Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan értethetném meg magam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értethetném meg magam velük? Vagy mit kéne tennem, hogy elfogadhatóbb legyen a helyzet? Tanácsokat kérnék!

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, elnézést érte.

19 éves vagyok, a barátom 20. Mindketten egyetemre járunk, ő Győrben (onnan is származik), én pedig Budapesten (a közelben élek). Levelezős, eddig Győrbeb vállalt munkát, most Budaoesten keresgél. A szüleim jó fejek voltak, és abban egyeztünk meg, hogy a hétvégéket nálunk töltheti. A kapcsolat elején (most 8 hónapja vagyunk együtt) voltak túlkapásaink, mivel mindketten szabadok voltunk nyáron, de ez zavarta a szüleimet, így a barátommal később kevesebb időt töltöttünk együtt. Ideális helyzet volt mindannyiunk számára, legalábbid egy ideig úgy tűnt.

Sajnos nem kaptam meg az ösztöndíjat (kevés volt a kreditem, egyetlen krediten múlt, de kár rágódni rajta), így dolgoznom kell, hiszen a szüleimnek pénzt kell adnom a rezsire, ételre, és a saját költségeimet is állnom kell. Így heti három napot dolgozom (szerda, péntek, szombat), nêgyen pedig egyetemre járok (hétfő, kedd, csütörtök, péntek). Az első három napon egész nap vannak óráim, kosebb-nagyobb szünetekkel (akár három óra is, de hazamenni nrm éri meg), így tudok tanulni is. Ennek alapján elég keveset vagyok otthon (amikor dolgozom,akkor kettőtől tízig, előtte értelemszerűen suli/tanulás/elintéznivalók). Ez eddig szerintem nem is lenne baj, mivel otthon a hétvégi ebédeken kívül max 15-20 perceket beszélünk egy nap, amúgy mindenki rlvan, anyám is sokat dolgozik, apám is. A családi program a csendben tévézés fogalmával egyenlő, de én ebbe nőttem bele, megszoktam, nincs is vele bajom. Eljárni sosem jártam el sok helyre, maximum könyvtárba. A nagyon bulizós, társasági korszakomban is csak kêthetente mentem ide-oda, mostanában meg csak a barátommal járok el, de azt is mindig megkérdem anyáméktól, volt már belőle gond, hogy nem kéredzkedtem el.

A barátommsl a jelen helyzet szerint a következőképoen állunk: vagy pénteken este vagy szombat este érkezik. Ha pénteken jön, kijön elém a munkahelyemhez, mire hazaérünk, fél tizenkettő, eszünk, fürdünk, néha egy semmilyen szeretkezêst bedobunk, aztán alvás. Másnap egy rövid sétára van elég időnk, de ilyenkor anyám ragaszkodik ahhoz, hogy otthon megebêdeljünk, így nem sokat vagyunk akkot sem együtt. Az este a fentebb leírt forgatókönyv alapján zajlik. Majd vasárnap sokáig alszunk és vagy filmezünk, lustálkodunk vagy elmegyünk valahová (ami gyakoribb). Koraeste pedig indul haza.

A probléma nem csak az időhiány, azzal még meg tudnánk barátkozni. Viszont édesanyám gyakran rója fel nekem, hogy sokba kerülök (ez nem újdonság), és azzal fenyeget, hogy kidob és majd költözhetek a barátomékhoz (ezt elfelejtettem mondani: azért nem náluk vagyunk többet, azért nem utazom én hozzá,mert nincs saját szobája, két testvérével kell osztoznia rajta, nem tudnék hol aludni, hacsak nem a kanapén), de ez sem meglepő, mrrt 12 éves korom óta mindig ezt mondja, csak éppen az aktuális barátnőim nevét belevonva. Emellett pedig sokallja, amit a barátom eszik, amiben igaza van, hiszen van, hogy három szelet kenyeret is megeszik meg főtt ételt is, és ugye hozzá még én is eszem. Ezért próbáljuk mi megvásárolni magunknak az ételt, de sokra nem futja a fizetésünkből, főtt ételre meg pláne nem (max kínaira). Nem szoktunk sokszor otthon enni, nekem sincs úgysem időm arra, hogx egyek, általában napi 1-2 alkalommal jutok oda, hogy na, akkor együnk. (Munka közben plánr nem eszem)

