Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy a bántalmazó kapcsolatokért nem csak a férfiak a felelősek?

Figyelt kérdés

Egyik barátom szerint, ha egy férfi megver egy nőt, a nő is hibás ezért, mivel nincs olyan, hogy valaki szórakozásból veri meg a másikat. Az az oka ennek, hogy vannak nők, akik nem fogadják el és nem szeretik a párjukat, ahogy vannak, hanem mindig több kell nekik. Mondok egy példát, van munkád, de nem elég az törekedj jobbra. Miért kéne jobbra törekedni? Szerintem az a normális, ha az ember szereti azt amit csinál. Miért szenvedjen azért, hogy valamivel több fizetést kapjon?


Egyetértek a barátommal, mert a párkapcsolatban a szeretetnek kéne dominálnia és nem annak, hogy legyél több. Nem szabadna olyanokat elvárni, minthogy legyen több végzettséged, törekedj jobb állásért, tedd le a jogsid vezess. Az nem szeretet, hogy akkor foglak szeretni, hogyha teljesíted a feltételeimet.


Ha egy nő vágyik autóra és vezetésre, akkor ne a másiktól várja el tegye le a jogsit és ő vezessen. Semmi ciki nincs abba, ha a nő vezet, nem minden férfi szeret vezetni és nem akarja rákényszeríti magát. Az meg sajnos teljesen elfogadott, ha egy nő nem akar vezetni. Ez kettős mérce. Ezeket a nemi szerep beidegződéseket, már rég felkellett volna oszlatni, egy férfi nem lesz férfiasabb a vezetéstől, egy nő nem lesz nőiesebb a főzéstől, ideje lenne már csak emberekről beszélni.


Azt tudom mondani, hogyha a nők nem akarnak bántalmazott párkapcsolatban élni, akkor jó lenne, ha a párjukat úgy szeretnék ahogy van, mivel a békesség adja meg a párkapcsolat esszenciáját.

Ha vannak itt olyan nők, akiket bántalmaztak, azokat szívesen meghallgatom, hogy miért történt ez, és azoknak a férfiaknak a válaszát is meghallgatom, akik megütötték a párjukat, valami ok miatt.


2018. dec. 20. 09:02
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

"Egyik barátom szerint, ha egy férfi megver egy nőt, a nő is hibás ezért, mivel nincs olyan, hogy valaki szórakozásból veri meg a másikat."


Bárki bármit csinál, azért ő maximálisan felelős, mert úgy döntött, hogy megteszi.A mentálisan erős, érzelmileg is felnőtt ember felelősséget vállal a tetteiért, nem ujjal mutogat.


Az erőszak pedig mindig az eszköztelenséget jelzi, mikor intellektuálisan nem sikerül a problémamegoldás.Ezen kívül lehet még szórakozásból erőszakot űzni, mert igenis van ilyen, ott már komolyabb a baj.


" hogyha a nők nem akarnak bántalmazott párkapcsolatban élni, akkor jó lenne, ha a párjukat úgy szeretnék ahogy van, mivel a békesség adja meg a párkapcsolat esszenciáját."


Egy párkapcsolaton belül általánosságban nem azért veri valaki a partnert, mert úgy érzi, hogy az utóbbi valaki nem szereti, egyszerűen csak más módon nem tudja rákényszeríteni az akaratát, ami pedig arról tanúskodik, hogy nem tiszteli a partner kozmikus szabad akaratát, szuverén jogát a választásra, vélemény, és igény felvállalásra.


Tehát ő is feltételekhez köti a szeretetét, és ha a feltételek nem teljesülnek, akkor üt.


"Az nem szeretet, hogy akkor foglak szeretni, hogyha teljesíted a feltételeimet."


Te magad írtad.

2018. dec. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
83%
Sokféle agresszió létezik és a verbális agresszió sem jobb, mint a fizikai.
2018. dec. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
akkora sötétség honol a barátod fejében, hogy meg sem próbálok világosságot gyújtani benne.
2018. dec. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 Gyépésmérnök ***** válasza:
55%

Ha egy férfi olyan agresszív, hogy képes megütni egy nőt, azért ő felel.

De a nő "megy fogom szelidíteni a rosszfiút" alapon benne marad egy bántalmazó kapcsolatban, azért a nő a felelős.

