Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mostani barátnőm nagyon távolságtartó és sok magányt igényel. Az a vicc, hogy én is, de ehhez nem vagyok hozzászokva lányok részéről és most azon gondolkozom hogy lehetne változtatni. Mihez kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Alapból magányos farkas vagyok, sok egyedül töltött időt igénylek, kevés jó barátom van (sok-sok haver és ismerős helyett), nem járok bulizni, nem iszom, társaságban csendesebb vagyok. De a csajozás jól megy hosszú távon, külsőre rendben vagyok + olyankor meg tudom emberelni magam és tudok kicsit beszédesebb, kezdeményezőbb, vicces, szórakoztató lenni stb. lenni.


De eddig mindig a barátnőim voltak akik többször akartak velem találkozni, ők nyaggattak hogy írjak vissza gyakrabban, vagy találkozzunk gyakrabban. A barátnőm most viszont egy 23 éves egyetemista lány, aki még a szüleivel él és három héttel ezelőttig szűz volt, illetve három hónapja vagyunk együtt. Egész nap nem jár fel facebook-ra, csak esténként van fent pár órára és akkor beszélünk, vagy persze néha este telefonon. Találkozni pedig úgy ér rá, hogy heti kétszer-háromszor, abból kétszer pár órára és csak egyszer van úgy néhány óránk, hogy nálam tudunk találkozni és szex is van. Hétfő-csütörtök főleg suliban van, hétvégén pedig aztán tanul, családi programokra jár, nem szeret napi 1-2-nél több programot szervezni, elég lassú mederben folyik az élete és nem pörgős. Nekem ez viszont rohadt kevés, de ő azt mondja nem tud több időt találni. Amúgy jó lenne vele, de ez a heti egyszeri szex megőrjít, meg az együtt töltött idő is még nekem is kevés. Már most ezen kezdtem gondolkozni, hogy szakítani kellene-e vele, vagy találni mellette valaki mást, stb, tehát látom hogy gondok vannak, ha már ilyeneken kezdtem agyalni, viszont akarok még a dolognak esélyt adni. De hogy?


Nem fővárosiak vagyunk és biztos nem átverős, szóval tényleg szűz volt mostanáig (elég sok volt a vér) és tényleg nem jár bulizni, elég csendes lány, ezt az elejétől láttam, a szüleivel él, nagyon kevés facebook ismerőse van (kb 100), tényleg nem jár fel oda 14-20 órákig, stb. Elég visszafogott, naiv, tapasztalatlan lány.

26/F


2019. márc. 10. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég zavaros ez a helyzet. Most akkor te is magányt igényelsz, vagy sem? Zavartak az eddigi lányok, akik "nyaggattak", vagy inkább az ő megoldásukat és kapcsolathoz való hozzáállásukat tartottad helyénvalóbbnak?

Az az érzésem, hogy magadban is rendben kéne rakni a dolgokat azzal kapcsolatban, hogy mit akarsz, nem csak a lányra mutogatni, az ő viselkedését górcső alá venni. Előbb magaddal kéne dűlőre jutni abban, hogy mit is akarsz, mert ez kissé zavaros a leírás alapján.

2019. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Ha hétvégén képes családi programokat szervezni,de nem képes 3.programnak még akkor se beszervezni,akkor mit akar?Én is félénk vagyok,és visszahúzódó,de amit ő csinál az már húzóckodás,meg kbbe a be van kakilva esete.És annyi esze talán van,hogy tudja,ha ezt ennyivel elrendezi,hogy nem tud többet beszervezni,akkor ez nem fog sokáig tartani.Szóval tudat alatt ezt próbálja elérni.

Ez a nem tud 1-2 programnâl többet beszervezni,mert a lénye nem engedi.Annyira én sem,de az első helyet elvinné a barátom...Legalább 1 napot,főleg ha már hétvégéről beszélünk.Kérdezd meg Tőle,hogy akarja -e ezt a kapcsolatot,és mennyire,mert hasonlóak vagytok,de a heti egy normális találkozás nincs rendben.Ha meg nem akar változtatni,akkor szakíts,majd tanul belőle.