Emellett a barátom két-három havonta egy hetet Szentendrén, a közelben tölt, és ilyenkor gyakrabban találkozunk, általában a városban, de olykor átjön hozzánk, hogy kettesben lehessünk, de este visszamegy, nem alszik nálunk, csak tényleg egy filmre ugrik be. Nos, ezta szüleim nem nézik jó szemmel, de a dédmamám főleg nem. Róla még nem tettem említést. Ő nevelt fel és nagyon hálás vagyok nrki, de rengeteg frusztrációt okoz nekem, gyakran mondd olyanokat, hogx mióta kapcsolatban vagyok, teljesen kicseréltek, régen sokkal jobb gyerek voltam. Nos, mont mondtam, bulizni nem járok, dolgozom és nagyon jól megy az egyetem, sosem vagyok elkésve semmivel, bejárok előadásokra is (ha nem, akkor úgyis lecseszést kapnék, mert nehezen lehet megértetni vele és a szüleimmel, hogy az fakultatív, és sok órára nrm érdemes bejárni), csendes vagyok és igyekszem itthon is segíteni, ha van rá alkalom persze. A fejébe vette egyrészt azt, hogy a barátom parancsolgat nrkem és a családot háttérbe szorítom miatta. Hogy azt gondolom, független vagyok, pedig egyáltalán nem, illetve hogy nem a barátomhoz tartozom, hanem hozzájuk, nekik tartozom hálával. Igaza van természetesen ez utóbbiban, de nem érzem úgy,hogx háttérbe szorítanám a családot, igyekszem alkalmazkodni itthon és ha van valamj, akkor lemondom a barátommal a találkát stb. Illetve nyilván egy kapcsolatot ápolni kell, időt kell tölteni a másikkal. Fiatalok vagyunk, most kéne szórakoznunk, amite így is alig van lehetőség. Illetve a barátom sosem parancsolgat, nem irányít. Ami azt illeti, inkább én igyekszem kevesebbet itthon lenni, hogy ne zavarjunk másokat. A dédmamámnak a másik problémája az, hogy úgy gondolja, a barátom kifáraszt (egyrészt a szex miatt), pedig az életembrn korántsem ő az, aki miatt ne tudnék pihenni. Mindig rossz alvó voltam, de a mamámezt id a baráom hibájának tartja, pedig mellette sokkal minőségibb az alvásom,nyugodtabb vagyok. Van egy kis teljesítménykényszerem, ígx amiatt sokat stresszrlek, de pont nem a párkapcsolat az, ami ezt a faktort növeli. Ezt viszont hiába mondom egyszerűbben a mamámnak, amiatt is veszekszik velem, hogy azon a bizonyos szentenedrei héten kedden (ma) estefeléig együtt voltam a barátommal itthon, mikor másnal sokáig aludhatok (szerencsére), így ebből s szempontból sem megterhelő.

Elköltözni sajnos nem tudunk, mert ő sem keres egyelőre túl jól, és én sem. Megtakarításom alig van, mert ugye fedeznem kell az étel egy részét, adom a szüleimnek, szükséges dolgokra költöm (tusfürdő, sampon, egyetemhez eszközök, könyvtári tagság stb), így abból se jönnénk ki. Így még jobban kellene alkalmozkodnunk, de hogyan? Illetve hogyan lehetne megoldani az idővel kapcsolatos problémákat? Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy ne tűnjek követelőzőnek? A baráom nem mondja, de szerinzem nagyon rosszul esik neki, hogy gyakorlatilag minden és mindenki előbb van az életemben, mint ő, de egyszerűen nem lenne helyes azért veszekednem a családommal, hogy vele legyek többet, mikor így is sok áldozatot hoztak értem és leköteleztek azzal, hogy a hétvégi találkozókat engedték. Van valami tanácsotok számomra? Esetleg hogy hogyan tudnám megértetni a szüleimmel, dédmamámmal, hogy egy kapcsolathoz idő kelly együtt töltött idő és élmények? Hogy jelenleg a kapcsolatom az, ami a leginkább kikapcsol, elszakít a szorongástól?

Köszönöm előre is a válaszokat, és hogy végigolvastátok!


2019. febr. 13. 00:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

szóval anyád félrekúrt, te megfogantál, és most pokollá teszi az életed... és te még úgy érzed, hogy hálásnak kell lenned neki??!!


ez anyád bűne, a megcsalás, és anyád bűne, hogy téged tehernek tart, mikor élete legnagyobb ajándékának kéne, met azt hitte, nem lehet gyereke, és te jöttél.


de valszeg anyád ekkora ajándékot nem is érdemelt meg a sorstól, és jobb lett volna, ha nem válik anyává, mert csak pokollá teszi az életed.

