Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik javasolják, senki ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik javasolják, senki ne tartassa el/ki magát, szintén elmennének dolgozni hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

A dolgozni alatt nem részmunkaidőt, hanem rendes, 8-10 órás munkát értek, akkor is, ha nem bírja vagy nem szereti.

Ugyanis ezt szokták javasolni.

Illetve akkor is elmenne, ha mondjuk egyetemre jár nappalin, és megkockáztatná, hogy csúszik/kiteszik/megbukok, mert igenis el kell menni dolgozni?

Mert javasolják, hogy el lehet menni éjszakázni meg hétvégézni is, ha az órarend mást nem enged. Mert ugye össze kell ám nappali mellett is hozni a 8 órás fizut (szerintük).


Szóval ha a férjük (nem az aktuális párjuk) nagyon jól keresne, akkor is elmennének minden ilyesmire, a férj keresetének konkrétan 1/10.-ért?


Amennyiben nem, miért jó nekik másnak ezt erőltetni, meg lelkifurdalást ébreszteni?


2019. márc. 11. 10:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
23%
Normális embernek külső hatás nélkül is lelkifurdalása van attól, ha felnőttként eltartatja magát.
2019. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, menne a bánatos franc. Az egyetem utolsó két évét úgy végeztem nappalin, hogy férjnél voltam. Férjem jól keres multinál, és nem azt mondom, hogy az a szarságos 150 ezer, amit suli mellett össze tudtam volna szedni, szóval nem azt mondom, hogy nem lett volna jó pluszban még, de az ember mérlegeljen, hogy mi mennyit ér meg. (Ha nincs más választás, akkor persze, jöjjön ki levelezőre, és dolgozzon, gürcöljön az ember, de ne legyen már lelkifurdalása senkinek, ha nem muszáj a nehezebb utat választania.)
2019. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%

Azért mennék el dolgozni, mert soha senkiben nem bízhatsz meg 100%-ig, legfőképpen a sorsban.

szóval ha azért, mert a férjem MOST jól keres, és BÁRMI történik, munkahely magszűnés, baleset, haláleset, egy fiatalabb pipi, bármi, nem szeretnék ott állni a ház előtt két táskányi ruhával és vakarni a fejem, hogy most hogyan tovább. De ez Én vagyok. Ha Neked oké, hogy másra vagy utalva, és ha beüt az élet, igen nagy kakiban leszel, akkor egészen nyugodtam tegyél úgy, ahogy jónak látod.

Egy szó, mint 100, én ebben az esetben is elmennék dolgozni és lenne saját, félretett pénzem, hogy ha kell, legyen mihez nyúljak.

2019. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Mindössze 2 évről van szó, nem évtizedekről.

Én sem vagyok öreg, nem fenyeget, hogy beújít egy frisset, mivel nem érdeklődik 20 év alatti kislányok iránt.

Ha valami beüt, van közös megtakarítás, amihez én is hozzá tudok férni (hiszen házasok vagyunk, vagy mi).

Ha meg valami nem oké, akkor elválunk, de nem tehet ki egyik percről a másikra a hóra, ez nem így működik.

2019. márc. 11. 14:55
 15/20 anonim ***** válasza:
33%
Bármilyen párom lenne elmennék teljes munkaidőben dolgozni. Amíg főiskolára jártam, akkor is volt teljes munkaidős munkahelyem, mégse szakadtam meg.
2019. márc. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
33%

Akkor tartasd el magad, kit érdekel.

Feltettél egy kérdést, abban a formában, hogy akik nem tennék, miért nem, kaptál rá válaszokat, az hogy nem egyezik a véleményeddel, nem számít, a kérdésre válaszoltak azok is, akik elmennének dolgozni.

2019. márc. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, a te életed a te dolgod, csak egy kérdésem van. Olyan munkát sem akarsz vállalni a suli végéig, ami szakmai gyakorlatként is behúzható majd? Annál könnyebb lesz elhelyezkedni, minél több tapasztalatod van, a kötelező gyakorlat sok helyen lófütty.
2019. márc. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
17, Nem azt mondtam, hogy nem akarok szakmai gyakorlatot vagy diákmunkát. Hanem azt, hogy nem akarok elmenni hetu 40-60 órába dolgozni valamit, ami nem kapcsolódik a tanulmányaimhoz, és még csak nem is szeretem, csak hogy elmondhassam, teljes munkaidőben dolgozom nappali mellett.
2019. márc. 11. 16:03
 19/20 anonim ***** válasza:

Olyat nem is kell, ha nem muszáj, és nem akarsz. Engem amúgy kifejezetten felfrissített a könnyű fizikai munka a főiskola mellett, csak az, hogy valami teljesen mást csináltam.

Viszont azt tényleg javasolnám, hogy igenis ne várj a szakmai gyakorlattal, és már most keress valami olyan jellegű munkalehetőséget, tökmindegy, hogy még tanulsz, ahol fogadnak gyakornokokat, ott ezt tudják. Én baromi nehezen találtam, amikor nekem kellett 10 éve, de azóta sokat változott a helyzet, a cégek is jobban nyitnak, most biztosan így csinálnám.

2019. márc. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, azèrt azt nem vettem èszre, hogy kifejezetten a főállást erőltetnèk arra, aki amúgy tanul. Azèrt nappali mellett nem is lehetne megtenni, nagy szerencse kell, hogy olyat találj, ami összeegyeztethető az órákkal. De akkor se lesz már semmi szabadidőd.

Viszont ha találsz valami rèszmunkaidőst, vagy diákmunkát, az jó. Legalább az egyèb szüksègleteid tudod belőle fedezni, ruházkodási, tisztálkodás, iskolai felszerelès. Mègsem lesz teljesen kitartott èrzèsed.

2019. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!