Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy a bántalmazó kapcsolatokért nem csak a férfiak a felelősek?

Figyelt kérdés

Egyik barátom szerint, ha egy férfi megver egy nőt, a nő is hibás ezért, mivel nincs olyan, hogy valaki szórakozásból veri meg a másikat. Az az oka ennek, hogy vannak nők, akik nem fogadják el és nem szeretik a párjukat, ahogy vannak, hanem mindig több kell nekik. Mondok egy példát, van munkád, de nem elég az törekedj jobbra. Miért kéne jobbra törekedni? Szerintem az a normális, ha az ember szereti azt amit csinál. Miért szenvedjen azért, hogy valamivel több fizetést kapjon?


Egyetértek a barátommal, mert a párkapcsolatban a szeretetnek kéne dominálnia és nem annak, hogy legyél több. Nem szabadna olyanokat elvárni, minthogy legyen több végzettséged, törekedj jobb állásért, tedd le a jogsid vezess. Az nem szeretet, hogy akkor foglak szeretni, hogyha teljesíted a feltételeimet.


Ha egy nő vágyik autóra és vezetésre, akkor ne a másiktól várja el tegye le a jogsit és ő vezessen. Semmi ciki nincs abba, ha a nő vezet, nem minden férfi szeret vezetni és nem akarja rákényszeríti magát. Az meg sajnos teljesen elfogadott, ha egy nő nem akar vezetni. Ez kettős mérce. Ezeket a nemi szerep beidegződéseket, már rég felkellett volna oszlatni, egy férfi nem lesz férfiasabb a vezetéstől, egy nő nem lesz nőiesebb a főzéstől, ideje lenne már csak emberekről beszélni.


Azt tudom mondani, hogyha a nők nem akarnak bántalmazott párkapcsolatban élni, akkor jó lenne, ha a párjukat úgy szeretnék ahogy van, mivel a békesség adja meg a párkapcsolat esszenciáját.

Ha vannak itt olyan nők, akiket bántalmaztak, azokat szívesen meghallgatom, hogy miért történt ez, és azoknak a férfiaknak a válaszát is meghallgatom, akik megütötték a párjukat, valami ok miatt.


2018. dec. 20. 09:02
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
59%
Akkor,ha már lepontoznak,legalább szóljanak hozzá,ha meg nem,írjatok nyugodtan. Nem trollkodásból.
2019. jan. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki úgy tesz mintha csak férfiak bántanának nőket. Pedig fordítva is megesik nem is kevés alkalommal!
2019. jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
#32 Így van a verbális bántalmazás is bántalmazás ezt észre kéne már venni! Az olyan kijelentések, mint férfiatlan vagy és mellé lusta, semmirekellő van olyan rossz és bántó, mintha lekeverne pofont a másik.
2019. jan. 1. 11:43
 34/39 anonim ***** válasza:
94%
Olyan nincs, hogy valaki megérdemelje a verést. Ha olyan szörnyű partner a másik, mi baj a szakitással?
2019. jan. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
80%

Abszolút nem vagy tisztában az egésszel. Nem szabad megütni senkit ezt már az óvodában tanítjuk. Pont. Nincs az az ok.

A bántalmazó kapcsolatokra pedig éppen hogy az a jellemző, hogy a nő már kb.meg sem mer szólalni, de még lehet, hogy ezért is kap. Az ilyen nők nagyon alàzatosak, különben nem is tudnànak bàntalmazó kapcsolatban benne maradni. Konkrétan szeretik a bàntalmazójukat s még ezt is megbocsàtjàk azoknak.