2019. márc. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Ez az egész tele van ellentmondásokkal. Én max annyit látok, ami "gond" lenne, hogy eveset vagytok együtt. Ezt meg vele beszéld meg.
2019. márc. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
62%

Hasonlóan csendes, visszafogott és tapasztalatlan vagyok, mint a barátnőd, ráadásul a párom egy kimondottan beszédes, társasági, pörgősebb tempójú férfi.

26/N és 31/F

A különbözőségeink ellenére, azért tud jól működni a kapcsolatunk mert:


1.Ő eldöntötte, hogy nagyon akarja ezt a kapcsolatot, ezért képes több energiát, időt, áldozatot belefektetni.


Látta, hogy milyen vagyok, tudta, hogy nekem minden új lesz, lassabban kell haladnunk.


2.Őszinték vagyunk egymáshoz az elejétől kezdve


Őszintén elmondtam neki, hogy vannak csendes napjaim, amikor szükségem van az egyedüllétre. Ő pedig elmondta, hogy igényli, hogy többször beszéljünk telefonon, többször írjak neki messengeren (keveset facebookozom, nem igénylem, a személyes tartalmas, mély beszélgetéseket szeretem).A két igény között igyekszünk egyensúlyt teremteni.Pl. reggel és este mindig írok neki pár sort a csendes napokon is, telefonálni inkább ritkábban, de akkor hosszabban, tartalmasabban.


3.Hajlandó vagyok fejlődni, felnőni a kapcsolathoz


Sokkal könnyebben nyit mások felé, mint én, könyebben barátkozik.Igyekszem tőle tanulni, nyitni és új dolgokat kipróbálni.


A kapcsolatunk kezdetén féltem, hogy "kevés" leszek neki, amiatt, hogy ennyire csendes vagyok és tapasztalatlan a párkapcsolatok terén.Lehet, hogy ő is így érzi, csak nem meri kimondani.Megnyugtatott, hogy ne féljek ettől, türelmes lesz.(Így is van)


Írtad, hogy 3 hete nem szűz és hogy heti 1x szex van.Tehát gondolom eddig, olyan 3 alkalom lehetett.Új neki, ne várd, hogy hirtelen szexistennő legyen.Arról egyébként nem írtál, hogy fájt-e neki, illetve, hogy haladtok.Értem, hogy neked többre van igényed, de ne felejtsd el, hogy ő ezekbe még most tanul bele (teljesen mellékes, hogy már nem kamasz).


Kevés barátja van, számára a közösséget úgy látom, hogy a család jelenti elsődlegesen, velük lakik, megszokták, hogy közösen szerveznek programokat.Ebből egyből kiszakítani nem lehet, viszont mindenképpen meg kellene neki mondanod, hogy neked több közös időre van szükséged.Nem vagyunk egyformák, lehet, hogy ő nem érzi, hogy neked több idő kellene, én se éreztem először.Egyébként most már nekem is több közös időre van igényem, ahogy mélyül a kapcsolat.


Első lépésként viszont, azt tanácsolnám neked, hogy döntsd el magadban, hogy igazán szeretnél-e vele lenni, mert az, hogy azon gondolkodsz, hogy más is legyen mellette ez nem normális dolog.Neked se esne jól fordított helyzetben.Ez az első komolyabb kapcsolata, jó lenne, ha nem egy szörnyű tapasztalattal indítana.

2019. márc. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon jó az elōző válasz.

Szóval beszéld meg a lánnyal. Lehet, hogy ő nem is tudja, hogy baj van.

2019. márc. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"találni mellette valaki mást"


Talán neked jobb is lenne, ha magányos farkas maradnál. Aki ilyenen elgondolkozik, az nem érdemli meg, hogy párkapcsolata legyen.

Nem látok itt más problémát rajtad kívül. A lányka aranyosnak és teljesen normálisnak tűnik, te nem.

2019. márc. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!