Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig normális ebben az esetben a gyerek segítése?

Figyelt kérdés
Párom gyermeke már régóta külön él sőt házas. Mikor megismerkedtünk azt hittem a gyermeke miatt nem lehet konfliktus köztünk hiszen messze lakik. Sajnos mégis sokszor van, részemről lassacskán rombolja kapcsolatunkat az e téren való különböző gondolkozás. Párom kitaníttatta gyermekét, fizette minden költségét, az egyetemet, jogosítványt,drága esküvő, lakásához hozzájárulás. Már jó állása van neki is, párjának is. Úgy gondoltam ezentúl már nem kell költeni rá, hiszen minden lehetőséget és segítséget megkapott az induláshoz. Ennek ellenére most új autóhoz kellene segítség, plusz párom még a vásárlásra is képes odautazni ami nem kis összeg. Azt veszem észre párom nem tud neki nemet mondani, ez rosszul esik mivel nekünk kettőnknek is lenne mire költeni ezeket a pénzeket. Jó lenne többet kikapcsolódni, kicsit élni amíg még bírjuk magunkat. És a nyugdíjas évekre sem ártana takarékoskodni. Felnőtt gyermeke még fiatal, nekünk sem hullt az ölünkbe minden, miért nem türelmesebbek és dolgoznak meg az igényeikért. Párom sokat dolgozik, miért kell ezt egy gyereknek a végtelenségig kihasználni. Leginkább az zavar hogy párom nem így látja ezt, ő szívesen ad. Csak hogy emiatt nekünk jut kevesebb,és párom is megérdemelne több kikapcsolódást már. Nagyon zavar hogy mikor végre megtehetnénk, most sem tudunk a gyermeke miatt jobban élni. Ti hogy látjátok ezt?
2019. jan. 16. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben ideális a külön kassza, és a sajátját mindenki arra költi, amire akarja.

Te meg jobb, ha megszokod, mert lassan lesz unoka, a párod rajongani fog érte, és odautazni is gyakrabban fog, meg költeni is fog rá.

2019. jan. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez ilyen dolog, a gyereke mindig előtted lesz és ezt vagy elfogadod vagy nem. A saját megkeresett pénzét nincs jogod megmondani, hogy mire költse el. Ahogy az előttem szóló is mondta, ha unoka lesz akkor majd arra fog költeni. Nyilván a gyerek megszokta, hogy anyu/apu segít neki így miért ne kérne? Én azt javasolnám ha zavar ülj le és beszéld meg vele,viszont szerintem ez egy olyan megszoksz vagy megszöksz helyzet.
2019. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A saját pénze, azt csinál vele amit akar. Te is azt csinálsz a te pénzeddel, amit akarsz.
2019. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
A külön kassza nem megoldás a közös kiadásokra,kikapcsolódásra. Legyen mindkét félnek külön,és legyen egy közös számla,amire havonta egyforma összeg kerül. Abból mehetnek a kiadások,a külön negtakarítást pedig mindenki saját szándéka szerint használja fel. Kérdés persze,h nagyobb,váratlan kiadást miből fedeznek.
2019. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De ha a páromnak nem lesz nyugdíjához megtakarítása az sem baj ahogy írjátok. Bennem felmerül a kérdés a gyereke mennyire szereti őt vagy csak kihasználja?
2019. jan. 16. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!