Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A legtöbben valóban elítélik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legtöbben valóban elítélik az eltartott/háztartásbeli létformát?

Figyelt kérdés

Tehát ha a pár egyik tagja (általában a férfi) keres annyit, hogy a másiknak ne kelljen dolgozni, vagy legalábbis ne kelljen 8 órában ne, hanem mondjuk részmunkaidőben, hobbi munka otthonról, időszakos munkák.

Nagyon sokan írnak itt olyan válaszokat, hogy ha mondjuk nappalis egyetemista az illető nő (ugye nem csak magának, hanem kettejüknek, a közös jövőért tanul), akkor is kellene legyen szabad 20-25 órája egy héten, hogy rendszeresen dolgozzon, és beszálljon a költségekbe.

Akkor is, ha ez az összeg nem fedezi az ő részét, meg nem is oszt-szoroz a párja bevétele mellett.


Az életben is így gondolják/megmondják sokan, vagy inkább csak itt?


2018. dec. 19. 19:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Régen ez valamennyire igaz volt, de a mai nyílt, internetes, könnyen ismerkedni tudó világunkban meg már pláne igaz, hogy a kitartott nő előbb-utóbb szerető után fog nézni. Lehet hogy több év kell hozzá, de akkor is el fog jönni ez
2018. dec. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem ítélem el. De nem kell csodálkozni h sok pasi miért nem szereti ha a nő dolgozik,mert akkor nem függ totálisan,20 év után ezek szoktak gyerekkel bőrönddel utcára kerülni ha a pasi megunta az adott lábtörlőt és kell a hely a friss pipinek.

58N

2018. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom a legtöbben mit gondolnak, de én nem ítélem el, amennyiben ez nem azt takarja, hogy a másiknak luxus igényei vannak.

32/f

2018. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélek el senkit, mindenki úgy éli a saját életét, ahogy akarja. Ettől függetlenül persze nem jönnék össze olyannal, aki elvárja, hogy én eltartsam, de hogy mások hogyan élnek az engem nem érdekel, én nem ítélkezem, ha nekik így jó, legyenek boldogok.
2018. dec. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem elméleti a kérdés, hanem a realitás talaján mozog, akkor mondd már meg, milyen foglalkozással vagy szakmával lehet elérni azt, hogy csak a férfi keresse a pénzt?


Szerintem ez a 95% számára elérhetetlen, ezért egy olyan dolgon megy az agyalás, ami a gyakorlatban alig létezik.

2018. dec. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem ítélem el, csak ha nincs az "eltartottnak" önálló stabil anyagi háttere vagy passzív jövedelme, akkor jó nagy hülyeségnek tartom.
2018. dec. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
7%

Eltartani (legyen otthona, legyen ennie, legyen innia, legyen öltözéke, legyen társadalombiztosítása) elég sok mindenki el tudna +1 embert magán kívül. A kérdés az, hogy kinek mit jelent az eltartani szó. Számomra azt jelenti, hogy a saját életszínvonalam biztosítom annak a +1 embernek, a saját életszínvonalam pedig jobb a soroltaknál viszont nem alkalmas évi 3x menni Balira és fejem búbjától a savanyú talpamig guccsiban meg hasonló hülyeségekben járni. :D

32/f

2018. dec. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem luxusra gondoltam.

Csak lakhatás, élelmiszer, ruházkodás, néha vmi szórakozás (sport, mozi, bowling, akármi), évi egy nyaralás.

2018. dec. 19. 20:27
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Erre én azt mondom, hogy vállalható.
2018. dec. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ha a két fél közösen döntött így, és nekik így megfelel, akkor nem fog senki sem ítélkezni. Én a magam részéről nem tartom bátorítandó dolognak, de ha valaki így szeretne élni és ha valakinek ez felel meg, akkor nem fogok vitába szállni vele, hiszen nem látok bele az anyagi hátterükbe és fogalmam sincs kettejük életéről.

Viszont pl az egyetemistás példához hozzászólva, ha valaki olyan egyetemre jár, ami rengeteg elfoglaltságot/tanulást/felkészülést igényel még azon felül is, hogy az ember bejár előadásokra/gyakorlatokra, akkor nem sok lehetősége van dolgozni mellette. Amíg komolyan vettem az egyetemet, addig nekem sem volt semmi lehetőségem dolgozni, napi 10-12 órákat az egyetemben, vagy vele kapcsolatban töltöttem, a többiben meg örültem, hogy van időm hobbira meg a páromra és barátokra megosztva. Miután már nem vettem komolyan, akkor persze, csak a legszükségesebb tárgyakat vettem fel, az alap minimum kreditet és kettesre pályáztam minden vizsgaidőszakban, akkor bőven volt időm dolgozni is, heti 35 órában gyakornokoskodtam (ami megjegyzem későbbi munkakeresésem során miután lediplomáztam kifejezetten jól jött). De amíg az egyetemmel foglalkoztam és nem dolgoztam, addig is együtt életem a párommal, és ő addig "eltartott" úgymond, amennyire tudtam, beszálltam a költségekbe, mert ösztöndíjam volt meg a szüleim támogattak valamennyire, de azért alapvetően a költségek nagyobb részét a párom állta. És nekünk ez így rendben volt, később magam miatt kerestem munkát első sorban, nem azért, mert "jaj, mit fog szólni a külvilág". Anyukám példáján keresztül láttam, milyen gyalázatos élete tud lenni egy háztartásbelinek. Nem eleinte, anyáméknak is működött ez a felállás, amíg tényleg szükség volt rá a családban, amíg testvérem is és én is kicsik voltunk, de nem sokkal az után, hogy iskolába kezdtünk járni, anyukám gyakorlatilag feleslegessé vált, hiszen főzésen és takarításon kívül semmi mást nem tudott hozzáadni a családi élethez, apám idővel már nem keresett olyan jól, mint eleinte, szóval kifejezetten rossz példát láttam erre vonatkozóan, hogy hogyan öli meg a kapcsolatot, a tiszteletet ez a helyzet. Én nem ítélem el anyukámat, abban az időben, abban a helyzetben, amikor meghozta ezt a döntést, jónak tűnt és nyilván a legjobb szándékkal közösen döntöttek így apámmal, de húsz évvel később sajnos ezen már változtatni nem lehet, mikor a körülmények már változnak és új döntéseket kéne hozni. Ilyenkor van az, hogy a felnőtt anyámat ugyanúgy el kell tartanom gyakorlatilag (apukám pár évvel ezelőtt meghalt), mint az újszülött kisbabámat, mert a kettő pontosan ugyanannyira tud anyagi szempontból gondoskodni magáról. És amikor erre gondolok, akkor számomra teljesen elképzelhetetlen, hogy ezt valaki teljesen józanul, önszántából magának akarhatja. De ez nem ítélkezés, ez simán csak értetlenkedés és döbbenet a dolgon, semmi más.

2018. dec. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!