Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell feszegetni állandóa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell feszegetni állandóan ezt a gyerek témát?

Figyelt kérdés

Mikor összejöttem vele majd 5éve mindketten akartunk gyereket. Ő azt mondta hogy fiatalon 26év kora körül akar szülni. Én mondtam hogy én akkor akarok ha már elértem azt h saját lakásom legyen, nem másnak akarok gyereket hanem magamnak. Azt h ne legyen gond hogy mibol veszek pelenkát stb..


De még most is a szüleim lakásában élünk, annak ellenére h sok segítséget kapunk..gyűjtögetünk de egyelőre én úgy gondolom h csak akkor lesz ideális a gyerek ha mar legalabb ezt elértem..pedig 30múltam.

Párom is dolgozik 2állásban , a 2od állása egy körmös vállalkozás ami nem rég indult így erre is sok pénz kell..ennek ellenére most a gyerek a téma..


Azt mondja h ő már fel tud mutatni vlmit, (érettségi 2szakma, szakmai továbbképzések) , nem úgy mint rokonai akik a semmire szülnek, mondtam h ez jó de ez a gyerekkel kapcsolatban nem jelent semmit..


2019. jan. 9. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Mert gyereket akar.
2019. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos sok nőnél ez egy kattanás meg elvárás ha nem szülsz selejt vagy csak szajkó miatt.. És a vége se gyerek se pasi vagy van babuci lelépett a pasi.. :(

Én sose akartam,mázli h meddő vagyok,igaz én olya n férjet kerestem aki utálja a gyerek gondolatát is. :)

40N

2019. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Örülj neki, amíg nem anyád kezdi vagy a barátaid, kollégáid (!) és orvosok. Én már megőrülök, hogy 25 fölött a teljes magyar lakosság szívügyének érzi, hogy a méhed állapotáról faggasson. Természetesen azok a mellékes tények, hogy nincs apa, lakás, vagy korrekt fizu, az huszadrangú tényező.


Ez tipikus x generációs shit, amit hoztak magukkal a kommunizmusból. Szülj baxod, mert mindenki szül, úgy a normális. Az én generációm 90%nak meg elváltak a szülei és maximumon fbon ismeri csak az apját.


Mennyire szép jövőkép.


Persze ha ezt elmondod nekik, akkor te vagy az idióta, mert a gyerek az kincs, kinek hiányozna 3 év alvás? Ugyanmár.


Sajnálom, ezzel gondolom nem segítek, de azért együtt érzek őszintén.


27N

2019. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Az tartja magát viszont, hogy 30 fölött egyre nagyobb a kockázata a beteg gyerek születésének. Nem lehet hogy ettől tart?

Kényes kérdés, sok tényezővel persze, de a biológia sem utolsó szempont...

2019. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Tudod, nem mindenki akar járókerettel menni a gyerek ballagására.

Ha erre vársz, sosem lesz egy ideális időpont a gyerekvállalásra. Ez nekem inkább úgy tűnik, hogy te egyáltalán nem akarsz gyereket, csak nem mered egyenesen a szemébe mondani. Inkább kitolsz vele, hogy a legjobb termékeny éveit reménykedéssel tölti, aztán majd évekkel később bedobod, hogy mégse kell gyerek, sokkal jobb kettesben.

Aki akar gyereket, annak lesz is, pár éven belül. Aki ennyire húzza, az nem akar.

2019. jan. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, mindig lesz valami más, amire kell a pénz. Ha csak az alapján vállalnánk gyereket, hogy van-e más nagyobb pénzügyi célunk akkor senki nem vállalna gyereket. Mind a kettőtök álláspontját megértem. Itt inkább az a fontos, hogy valójában szeretnél-e most gyereket pénzügyektől függetlenül. Nem gondolnám, hogy a semmire szülne. Ha mindkettőtöknek van állása és némi megtakarítása akkor simán fel tudtok nevelni egy gyereket. Mindig lesz más pénzügyi cél. De ha egészséges babát szeretnétek, és nem 60 évesen akartok szülőire járni akkor azért ketyeg az óra. Szerintem te alapból nem szeretnél még most gyereket.

