Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Zavarna, ha a barátnőtök néha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zavarna, ha a barátnőtök néha így főzne?

Figyelt kérdés

Tehát ha tud főzni, gyakran csinál rendes ételeket is, néha viszont, amikor nincs ideje/ötlete, akkor venne alapport, és azt csinálná meg, pl tejszínes-gombás csirke vagy rakott brokkoli szószalappal(Maggi, Knorr).


Főzésnek minősül ez is, vagy félkész ételnek?


2019. febr. 6. 15:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ehető kaját teszek az asztalra a páromat pont nem érdekli hogy miből csináltam. Én is szeretem magam csinálni a kaját, már csak abból az apropóból kifolyólag is, mert egy bolognainál pl sokkal drágább megvenni a port mint püréből megcsinálni fűszerekkel és az íze sem olyan, meg én elpepecselek 2 órát is a konyhában mert szeretek főzni. Ellenben van az az eset amikor egyszerűen nem fér bele az időbe az, hogy főzőcskézzek, olyan esetekre van mindig tartalékban a fagyasztóban pár elősütött husi(bár már jóideje átszoktunk arra, hogy azt sütőben sütjük meg úgy meg elég sok idő kell neki) vagy akár egy egy üveges szósz és ha tényleg gyorsan kell valami abból dobom össze a kaját, sosem panaszkodott érte, mert nyilván ő is tisztában van azzal, ha nincs idő a főzésre, na meg azért is mert azzal is tisztában van, hogy ha elkezdene elégedetlenkedni akkor a kezébe nyomnám a fakanalat "tudod hol a konyha" felszólítással.
2019. febr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
9%
Már bocs, én sem vagyok egy konyhatündér, de az ilyen kaják teljesen feleslegesek. Van itthon mindenféle fűszer, ezzel sem időt sem energiát nem spórol meg, viszont az ilyen alapporok tele vannak E betűs szarságokkal, tartósítóval meg fene tudja mivel.
2019. febr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%

Főzés az, amikor mindent te csinálsz meg. Ha felvizezek egy port, nem főztem.


És mondom, én nem tudok főzni, de port felvizezni én is tudok.

2019. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem az alappor azért nem főbenjáró bűn. Pl. bolognai spagettihez én is használom (mellette még "felturbózom" házi paradicsomlével, plusz oreganóval, bazsalikommal). Ami alapporokat írt a Kérdező, ott is friss brokkoliból, csirkemellből készül az étel, csak nem maga kutyulja a tejszínes szószt (tejszínből, fűszerekből, étkezési keményítőből), hanem leegyszerűsíti egy kicsit. Tudom, hogy mű, és E-számok, de azért ne jelentse már ki senki kategorikusan, hogy "ez nem főzés". (Persze, gyk-ra bárki írhat bármit, lehet, aki fikázza, egy rántottát nem tud megsütni.)
2019. febr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
98%

"Biztos hogy nem friss alapanyagokból készül.Ezt csak ùgy mellékesen."


És miért, te nagyokos? Csirkemellet felcsíkoz, megpirít kevés étolajon, megpárolja fedő alatt valamennyire. FRISS brokkolit rózsákra szedve megpárolja vele (vagy külön főzi meg, mindegy). Amikor minden puha, az alapport ráönti, vizet ad hozzá, átforralja.

Szerinted nem friss a csirkemell és a brokkoli? Tudod egyáltalán, miről folyik a vita, vagy csak jó beleugatni?

2019. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
98%

"Főzés az, amikor mindent te csinálsz meg. Ha felvizezek egy port, nem főztem.


És mondom, én nem tudok főzni, de port felvizezni én is tudok."


Ebből látszik, hogy igazat írsz, mert ultraviola fingod nincs hozzá. Mármint ahhoz hogy egy adott főzési tevékenység (ha alapport is használ), kb. 4/5-e a "hagyományos" főzési tevékenység (hagymát pucol, összevágja, dinszteli, csirkemellet felcsíkozza, lepirítja, párolja, gombát pucol, összevág, párol). És kb. 1/5 része az, hogy rászórja az alapport, felönti vízzel, átforralja.

Tehát NEM alapport enged fel vízzel, és kész a kaja, ahogy te gondolod. (De legalább a hülyeségeidet biztosan jó hangoztatni.)

2019. febr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
54%

Hát elég drágák és mindig van valami kis mellékízük, úgyhogy inkább csak kíváncsiságból és kényelmi megoldásként vettem régebben is.

Egy kanál liszt vagy keményítő ugyanúgy besűríti az ételt tejszínnel vagy tejjel, borral felturbózva. Fűszerekből meg megtalálható már a teljes arzenál az üzletekben.

Mostanában pl az ázsia sorozatot próbáltam végig, mert kíváncsi voltam az ízükre, egyszer elég is volt.

2019. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Akinek nem tetszik, főzzön magára!

Ennyi.

Amúgy is fel kéne osztani a háztartás vezetését a felek között.

2019. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Regebben, a reklamok hatasara, en is kiprobaltam nehany porkeszitmenyt.Nekem nem izlett egyik sem, mert szamomra elviselhetetlenul sos volt mindegyik, pedig en sem fozok soszegenyen.
2019. febr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem nagy része, de az egészet elbssza, átissza. Engem az E hülyeségek nem érdekelnek, csak hogy mindent telenyomnak cukorral. Ezeket is.


De izgis, hogy máskor egy banán rossz, mert cukor, de a por, amiben egy csomó cucc van, amit ki sem bírok mondani, az rendben van.


Ismerek rengeteg diétát, mindegyik mást mond, de egyben egyeznek: az előre elkészített kaják rosszak. Vagyis rosszabbak, mint amit te csinálsz, és tudod, mi van benne.

2019. febr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!