Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ilyenkor? Szeret vagy nem szeret? Hát eléggé hosszú történet a miénk. Nem is tudom hol kezdjem, ezért inkább csak a problémát írom..

Figyelt kérdés

A héten van 8 hónapja, hogy együtt vagyunk. Bár TÁVkapcsolat.. a táv direkt van nagybetűkkel. (Budapest-Nyíregyháza)

Az elején simán ment minden. Boldogok voltunk (még így is), jókat beszélgettünk, hülyültünk.. De most egy ideje nagyon megváltozott minden. Szinte minden nap összeveszünk, volt már olyan is, hogy 1-2 napig nem beszéltünk. Ilyenkor általában tiszta depi vagyok, és mindig én megyek bocsánatot kérni. Lány létemre :S Tudom nem szabadna. De őfelsége olyan makacs és önfejű, hogy ilyet meg nem tenne. Mikor ilyen "mosolyszünetek" alatt megkérdezem, hogy szeret-e általában nem is válaszol rá. Úgy érzem, hogy nem becsül meg.. Ami eléggé szar dolog. Pedig ennek természetesnek kéne lennie egy kapcsolatban. Szerintem. Szakítani nem akarok. Nem is bírnám ki szerintem.. De hát akkor mit tegyek?

(Nem kérek senkitől oltogatást

-tudom, hogy vele kéne ezt leginkább megbeszélni

-15 vagyok, viszont a 8 hónapos kapcsi szerintem már valami)

Ennyi lenne. Köszönöm előre is válaszokat =(


2008. nov. 9. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenféleképpen beszéld meg vele, mert nem jó az, h örökké te kérsz bocsánatot meg minden, és rosszul érzed magad. Kérdezd meg tőle, h van e valami baja veled, vagy bármi... de mindenféleképpen beszéld meg vele, mert ez így nem maradhat!
2008. nov. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Srapnel ***** válasza:
Vajon ő is depi olyankor? Szerintem ez a fiú már nem szeret téged, de nem tudja, vagy nem akarja kimondani a szakítást. Lehet, pont azért, mert úgy érzed, nem bírnád ki. Tanács helyett inkább kérdeznék: Nem lenne jobb lezárni ezt a szenvedéssel teli kapcsolatot és esetleg egy idő múlva (fél 1 év), már kicsit túlesve rajta inkább olyan fiúval kapcsolatban lenni, akivel ápolni is tudjátok a kapcsolatot és nem veszekedésből állna?
2008. nov. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Ha van időnk, akkor szinte mindig beszélünk erről, hogy ez így nem jó, de általában azt mondja, hogy mindig miattam veszekszünk. Olyan meg hát azért nem lehet, hogy mindig.. Mintha ő hibátlan lenne :S

2. válaszoló: Hogy ő depis-e ilyenkor.. Hát.. Régen volt, hogy vágogatta magát miattam, mikor összevesztünk, de ebbe ne menjünk bele, ez egy másik történet..

Nem tudom, hogy szeret-e.. De szerintem igen. Vagy mindenesetre remélem.. Ha szakítani akarna azt mondaná. Régen már szakítottunk 1-2x, és akkor tudta mondani. Szerintem most is tudná.

Lehet, hogy jobb lenne lezárni ezt a kapcsolatot.. Ha az olyan könnyen menne. Főleg, hogy én nem is akarom. Eléggé érzékeny lelkem van, és nem hiszem, hogy túl jól bírnám.. :S Szóval valami kíméletesebb megoldás kellene.. =(


Köszi amúgy mindkettőtöknek a választ :)

2008. nov. 10. 17:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Higgy nekem ,ez a kapcsolat csak felőröl,nem visz előre. Nagyon jól tudom, hogy milyen érzés úgy kimondani,hogy vége amikor oda meg vissza vagy a másikért,de néha ez a helyes döntés,most még fog fájni két ,három hónapig, aztán majd találsz olyat akivel minden jó lesz és csak nevetni fogsz a régi dolgokon. Hidd el így van. Senki sem pótolhatatlan.
2008. nov. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Srapnel ***** válasza:
Az a baj, hogy ha vágogatta magát, akkor nem Rád van szüksége, hanem segítségre (pszichológusra, aki a borderline zavart kezelni tudná). Ezért is ragaszkodik hozzád, de ez nem egészséges szeretet/szerelem. Hosszú távon te is tönkre fogsz menni bele. Javaslom, most az eszedre és az érvekre hallgass.
2008. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Srapnel ***** válasza:

Ja és most az eszeddel gondolj bele, hogy melyik rosszabb:


1. 15 évesen, 8 hónap után szakítani, vagy

2. 50 évesen, 20 év után, 3 gyerekkel, félig kész közös házra fölvett közös 10 milliós hitellel szakítani és válni. (Mert hogy ilyen is van.)


Szóval ne dramatizáld túl és mivel nem vagy képzett pszichológus, nem tudod megoldani a barátod pszichés problémáit.

2008. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az a vágogatós nagy baromság volt.. Szinte biztos, hogy nincsenek pszichés problémái.. Ismerem. Tudom.

Amúgy nemis tudom melyik a jobb.. A későbbi dolgok miatt most nem stresszelnék, elég lesz majd akkor. Lényeg, hogy most jó legyen. Nem szakítani akarok, hanem azt, hogy végre jó legyen minden. De szinte napról napra rosszabb..

2008. nov. 20. 15:45
 8/12 Srapnel ***** válasza:
NEM normális a vágogatás. De ha azt leszámítjuk, akkor a többi sem. Ez nem egészséges párkapcsolat, ez egy függés. A Te életed, de a mi véleményünket kérdezted.
2008. nov. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Egy szóval se mondtam, hogy normális dolog a vágogatás.

Én viszont nem véleményt kértem, hanem TANÁCSOT.

Nem az érdekel, hogy milyen helyzetben vagyok, hanem hogy hogyan tudnék kijutni belőle.

2008. nov. 23. 21:33
 10/12 Srapnel ***** válasza:

Azt is írtam, de ezek szerint nem teljesen konkrétan. (Mások meg azt nem szeretik, hogy kioktatják.)


1. A bajában NEM TUDSZ segíteni. TE nem. Ez személyiségzavar, pszichés probléma, amit egy szakembernek kellene megoldania.

2. Nem vagytok házasok, vagy évtizedek óta együtt, ezért a srácot a kapcsolatoton kívüli dolog tekintetében a családjára (és a szakemberre) kellene bízni.

3. Szakítanod kell (tisztességből is) és segíteni abban, hogy megfelelő emberre bízd.

2008. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!