De kössetek valamilyen kompromisszumot akkor. Várjatok fél vagy egy évet, nézzétek meg hogy halad az ő vállalkozása és ha rendben mennek a dolgok akkor vágjatok bele.

2019. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Rockarc ***** válasza:
69%

Nehez kerdes ez is. Egy kedves ismerosom mondta azt, hogy mindenki hozza mgaval az otthonrol kapott csomagot. Parod azt, hogy gyereket KELL szulni, ahogy csak lehet. Szerintem o mar a hatarit feszegeti, hogy "elert" valamit, hiszen az addig latott mintak alapjan joggal gondolja, hogy amit kellett mar megtett, johet a gyerek.


A jo hir, hogy tenyleg tett erte eleg sokat, a rossz, hogy tokmindegy te mit akarsz, ha egy no gyereket akar, akkor ott lesz gyerek, minden kovet meg fog mozgatni erte, mar semmi sem tudja leteriteni errol az utrol. A lakhatast az te tudod mennyire tudjatok megoldani, de lathatoan mostmar megoldasra van szukseg.


Szerintem praktikus lenne leulni es atbeszelni, hogy most ki hogyan kepzeli el a jovot. Mikor lesz gyerek, hany gyerek lesz, hol fogtok elni, mibol stb. Sok alku poziciod nem lesz, talan meg annyiba belemegy, hogy jovore elkoltoztok akarhova, de utana mar gyereket fog akarni. Nem tudod most mar elkerulni a pontos "utemtervet", ha nyugtot akarsz, akkor konkretizalni kell mindent, az erveknek mar nincs helyuk.


42F

2019. jan. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Mert gyereket akar,és addig mindogatja,h ráálsz.Ennek az lesz a vége,hogy belenész,de nem akarod még igazán,aztán a sírás,amiért bunkó vagy,mikor otthagyod.


Ha mondjuk másik oldalról közelítünk,5 év után is még gyűjtogetsz valamire ami lehet csak jó sok év múlva jön össze.Sztem ez csak "kifogás",és nem vele akarsz családot alapítani.Ha igen,akkor nem idegesítene ennyire a téma.Valamint ha tudod hogy egyébkét a munkád jó,és biztos,akkor Te is akarnád.A partner nem a megfelelő.

2019. jan. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Te már megint a látássèrült óriáscsecsemő vagy, aki hónapok óta itt nyafog a barátnője meg az anyja miatt.

Már ne is haragudj, de hogy akarsz saját lakást, megalapozott gyermekvállalást, hogyha ingyen gürizel anyádèk vállalkozásában? Majd a leszázalèkolt nyugdíjából akarsz mindent megteremteni?

Arról nem beszèlve, hogy azèrt èltek a szüleid lakásában, mert a megtakarításból a szüleid nevère vettek lakást. Gondolom, hogy a csajnak ne legyen semmi köze hozzá. De mièrt nem vették a ti nevetekre, ès közös hitelre. Lehetett volna neked magasabb tulajdoni hányaddal a megtakarítás miatt, de legalább lenne egy tènyleg közös lakás.

Èrtem az álláspontod, valahol mèg reális is, de ilyen èletvitellel, ami nektek van, a büdös èletben nem juttok el oda, hogy teljesüljenek.

De nem is való neked gyerek, mèg te magad is az vagy.

2019. jan. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Korban nem illetek össze, máskor akartok gyereket.


Sok huszon-kora harmincas párnál látom ezt, hogy hiába a férfi idősebb 1-5 évvel, a nő a saját maga szempontjából teljesen érthetően korán (pontosabban neki az a jó idő) akar gyereket, a férfi pedig későn.


Nekem is volt ilyen barátnőm, 3 év volt a korkülönbség köztünk, de ő 25-26 évesen szeretett volna gyereket, én pedig inkább 30-35 körül, inkább közelebb a 35-höz. Szétváltunk, nem illettünk össze. Ennyi, ezzel nincs mit tenni. Ha nem egy időben akartok szaporodni, annak nem lesz jó vége soha.

2019. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!