Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom anyja azt akarja,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom anyja azt akarja, hogy szakítsunk, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rövid ideje vagyunk együtt, és én már találkoztam vele. Utána meg a barátom közölte, hogy ameddig nála van, addig nem találkozhatunk, mert ellenzi az egész kapcsolatot, ő viszont ettől függetlenül velem akar maradni. Kérdeztem a barátomat, hogy mi volt az, ami miatt az anyja ennyire megharagudott, de érdemi választ nem kaptam, most meg úgy érzem, beleőrülök ebbe az egészbe. Mit tegyek?

2018. dec. 27. 16:11
 1/6 Zzzz90 ***** válasza:
92%

Kettő vörösen izzó lámpa is megjelent. Tessék őket komolyan venni.


1.) FELNŐTT ember kapcsolatába anyuka-apuka nem szólhat bele. Szóval a barátod inkább még gyerek, mintsem önálló döntésre képes felnőtt.


2.) Van egy probléma és a barátod ahelyett, hogy elmondta volna konkrétan, hogy mi a baja az anyjának, inkább valamit dadogott. Miért?! Ez még rosszabb, mint az első pont.

2018. dec. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Gondolkodj hideg fejjel.


A gyerek témája a leválás, a szülő témája az elengedés.


Gyakran történik az, hogy habár a gyerek érzelmileg, pszichésen és fizikálisan is kész leválni, vagy már levált, viszont a szülő nem tudja elengedni, ezért kéretlenül próbál beleavatkozni, vagy bele is avatkozik a felnőtt gyereke életébe.


Ezt az akkori legjobb tudása szerint, abban a hitben, hogy ezzel jót tesz a gyerekének, ő csak jót akar neki.


Anyukáknál megesik, hogy a fiuk barátnőjét potenciális vetélytársként érzékelik, akik a fiuk figyelmének elvonódásának álnok okozói, és azt gondolják/érzik, hogy a lány megváltoztatja, rossz irányba fordítja tőlük a fiukat, mert nem sikerült realizálniuk, hogy egy felnőtt embernek már nincs szüksége anyai gondoskodásukra, és ez egy teljesen természetes dolog.


Mi az amit tenni tudsz?


Türelmes lehetsz, elbeszélgethetsz őszintén a partnereddel arról, hogy ő miképpen éli meg a helyzetet.Amit nem javaslok, hogy választás elé állítsd az anyja és közted, mert azzal csak destruktív irányba tudod tolni a helyzetet, ugyanis ha téged választ akkor az anyja még jobban fog gyűlölni, és lehetséges, hogy érzelmi zsarolásba is kezd, ami a fiúnak egy pszichésen kellemetlen és megterhelő időszakot fog indítani.


Ha a párod érzelmileg elég érett, akkor ha vázolod neki a szülő-gyermek kapcsolat, elengedés-leválás tényszerűségeit, akkor érteni fogja.


A lényeg az, hogy ne érzelmi-indulati módon próbáljátok megoldani a problémát, mert nem fog működni, valaki mindenképpen rosszul jár vele.


" mi volt az, ami miatt az anyja ennyire megharagudott, de érdemi választ nem kaptam"


Valószínűleg azért nem kaptál érdemi választ, mert az anyja nagyon nem talált szimpatikusnak és lehetséges, hogy nem mondott rólad túl szép dolgokat, a párod pedig nem akarta, hogy megbántódj.


Ez a helyzet úgy oldható meg, ha a párod felismeri a fentebb írtakat.

2018. dec. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Szakíts akkor a barátod anyjával.
2018. dec. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
És miért ellenzi?
2018. dec. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na ez a jó kérdés, talán ha végre szemtől szembe tudok beszélni a barátommal, úgy egyszerűbb lesz átbeszélni a dolgokat. Közben meg már ötleteim is vannak a helyzet megoldására, de még mindig parázok azért, nyilván az ő hozzáállásán is múlik. De végre nagy nehezen találtam valakit, akivel működnek a dolgok, most nem akarok előlről kezdeni mindent, meg egy újabb csalódást.
2018. dec. 27. 21:24
 6/6 anonim ***** válasza:
44%

A megoldást mindig a probléma gyökerénél kell kezdeni.

Ha az a baj, hogy a srác lelkileg éretlen akkor látok valami esélyt, de ha az a baj, hogy a szülő betegesen ragaszkodik, fél elengedni a fia kezét akkor mindegy ki lesz a partner a szülőnek sosem fog tetszeni

2019. jan. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!