Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki lehet nevelni a másikból,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki lehet nevelni a másikból, ha az illető "túl sok"?

Figyelt kérdés

Lassan két éve leszünk együtt a barátnőmmel és néha úgy érzem elszívja az összes energiámat, pedig alapvetően szeretem őt és látom az erényeit, jó tulajdonságait.

Szeretjük egymást, de én már többször voltam mélyponton, mert nagyon rámborította minden nyűgjét. Ő egyszerűen mindent kimond. Azt is, hogy mit csinál, mit fog csinálni, mit csinált tegnap. Teljesen jelentéktelen dolgokat felsorol (bevásárolt, az xy-al trécselt telefonon), bár ez volna még a könnyebbik része. A másik, hogy nagy mélységeket, magasságokat él meg és ezen a téren is mindenbe beavat. Hogy neki mennyire elege van ebből-abból, miután egy fél éjszakát fröcsögött nekem valamiről, utána két nap múlva a nagyratörő terveit vázolja hosszasan, amiről tudom, hogy szintén pár nap múlva a feledés homályába merül.

Én egy zárkózottabb figura vagyok, sok mindent magamban oldok meg, jobban szeretek elmélyülni, befordulni. Engem ez tölt fel, nem az, ha ráborítok másra mindent, ami eszembe jut.

Furcsa, hogy az értékrendünk hasonló, de mégis ez, hogy más a temperamentumunk, engem teljesen lemerít. Mikor elutazik két napra, van, hogy még mindig zsong a fejem a sok infótól, amit hozzám vágott. Próbálom szorgalmazni, ha nem vagyunk egy helyen inkább üzenetet írjon, ne hívjon fel..

Próbáltam neki alkalom adtán jelezni ezt a problémámat, de azon kívül, hogy kicsit megsértődött, utána minden ment a régi kerékvágásban. Meg én is megértem, hogy ezt nehezen tudja másként értelmezni, minthogy nem érdekel, mi van vele, pedig ez nem igaz, csak tényleg ezt a bőlére eresztést én nem bírom sokáig.

Volt valaki ilyen cipőben? Működhet egy ilyen kapcsolat?


2019. jan. 9. 14:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok.


A kérdező teljesen jól leírta az én problémámat is a jelenlegi kapcsolatomban, csak annyi a különbség, hogy nálunk én a lány aki introvertált még a párom az erős extrovertált.


Tettem kísérleteket, hogy felvessem neki, hogy kedves meg minden, hogy mindent megoszt velem, de nem kell mindent leírnia. Az nem igaz, hogy nem érdekel a párom, és szeretek vele beszélgetni, de ezek a részletek nem érdekelnek és csak fárasztanak, nem látom értelmét leírni. Pl: Szia szerelmem, most ébredtem fel. Most reggelizem (kép a reggeliről) utána megyek tusolni és blabla.


Ilyenkor általában mindig megsértődött, jött, hogy "engem ő nem érdekel, nem szeretem és társai".


Vagy az ígéretek, hogy visszafogja magát, de másnap ugyanúgy folytatta tovább.


Nem fog változni, ahogy mi sem, neki fontos mindent kibeszélnie magából, míg mi magunkra támaszkodunk, ez mindig is fog kellemetlenséget okozni a kapcsolatadban.


Ha nem szólsz, csak te készülsz ki idegileg, és mindig jó arcot kell vágnod az egészhez, ha szólsz ő félreért és meg fog sértődni, mivel nem érti mi a bajod.


Amit tehetsz vagy engedsz, nálunk én nem szólok neki, hagyom hagyj írja ki magából, már annyit elértünk, nem hív fel folyton munkaközben csak ír, nekem ez is nagy segítség.


Nem figyelem mindig a telefonomat sok munkám van, főleg ebédszünetben és este mikor haza érek, néha számon kér, miért válaszolok később eleinte kiakadtam és vitatkoztunk, de ma már elengedem, fel sem veszem, ő szépen elvitatkozik magával majd lenyugszik és bocsánatot kér. Én elolvasom, de nem írok rá semmit csak adok neki időt.


Tudom ez nem a legjobb megoldás sem neki, sem neked, de egy extrovertált személy nem fog engedni.


Mérlegelni kell ezen kívül van-e probléma a kapcsolatodban, szereted-e vagy sem, így is el tudod képzelni vele a közös életed vagy sem, és ezek alapján dönteni.


Ha nem vagy biztos ezekben jobb szakítani, és egy magadhoz hasonló introvertált lányt keresni, megspórolsz magadnak pár óra fejfájást :)


Ha pedig szereted, akkor érdemes aranyközépútat keresni, amit én is próbálok jelenleg, hogy neki is jó legyen, de néha nekem is.

2019. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ti mióta vagytok együtt?


Nekem sajnos nagyon hullámzik a dolog, hogy küzdjek-e ezért a kapcsolatért.

Főleg mert ő nem csak ez a felszínes non-stop fecsegő (volt ilyen állandóan derűsen csacsogó barátnőm is), hanem az a fajta, aki jól kipanaszkodja magát, némileg megnyugszik, te meg mindjárt leugrasz a hídról helyette..

És engem az bánt, hogy ő szerintem érzi, hogy visszaél ezzel, de akkor kis ajándék, figyelmesség.. és minden megy tovább. Amit te is írsz, hogy megsértődik, ha szólsz, mert "akkor nem szereted" az is kb. ugyanez az érzelmi manipuláció, nehogy neki változni, alkalmazkodnia kelljen.


Ez számomra olyan, mintha neki az ajándékozás lenne a szeretetnyelve, de én direkt soha nem vennék neki semmit, mert én meg azt nem szeretem, helyette marad a szívesség, mert én úgy szeretek kibontakozni. Szerintem tudni kéne, hogy kedveskedj a másiknak és nem csak a saját akaratodat rátukmálni..

2019. jan. 10. 18:53
 13/13 anonim ***** válasza:
Addig örülj neki, amíg elmondja, hány vajaskenyeret kent reggel. Akkor lesz gond, ha úgy dönt, hogy veled nem tud beszélni és onnantól kezdve SEMMIT nem lesz hajlandó elmondani vagy beszélni veled. Na az lesz a pokol, férfiként én annak éltem meg. Én imádom ezt a fajta nyíltságot ami a teljes és totális bizalom jele. Lehet, hogy velem van a baj, de pont az a borzalmas, amikor ez nincs. És elindulnak a "Milyen napod volt? -Jó. -Mit szólt anyud a szülinapi ajándékhoz? -Örült neki. -Hogy vagy? -Jól." szintű társalgások.
2020. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!