Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, ha zavar, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha zavar, hogy a férjem jobban keres?

Figyelt kérdés

Határozottan jó fizetést kap, jó a szakmájában, és ennél csak jobban fog keresni. Egyrészt nagyon örülök neki, hiszen ettől csak jó nekünk, másrészt viszont kevésnek érzem magam hozzá képest.

IT szektorban dolgozik, jók a kilátásai, néhány év elteltével akár vezető pozícióba is kerülhet.

Én egyetemre járok jelenleg, több (konkrétan 6) nyelven beszélek folyékonyan, de mivel a technikához nincs eszem, így soha nem fogok annyit keresni, mint ő most, miközben idővel ő meg csak még jobban fog.

Persze szerinte ez jó, mivel így elvállalhatok olyan munkát is, ami nem fizet olyan jól, de szeretem, mert nem leszünk rászorulva a fizetésemre.

Sajnos én nem vagyok törtető típus, nem tudom magam magas pozícióban elképzelni, maximum alkalmazottként egy irodában, nyelviskolában vagy egy múzeumban. Egyik sem éppen egy túlfizett állás.


Jó, tudom, közös kassza, meg ha gyerekünk lesz, jobb, ha a kisebb fizetés esik ki, de akkor is.

Kevésnek érzem magam, amiért az a pálya, amit én választottam, kevésbé megfizetett és elismert, mint az övé, így sosem leszünk egy szinten.


25N, 32F


2019. márc. 2. 18:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
En egy ritka nyelvet tanitok magantanarkent, es ha bevallalnek mindenkit aki jonni akarna tanulni hozzam, csak az havi 300 ezer lenne, es akkor meg nincs foallasom, szoval ha tudsz nyelveket es keves penzt keresel, azert csakis magadat hibaztathatod, mert a potencial ott van a helyzetedben, csak konnyebb a ferjed a fizetese miatt nyavalyogni.
2019. márc. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

11, Sajnos rossz gyerekkorom volt, apukám máig meg van győződve róla, hogy soha nem lesz belőlem semmi.

Lehet, igazad van, és itt lesz a hiba valahol.

2019. márc. 2. 20:07
 13/18 A kérdező kommentje:
10, nem 11, elírtam, elnézést.
2019. márc. 2. 20:07
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért írok, mert ugyanezt érzem, mint te. Ráadásul faterom ugyanolyan (lehet) mint a tiéd. Én is rengetegszer megkaptam, hogy nem lesz belőlem semmi, meg mit akarok én?

Teljesen mindegy egyébként, felnőtt fejjel már nem erre kéne alapozni, felesleges is haragudni rá vagy hibáztatni. De én sem tudok ettől elvonatkoztatni, egyelőre.

Nem tudom...

Én magamban semmi pluszt nem látok. Hogyha én 6 nyelven beszélnék... na akkor mondjuk biztos nem aggódnék.

Na de veled is felesleges magam összehasonlítani, annak sincs több értelme.

Ezeket így tudatosan tudom, de valahogy mégsem sikerül ennek megfelelően gondolkoznom.

Szóval ja, nem normális, de fogalmam sincs nekem se, hogy mit kezdjek ezzel az érzéssel.

2019. márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom ebbe szépen belenyúltunk, köszönöm a visszajelzést!:)


Önmeghaladás.


De hogyan?


Tekintsünk egy kicsit a személyiségfejlődésre úgy, mint okok és okozatok összefüggéseire.


Ebben az esetben az ok az apa elutasító viselkedése és kritikája, az okozat pedig a férfiakkal szembeni egyenlőtlenség érzet és az elfogadásvágy a külvilág felől.


Mit lehet tenni?


Az eredeti okokat/ingereket olyan impulzusokkal helyettesíteni amik a kívánt okozatok/tulajdonságok kibontakozását támogatják.