2019. jan. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
#35 Igen azzal egyetértek, hogy senkit se szabadna megütni és tök jó, hogy ezt tanítják, de akkor azt is tanítsák, hogy semmi bántó dolgot ne mondj a másiknak és ne cseszegesd őt, mert az ugyanolyan rossz, mintha megütnéd a másikat.
2019. jan. 1. 13:21
 37/39 anonim ***** válasza:

Nem a nő provokálja ki és nem a gyerek,van az típus aki mindenkit üt mert nem ismer más kommunikációt csak az ősember szintjén,semmi mentség nincs az erőszakra,főleg gyengébbek ellen,ezek mindig nőkkel gyerekkel kisállattal nagyfiúk,férfiak előtt meghúzzák magukat.. És csak lásd a hasonlatom h aki egy kis állatot bánt hasonlóan viselkedik a családjával... Nekem a testvéreim segítettek kilépni az ördögi körből,hogy azért ver a pasi mert én vagyok a hibás,én is elhittem,sőt én könyörögtem a bocsánatáért. Ott hibáztam,akkor kellett volna kilépni mikor először megütött,mondván rosszul vágtam fel a parizert... :O Ami fontos volt vittem,ami a kocsijukba befért,Bátyámnak volt egy rozoga utánfutója. :) A papírjaimat,amit persze elzárt az úriember,igen a saját igazolványaimat,jogsit taj kártyát diplomát stb elzárva tartott előlem,kivett a munkából,alig beszélhettem a saját rokonaimmal. A boltba se mehettem le.. Tesók a szekrényt szét verték,és így kitudtam szedni a fontos dolgaimat irataimat.. Ami nem volt fontos otthagytam. De ez nem ilyen egyszerű sajnos,h hopsz csak úgy eljössz egy bántalmazótól.. Évekig zaklatott még utána is,rám törte az ajtót,megpróbált megerőszakolni,úgy szedték le rólam testvéremék. Követett v rám állított embert. Éjszaka hívogatott, csomagokat küldött,véres csirkét utána nyakláncot elmebeteg volt. Bedobta az ablakunkat kővel,a családom zaklatta. Megpróbált a délinél a kocsijába tuszkolni fényes nappal. Megfojtogatott a hetes buszon. :( Évekig járkáltam a rendőrségre,bíróságra,szembesítések,szerencsére közben megismertem a férjem,őt is zaklatta persze,a ő családjára is rá szállt,de kitartott és elvett. Végig csináltam egy komplett pszichoterápiát. Ha nem lett volna mellettem ő és család barátok már nem élnék.. Ellenségnek sem kívánom. Szerencsére már ül,több dolog miatt is. De nem könnyű kiszállni egy ilyen kapcsolatból és elhinni hogy nem az én hibám hanem az övé elsősorban az enyém annyi h az első pofon után ellágyultam a rózsáktól és hogy elhittem h rosszul szeltem össze a szaros parizert ezért megérdemeltem a monoklit.. :( Elzárta a kulcsom a diplomám a papírjaim,rácsot tett az ajtóra,ablakra,a taj kártyám is eldugta h ne tudjak orvoshoz fordulni,mikor elvert mert olyan kedve volt,napokig a szobába zárt senkit se engedett be közbe ő volt a mézes mázos fiú.. Na és én a bántalmazó óta profin aikidózok,judozom,most már a legapróbb jelből kiismerem a mentálisan sérült pasit- Bántalmazott nőknek gyerekeknek segítek azóta, és aki hozzám érne úgy az megemlegeti,pl egy rabló akarta nemrég a táskám a király utcában elszedni, hát meglepetés érte az úri embert,még egyszer nem leszek senki kapca rongya, egy sérült pasinak se v rablónak,soha többé nem leszek áldozat,nem megyek le kutyába..

És nagyon légy óvatos ezzel az erőszak pártoló áldozat hibáztató barátoddal,ez tapasztalatból írom,jó tanácsként a jövődre nézve,ne járj úgy mint én.

40N

2019. jan. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

36 Tanítjuk azt is elhiheted. Mégis van akire ugyanúgy minden nap rá kell szólni ezekért. Sokszor már gyerekkorban látszik, hogy ki milyen vérmérsékletű és hogyan kezeli a problémákat. Támogató értelmes háttér nélkül pedig hiába akármilyen pedagógus, csak rosszabb lesz. Sokszor még megfelelő hàttérrel is.

Az amit hiànyolsz,az inkább egy általános 8 és középiskolai kurzus. Én legalábbis nagyon pàrtolnék egy életre felkészítő tantàrgyat,ahol a megfelelő konfliktus kezelést is el lehetne sajátítani.

2019. jan. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Ha úgy érted, hogy bántalmazó nők is vannak, egyetértek.
2020. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!