2019. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Hálásnak kéne lenned? Még is miért? Azért mert megtűrt személy vagy és mert "rendes" családban nőttél fel? Ez egyébként megsúgom kicsit sem rendes család. A rendes család nem ilyen és egy anya nem akarja tönkre tenni a gyerekét. Szenvedj akkor nem a mi életünk csak ha semmi nem jó amit írunk ne gyere ide sírni. Háláljodj csak anyádnak aki szíve szerint azonnal kitenne a lakásból.
2019. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Édesanyád félrelépése után az egyetlen, aki áldozatot hozott, az a nevelőapád! Ne viccelj már! Félrekefél az anyád, aztán még áldozat a részéről, hogy felnevel...

Amúgy meg ha jól értelmezem, akkor gyakorlatilag magadat tartod el, mert ugye állod a költségeidet, kajádat, és még a rezsibe is beleadsz. Igazából maximum annyi baja lehet, hogy ott alszol abban a házban. o.O Vagy én nem tudom. De ennyi idősen az sem normális hogy meg kell mondanod, hogy mikor hova mész. Én a helyedben leülnék vele beszélni, és megmondanám, hogy amint tudsz el fogok költözni, ne aggódjon, csak jelenleg nem tudsz erre félrerakni, mert minden költségedet te fizeted.

Amúgy az egyetem kollegiuma nem játszik? Gondolom nem vagytok gazdagok, szociális alapon lehet felvennének. Persze ott egy szobában többen lennétek, de én pl. inkább vagyok egy szobában több emberrel, mint egy olyan emberrel, aki elvileg az anyám, de folyton azt hangoztatja, hogy kirak.

Illetve mennyit adsz bele a rezsibe? Csak azért kérdezem, mert amúgy egy szobát aránylag olcsón lehet bérelni, ha elég sokan összefogtok. Itt min. négy emberre gondolok, mert ugye Budapestről van szó. De esetleg felvehetsz Diákhitelt is, és abból fizethetnéd az albit. Persze megértem, ha ettől óckodsz, de én a helyedben minél hamarabb elköltöznék, gyakorlatilag csak hátráltat az otthoni környezet.

És természetesen ha esetleg elköltöztél, akkor akkor járj majd haza, amikor neked jól esik. Ne nekik ugrálj!

2019. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Anyukám fizetése viszonylag magas,300 körül keres, édesapám 250et, dédmamám nyugdíja 100, így sajnos nem kapnám meg szociális alapon a kolit (ennek utána kérdeztem korábban), plusz közel lakok, így pláne nem.

Nem azt mondtam, hogy semmi nem jó, amit mondtok. A beszélgetést, amit tanácsoltak, igyekszem megejteni, amont egyszer egyszerre leszünk mind otthon. De pl ha motelre nincs pénz, akkor nincs. Olyan 30-40 ezret szoktam édesanyámnak adni, hetven a fizetésem. 5 ezer a bérlet. Tíz,tozenöt ezret félrerakok (vagyis megpróbálok), hogy legyen a tandíjra valamennyim. A maradékból állom általában a többi szükséges dolgot: ételt, tisztálkodási szereket stb. (Ételnek csak egy részét, mert nem jönne ki a fizetésemből). Sajnos nem tudok fixen mindig ugyanannyit dolgozni, így 10-20 ezrekkel ingadozik a bevételem.

Sajnos azt nem tudom, mennyiből lehetne kihozni egy albérletet. Erre vonatkozólag van valami tanács? Sajnos nem érzem magam elég önállónak ahhoz, hogy egyedül fenntartsam magam, de lehetséges, hogy ez a megoldás.

Köszönöm a segítséget! Sok mindent át kell gondolnom most, megfontolom a dolgokat!

2019. febr. 13. 13:49
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyat zsugori anyád van és még elvárja tőled azt a 40 ezret. Megérteném ha keresne 100-at de 300-nál szerintem oltári nagy trógerség. Úgy csinálna munt ha fél millióból nem lenne miből nektek kaját adni. Ez is azt mutatja hogy alig várja hogy eltűnj onnan.
2019. febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Jah és szerintem csak a nevelő apáddal tudnád magad megértetni az anyád és mamád sosem fog megérteni.
2019. febr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Motelt én nem is javasoltam, hülyeségnek tartom, hogy arra költs.

Négyen vagytok akkor a háztartásban? Csak mert akkor a te fizetésedet nem beleszámítva 162,500Ft az egy főre jutó. Kicsit érdekes, hogy édesanyád a kenyeret sajnálja tőletek...