Nyilván az időben mi nem mehetünk vissza, hogy kijavítsuk apánkat.Viszont a jelenben dolgozhatunk a pszichés beállítódásunkon minden további nélkül, viszont azért, hogy ez eredményes legyen először el kell engedni az okkal szembeni frusztrációt, haragot, bármiféle negatív érzelmet.


Tehát ebben az esetben elsősorban a szülőkkel való kapcsolatot célszerű önmagunkban rendbe tenni.


És itt jön egy komoly kihívás: meg kell tanulni megbocsájtani.


Ugyanis amíg harag van bennünk akkor addig annak a helyzetnek leszünk a szolgái, viszont ha el tudjuk engedni a haragot, elfogadva azt, hogy a szülő csak annyit tudott adni amennyi tellett tőle, akkor keletkezik egy a helyzettől érzelmileg teljesen független szabad ember aki el tud indulni előre.Amíg ez nem történik meg addig a helyzetből adódó negatív érzelmek rabjai maradunk.

2019. márc. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hogy sikerult ennyi nyelvet megtanulni?

Irigyellek, lol

Ha valaki angolul meg nemetul tud felsofokon, mar 300 felett keres sima irodai meloskent

Valamit nagyon elszursz :D

2019. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. De attól mert kevesebbet keresel, attól még nem ő tart el. Legalább kiderül hogy milyen jellem. Ne hagyd magad alárendelni.Sokan egyszerűen kinevezik a férjük pénzét közösnek, na az már gáz...Viszont szerintem írjatok házassági szerződést, sok ,,anya” képes azt a pénzt vinni váláskor amit a férfi a gyerekeiknek gyűjtött, így biztos lehet benne hogy nincsen ilyen szándékod. Egyáltalán nem baj ha egy házasságban az egyik fél gazdag, amíg a másik nem. Még családon belül is vannak anyagi különbségek. Legalább már most megtudod hogy nincs-e hatalommániája. Inkább ritka szerencsés lehet veled, a legtöbb nő simán meglopja akár a saját gyerekeit is..
2019. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

El Nath - szépen megfogta a dolgot.

Nekem a volt feleségem ezért dobbantott, mert nem bírta elviselni, hogy fizetésünkben 10-20x-os különbség van. Nem tudta figyelembe venni, hogy ez "nekünk jó", hanem versenyezni próbált. A versenyből később úgy próbált előnyt szerezni, hogy engem "ledarált" érzelmileg. Mivel én is IT szektorban dolgozom, eszemmel keresem a pénzt, így ezzel hátráltatott. Sajnos odáig fajult, hogy szétmentünk. Utólag belegondolva benne nárcisztikus hajlamokat véltem felfedezni, ami nem azt jelenti, hogy te is az lennél, de elég erős a gyanú. Miért versenyzel a csapattársaddal? Mindenkinél van jobb, szebb, ügyesebb, de ha velem 1 bandában van, akkor vele tartok. Ha pedig annyit akarok keresni mint ő, mert ő az "etalon", akkor megkérem segítsen, és segíteni fog. Inkább tanulj tőle, mint építsd le. Nagyon nem szép dolog, azoktól sem akik rajtad kívül így éreznek, hogy az előrejutás és a "kisebbségi komplexus" megoldása az irigység. Nem is csodálkozom a mai világban a párkapcsolatokon, s sajnálom a párodat, mert ő jó szándékból megosztja veled... A mai világban a fizetések (leszámítva az adócsalókat, bűnözőket, politikus bűnőzöket) úgy alakulnak: Te tudsz valamit, ezért a tudásért mennyit fizet valaki más. Így kialakul a béred. Beszélhetsz te 150 nyelven is, ha a földön összesen 120 nyelv van. Van erre kereslet? Mennyien beszélik ezeket a nyelveket? Többet fog érni, hogy +30? Nem. A férjed lehet 1 nyelven beszél, de azzal megoldja a bankártyás fizetési megoldást, ami viszont nagyon sokat ér egy bankbank, főleg ha rajta kívül még max 100 ember képes rá. Miért nem próbálod meg te is "megoldani"?

2019. márc. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!