Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek a pletykás párommal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek a pletykás párommal?

Figyelt kérdés

A vőlegényem hihetetlenül locsi-fecsi úgy, hogy nincs is tudatában vagy nem tudom mire vélni már ezt...


Tegnapelőtt felhívtam munkaidőben, mert nagyon elvoltam kenődve, h nem sikerült az egyik ZH dolgozatom és javítót kell írnom, valamint kérdezgettem, h mit gondol róla, h tanuljam másképp stb. Természetesen a beszélgetés kezdetekor érdeklődtem, h tud-e beszélni, nem zavarom-e? Azt válaszolta, h nem. Miután elmondtam neki a "gondomat" lerázott, h neki erről fogalma sincs, nem tudja. Rendben, ez teljesen okés, h nem tudott tanácsot adni.

Viszont tegnap elszólta magát, h mennyire feszült lett ettől a "fárasztó" kérdésemtől, h ott volt épp mellette a munkatársa és elmondta neki, h h "felhúztam őt" ezzel, amit a kolléganője is ugyanúgy hallott, és válaszolt is rá. Nagyon dühös lettem, h ugyan mi köze a kollégáknak ahhoz, h nekem a suliban mi sikerült és mi nem, nem kell engem lejáratni, h elbeszéli fűnek-fának akinek semmi köze hozzám, h éppen mi a bajom. Szerinte ebbe nincs semmi. Majd hozzátettem, h ha nem a vőlegényemnek mondom el a "fárasztó kérdéseimet", akkor ugyan kinek? Vagy lehet kellene találnom olyan embert, akinek a "hülye kérdéseket" gond nélkül, félelem nélkül feltudom tenni...


Ne haragudjatok, lehetséges, h túlreagálom az egészet, de nagyon nem esett ez jól, h a cégben teregeti ki az én személyes dolgaimat...


Hogy tudnám leszoktatni erről?


2018. dec. 20. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Úgy, hogy amit téptél, azt kell szagolnod.
2018. dec. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt embert nehéz megváltoztatni. Beszélgess vele erről ,mondd el neki hogy ez rosszul esik, de kicsi eséllyel fog megváltozni, mert az emberek impulzív állapotban mondanak ilyeneket, nem jól átgondolva. Szóval a kérdés helyes feltétele: Hogyan tudnám elfogadni őt ilyennek amilyen, illetve el akarom-e őt így fogadni?
2018. dec. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Ez szerintem sem pletyka, egyrészt semmi hátrányod nem származik belőle. Inkább rámutat arra, hogy mennyire függsz idegenek véleménétől, hogy téged idézzelek "elbeszéli fűnek-fának akinek semmi köze hozzám".


Másrész nem is rólad beszélt a párod, hanem magáról, hogy őt hogy érintette a hívásod.


Harmadrészt neki valóban van problémája, ha nem is pletyka. Nevezetesen azt mondja, hoyg tud veled beszélni, aztán meg kikderül hogy ez nem igaz. Ezen dolgoznia kell.


Végül pedig valóban tisztáznotok kell, hogy miért fárasztja ha megosztod vele a problémáid, mert ez rossz jel a kapcsolatotokra nézve.

2018. dec. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Gyépésmérnök ***** válasza:
68%
Nyilvánosan hangoztasd, hogy vékony neki. Így majd rájön.
2018. dec. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Te talán nem szoktál semmit kibeszélni róla?

Azért elég kevés ember van aki nem beszél ki semmit a másikról a barátainak... és neki lehet hogy ők a barátai.

2018. dec. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban először azt kéne meghatározni, hogy kinek mi a problémája. Az egyik előttem szóló ezt elég jól leírta.


Érdemes ezt nem veszekedve rendezni, hanem higgadtan megbeszélni. A veszekedésnek semmi értelme nincs. Mindenki megértésre vágyik még akkor is, ha nem tudja jól kifejezni magát, esetleg még ő maga sincs tisztában az igényeivel, érzéseivel.

A veszekedés csak gyengíti a kapcsolatot, hisz vádaskodásról szól, míg a beszélgetések egymás és önmagunk megismeréséről, a szükségletek kifejezéséről, kérésekről.

2018. dec. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5. Nagy különbség van kibeszélés és kibeszélés között... Én olyan stílusban sosem beszéltem a páromról senkinek se, h az lealacsonyító képet adna róla, vagy h hülyének nézem őt. Remélem érted a különbséget.



Egyébként köszi mindenkinek a választ, természetesen nem vesztem vele ezen össze. Talán sértődősebben jött le a panaszom, viszont nem volt ebből vita és nem is terveztem :)

Volt egy olyan válasz, h engem befolyásol más véleménye, azért reagálom ezt ilyen módon le. Egyáltalán nem befolyásol más véleménye, viszont szerintem ez egyfajta magánügy és nem csak azt értem ezalatt ami nem sikerül az életben, hanem az ellenkezőjét is. A sikereimmel sem szoktam dicsekedni olyanoknak, akiket nem ismerek és ezután sem fogok. Csupán erről van szó. Ami az én dolgom, azt talán én dönthetem el, h kivel szeretném megosztani és kivel nem:) Akkor is ha az a dolog jó vagy rossz.

2018. dec. 20. 09:28
 8/8 anonim ***** válasza:

A legbelsőbb dolgaidat otthon meséld el neki. De úgy tűnik, eleve nem kíváncsi rájuk annyira, mint azt te eredetileg gondoltad róla. Ennek viszont több oka is lehet.

Úgy tűnik, az érzelmek megosztása elég egyoldalú nálatok. Vagy mert eleve nem egy "lelkizős" típus és a saját gondjait inkabb magában tartja. Vagy elmondaná neked, de nem hallgatod meg és inkább már nem is próbálkozik.

2018. dec. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!