Nézz körbe nagyon az albi ügyben. Kérdezd meg pár barátnődet egyetemről vagy máshonnan, hogy nem tudtok-e összeköltözni. Ha elég sokan össze tudtok állni, lehet elég a 30-40ezer, amit eddig a rezsibe adtál, de persze a biztosabb az az az 50-60ezer lenne. Meg persze gondolni kell sajnos a kaukcióra is, úgyhogy valszeg a tartalékodhoz hozzá kéne nyúlni. Nézz tényleg utána szerintem tényleg a Diákhitelnek. Egyik ismerősöm felvette, ha gondolod meg tudom kérdezni, hogy most mennyire éri meg, mennyire rossz visszafizetni.

2019. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, most nyílt ki a bicska a zsebemben... Ilyen jó fizetès mellett kèpesek lehúzni a 19 èves gyereküket pènzzel? Azt hittem nehèz körülmènyek között èltek, azèrt kell hazaadnod, de ez így nagyon gáz. :/

B..szus milyen szülők ezek? Hozzájárulsz a háztartáshoz, állnod a saját dolgaid, ők "tele vannak" pènzzel, de sír a szájuk, hogy sokba kerülsz, mert a barátod ott eszik heti 2x. Besz.rok.

Olyan rendes lánynak tűnsz, ès nem becsülnek meg. Mèg te legyèl hálás, mert van hol aludnod kb. Nagyon sajnállak, nem ezt èrdemelnèd.

Szerintem ők az okai a rossz alvásnak, valahol lelki beteg vagy ettől a neveltetèstől. Az írásodból is látszik, hogy teljesen lekötelezettnek èrzed magad felèjük, rögeszmèd, hogy hálásnak kell lenned mindenèrt, pedig kb. semmit nem kapsz. :( Se megèrtèst, se megbecsülèst, se támogatást. Csak köveketőznek, korlátoznak, ès zsugoroskodnak pár szelet kenyèren....

Èn azt mondanám, hogy még kell tőlük szabadulni minèl hamarább, ès vissza se nèzz. Csak persze nem vagy könnyű helyzetben amíg tanulsz. De èvekig ezt mèg nem lehet kibírni.

2019. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

De most nem èrtem. Haza adsz 30-40 rugót rezsire meg kajára. Azt írtad alig eszel otthon, meg amúgy is keveset vagy otthon. Hètvègente mikor a barátod megy, szoktatok venni pluszba ennivalót, meg van hogy a barátod vesz neked. Meg hogy nincs annyi pènzed, hogy egèsz hónapban magad álld az ètkezèsed. De könyörgöm, ha mèg pluszba magadnak veszel ètelt, mire adod a 30-40-et? Rezsire? Mert ki van csukva, hogy az egy főre eső rezsi ennyi lenne...

Az a baj, hogy iszonyat manipulálnak. Elhiszed nekik, hogy milyen jó fejek, hogy engedik a hètvègi találkozót, meg eltartaná(?), igazat adsz anyád nyavajgásának, hogy sokat eszik a barátod, mert elfogyaszt 3 szelet kenyeret, meg főtt ètelt, te èrzed sz.rul magad, hogy nem tudod fizetni az ètkezèsetek, ès èszre sem veszed, mennyire kihasználnak.

Nyisd ki a szemed, ne csak nèzz, láss is! Vedd èszre miben èlsz!

2019. febr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon sokat gondolkodtam rajtuk. Az a helyzet, hogy az eszemmel tudom, hogy igazatok van, de azt hiszem, ez a mentalitás belém van nevelve. Egyelőre nem tudom, mit csináljak, tényleg úgy érzem, nem menne az önellátás. Nemcsak a pénz miatt, hanem azért is, mert nem vagyok valami életképes és önálló, ez nagyon nagy hibám. De előbb-utóbb úgyis le kell szakadnom a szüleimről.

Valószínűleg először megpróbálok beszélni a szüleimmel, kiállok magamért, ahogy írtátok. Lehet, hogy az apámmal (aki nem számít a nevelőapámnak, ugyanis ő mindig a saját gyerekének vallott apasági ide vagy oda, és a családbab ez amúgy is tabutéma) fogok először beszélni, hogy ő mit tanácsol. Addig gyűlik valamennyi pénzem is. Aztán, ha nem megy, akkor diákhitel, lakáskeresés stb. Amit javasoltatok.

Köszönöm még egyszer!

2019. febr. 15. 08:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!