Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom budapesti, és átmenetile...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom budapesti, és átmenetileg sem lennr hajlandó költözni vidékre. Van ilyenkor kompromisszum?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet: párom született budapesti és a média világában dolgozik, szakmája erősen Budapesthez köti. Én vidéki vagyok, boldogtalan vagyok az eredeti szakmámban és pályaváltásra készülök (piacképes szakma). Bár Budapesten is lenne lehetőségem a tanulmányaimat folytatni, sajnos itt nagyon drága lenne a képzés, triplaannyi, mint vidéken, az albérletárak miatt sokkal többet kéne dolgozzak mellette, mint vidéken, ami nagyon megnehezítené az otthoni tanulást. A páromat kértem, hogy két évre költözzünk le vidékre, ahol nyugodtabban tudnék koncentrálni a tanulmányokra és nem kéne feláldozni az összes eddig gyűjtött pénzem, mert ugye családot is tervezünk majd, de ő hallani sem akar róla. Neki ez törés lenne a karrierjében és nem akar távol lenni a szüleitől (én 5 éve 250km-re élek a családomtól, mióta Budapestre jöttem, és nekem is nagyon hiányzik az én családom, viszont a karrierje miatti aggályokat megértem) Van ebben a hálatlan helyzetben megoldás illetve hogy lehetne bölcsen kezelni a helyzetet, hiszen valamilyen szinten bánt, hogy a párom nagyon rugalmatlan felém, meg sem próbált megoldást találni, és visszatetsző, hogy ennyire ódzkodik vidéktől.
2019. jan. 25. 21:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem költözöl össze a pároddal pesten?
2019. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Igen, azt kihagytam, hogy a távkapcsolat emlegetésétől is pipa lett és nagyon nem akar belemenni, hiszen még csak nemrég bútoroztunk össze, és a kapcsolatunkban ez visszalépés lenne szerinte.
2019. jan. 25. 21:53
 3/30 anonim ***** válasza:
14%

Áááá most már értem. Szóval a tanulmányaid miatt szeretnél elköltözni pestről 2 évre.

Szerintem:

Ingázz pestről a suliba naponta. Simán bírható 1-2 évig. Amikor egyetemista voltam, akkor volt olyan év, hogy napi 2x160 km-t vonatoztam. (2x3 óra) Ezt az időt lehet tanulással tölteni.

A párod kicsit jobban besegít majd az anyagiakba és done.

2019. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
57%
Pestről vidékre ahol a közlekedés szórakozás munka stb halott ügy,soha,csak tepsiben..
2019. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%

Egy működő karriert én sem adnék fel, és a párom sem kérne ilyenre.


Ha a kanid olyan nagymenő, akkor van kocsija nem? Akkor leugrik hozzád, amikor tud...akar.

2019. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
#3 a Pestről való ingázás sajnos csak növelné a költségeket, mert ugyanúgy lenne egy pesti albérletünk, amit fent kell tartani. A párom a médiában a szamárlétra alján van még, egyelőre nagyon rosszul keres, kb. 180ezret, az albérlet rezsivel együtt 150ezer és fizeti a diákhitelét is mellette. Ezzel ki is esett az ő fizetése. Sajnos én nem tehetem meg emellett, hogy nem dolgozok teljes állásban. Mert van havi bérletünk 20ezer kettőnknek, 60ezer a kaja, nekem van két takarékszámlám, 40ezret kell befizessek rá havonta és még szeretnénk félrerakni a családalapításra és néha ruházkodásra is és máris nálam is egy teljes állásnál tartunk.
2019. jan. 25. 22:05
 7/30 anonim ***** válasza:
73%

Én sem költöznék el Pestről, két évre sem. Pesten minden is van, de tényleg. Ha akarom, akkor az éjszaka közepén is bármit el tudok intézni, ezer lehetséges van mindenre. Ha egész életében itt élt, akkor nagyon nehéz lenne neki megszoknia máshol, unalmas lenne. A fix baráti körét is elbukná, a karrierjét is elbukná, az egész életében megszokott kényelmet is elbukná. Ráadásul most költöztél vele össze, nem akar külön költözni tőled. Milyen arányban adtok bele a háztartásba?

Esetleg ezt is érdemes átgondolni, hogy ki mennyit ad bele. Ha ő többet, neked kevesebbet kell dolgozni.

2019. jan. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Sajnos én azt látom ebben az egészben, hogy egyikünknek fel kell áldoznia magát a másik álmáért, vagy BPen maradunk, de akkor minden megtakarított pénzem rá fog menni erre az egészre.
2019. jan. 25. 22:09
 9/30 anonim ***** válasza:
72%
Félúton sem érné meg?
2019. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%
Akkor jobb időbe elköszönni mert ez kifog jönni a feladozos előbb utobb a másikhoz vágja h mitta aldozott felmindent.
2019. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!