2018. dec. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem nincs annyi izmom, hogy lekeverjek egyet egy pasinak, aki "szájal", akkor mehet a késelés? Ha kiprovokálja, miért ne?
2018. dec. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
1%

Minden tiszteletem az előző hozzászólóké...

de akad olyan nő, aki profi módon húzza fel a párját - addig-addig, amíg az már majdnem szétrobban.

Valami elképesztően stabil lélek kell ilyenkor, hogy ne legyen belőle fizikai erőszak.

Azért ez is benne van a pakliban.

2018. dec. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
90%

Neked egy karakán, combos nő kéne, mint én. Nem csak hogy noszogatnálak, hogy érj el többet, de ha megpróbálsz kezet emelni, abban a pillanatban rommá verlek. De ebben az esetben tényleg te tehetsz róla, mert nem kéne pattogni.

Lehet, hogy rákapnék az ízére, és onnantól veszekedés helyett leverek két pofont, ha nem hozod az elvàrást. Aztán lehet menni picsogni a baràtodhoz, hogy te tehetsz róla, nem kellett volna idegesíteni az asszonyt.

Csodálatos, életre szóló kapcsolat lenne! Írok privit, cukormókus!

2018. dec. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
7%

"Azért ez is benne van a pakliban."

Még egy dolog: az ilyen nők pontozzák le itt szó nélkül az embert. BÁRMIFÉLE nézetkülönbség esetén. Lásd: baba-mama rovat.

Tudják, hogy az életben semmiféle következménye nem lesz.

Valami hasonló szokott menni a veszekedéseknél is - közben arra gondol a nő, hogy "na, még ezért se mert csinálni semmit. Vajon elviseli még amazt is? Próbáljuk csak ki!"

2018. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
84%

Velem is pofozkodhatnál meg a barátod is. Lehet, hogy nő vagyok, de simán adnék nektek olyat, hogy a fal adná a másikat, akkor is, ha a mentő visz el.


Rohadt beteg agyad van meg a barátodnak is. Eddig egy nőt ismertem, aki megérdemelt egy! pofont. Folyton ba...sztatja a barátját meg üti-veri. Ő kiérdemlte. Az, hogy a pasija vele maradt ezután is, az az ő hibája, nem tudom sajnálni.

Sokkal több nőt ismerek viszont (köztük magamat) akinek annyi volt a bűne, hogy a pasi túl féltékeny volt és agresszív. Nem provokáltam ki én sem semmivel, hacsak nem azzal, hogy számon mertem kérni, hogy ugyan miért is csal meg az exével, miközben engem nem enged bulizni meg úgy nagyjából sehova? Ne aggódj, ő viszont kiprovokálra, hogy úgy megüssem és beléharapjak, hogy a kétszeres testsúlyával sem tudott utána legyűrni, annyira elkapott a gőzeke. Kb. 45 kilósan és minion-szintű alacsonysággal.


A logikátok szerint, akkor ha a barátom nem pakol el maga után, dirr egy pofon, n mossa ki a ruháit, többszörös kérés után sem, dirr egy pofon, csúnyán néz, dirr egy pofon? Meg szintén a logikád szerint, honnan tudod, hogy azért szájkaratézik a nő, mert a pasikája egy phaszarcú és megérdemli?

Darázsfészekbe nyúltál a kérdéseddel és szerencsére meg is támadtak azok a darazsak, annyira alulmaradtál, hogy Isten sem emel ki a gödörből, szép volt.


Jogsi: Nekem nincs, és? Közöd? Félek az autóban, félek vezetni. A barátom el szokott vinni ide-oda (végigszenvedem az utat), cserébe én meg mosok-takarítok rá. Nem fair?

Jobbra motiválás: Ha magától nem megy neki, miért ne szólhatnék érte? Ő is szól, hogy miben legyek jobb. Nehogy már ezért pofozkodjunk. Normális vagy te, úgy őszintén?

Ha a barátom kezet emelt volna rám, eltörtem volna már mindkét kacsóját.


Remélem nincs barátnőd és soha nem is lesz, te agresszív kis féreg.

2018. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
6%

"Ha magától nem megy neki, miért ne szólhatnék érte?"

Ugyan nem nekem írtál... de mi a gond?

Szóból ért az ember.

Normálisan ha szólsz, semmi probléma. Én arról írtam, amikor játszmázik a másik, és ezzel stresszeli a párját.

Persze ez se mentség a verekedésre, csak érdemes megnézni, hogy pontosan mi is történt?

2018. dec. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!