meg igen, akkor h..lye vagy. Ennyi. Józan paraszti ésszel nem tudod az érzéseidet irányítani?


Akkor ezek szerint az érzéseid a főnök, és te vagy az alattvalója, és nem fordítva, ahogy egyébként lennie kéne.

2018. dec. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mikor az érzés született, még nem volt foglalt, másrészt, szeretnék ilyen magas szintű fejlett mesterséges intelligencia lenni, hogy azt érzek, amit akarok, amit magamnak betáplálok, csak kiadom a parancsot, és máris azt érzem, de sajnos nem vagyok erre képest, mert ember vagyok.
2018. dec. 14. 16:53
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagy ura az érzeseidnek, csapongsz össze-vissza. Tipikusan az a nő vagy, aki bárkibe beleszerer, akkor is, ha az racionálisan nem indokolt. Alacsony az érzelmi intelligenciád, barátom + nem nőttél még fel.
2018. dec. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Tereld el a figyelmedet róla. Foglalkozz a munkáddal, más kollégákkal. Ez elsőre nem fog menni, gyakorolni kell.

Attól, hogy vannak indokolatlan érzéseid, még nem vagy gyerekes. Ne hallgass a lehúzókra, látod, segítséget sem kaptál tőlük.

2018. dec. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Ja, igen, az ember èrzései gombnyomásra működnek, és nem illik olyat érezni, amit mások helytelenítenek, de ha mégis merészeled, sőt, ezt még ki is mondod/le is írod, akkor egy utolsó senki vagy, aki nem tud önmagának parancsolni. Most komolyan, visszaolvassátok ti magatokat? Hogyan lehet már befolyásolni, hogy ki ki iránt érez vonzalmat, vágyat, szerelmet, gyűlöletet? Ajánlanám figyelmetekbe az Így szerettek ők-sorozatot, ami legnagyobb költőink, íróink szerelmi életét mutatja be. Anno nem pampogtak ennyit ezen, jött az èrzés, jött az ihlet, bumm. Nem köveztették halálra magukat, mert házas létükre fellobbant bennük egy szikra valaki más iránt. Nem azt mondom, mielőtt nekem is nekemestek, hogy ez helyes, sőt, gyakran ők maguk is szenvedtek az érzéseik miatt, de elfogadták, hogy ez az emberi élet velejárója. Kedves Kèrdező, most már hozzád is szólok, bocs a hosszú felvezetésért: jóformán mindenki került már hasonló helyzetbe (na jó, az itt válaszolók 90 százaléka nem, de a normál átlagember igen), ilyenkor az a forgatókönyv, hogy szenvedünk egy kicsit, aztán elmúlik. Elhiszem, hogy nehéz, hogy ez egy rohadt nagy érzelmi hullámvasút, és hogy mástól függeni az ember hangulatának, életkedvének olykor kiábrándító, de egyszer ez is elmúlik, mint minden más, csak ki kell várni.
2018. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nos, úgy tűnik, hogy a 6 válaszolón és rajtam kívül mindenkinek a béka s..gge alatt van az érzelmi intelligenciája. Senki se tud uralkodni az érzésein. Mindenki csak hárítani tudja a felelősséget, hogy az érzés csak úgy jönni, mi semmit se tettünk azért, hogy az ott lett.


Ha leöntöd magad akkor egész nap dühöngeni fogsz, vagy egy idő után megbékélsz a helyzettel és utána próbálod magad jól érezni?

Dönthetsz úgy, hogy dühöngsz, de úgy is dönthetsz, hogy nem engedsz a haragnak.


Kérdező, amikor még nem volt foglalt, akkor a srác egyáltalán tudta, hogy te érdeklődsz iránta? Közölted vele? Léptél az ügy érdekében?

Ha még azt se tudta, hogy így érzel, akkor mit hisztizel? Volt lehetőséged arra, hogy közöld, ha nem tetted meg, akkor így jártál. Akkor ne viselkedj ilyen gyerekesen, hogy "Napközben nagyon rosszul érzem magam, folyton odatéved a szemem a kijelzőkre, vajon beszélnek-e egymással,"..."Utálom, hogy csak akkor beszélhetek a férfval, ha épp nincs a barátnőjével, pedig ez teljesen természetes, mégis borzalmas érzés, hogy ignorálva vagyok azokra a napokra, amiket együtt töltenek"... "a féltékenység"..." Minden beszélgetésünk iszonyatos erőt ad, és boldoggá tesz, aztán a napok amik eltelnek, míg a barátnőjénél van, borzalmasan lepusztít és fáj." Ezeket a sorokat olvasva, olyan érzésem van, mintha egy tizenéves kiskamasz érzéseit olvasnám. De tényleg!


Te nem vagy szerelmes belé, mert a szerelemhez kölcsönös érzelmi szállak szükségesek, te csak vágyódsz utána, szexuálisan főleg, és egy álomképet kergetsz.


"de sajnos nem vagyok erre képest, mert ember vagyok."

Felelősséget miért hárítod sorozatosan? És ha ember vagy, akkor nem tudsz fejlődni? De tudsz, csak lusta vagy rá. Az érzelmi intelligencia fejleszthető.


És mikor is tudtad meg, hogy foglalt? Mióta emészted magad folyamatosan teljesen feleslegesen?


Józan paraszti ésszel, ha látom, hogy valaki nem az enyém, akkor felhagyok mindennel, ami iránta volt és nem kínzom magam folyamatosan, mert minek? Nincs értelme.


De gondolom, ahhoz meg gyáva vagy, hogy az érzéseidet felvállald és bevalld neki, hogy mit is érzel, ehelyett inkább emészted magad már nem tudom, hogy mióta.


Ajánlom, hogy foglalkozz az érzelmi intelligenciád fejlesztésével, olvass pszichológiai, önfejlesztő könyveket.

2018. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érzelmi intelligencia-nyomoronc mindenki, aki nem olvasott ilyen-olyan könyvet, ami megpróbálja átkódolni azt, amitől emberek vagyunk. Olvassatok csak, mi majd élünk, megélünk, átélünk, nevetünk, sírunk, szenvedünk, és boldogulunk, ahogy tudunk. Köszi, de én inkább ezt választom.
2018. dec. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!