Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Honnan tudhatom, hogy valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudhatom, hogy valaki ugymond “nekem valo”?

Figyelt kérdés

Hello.

Eddig ket komoly parkapcsolaton vagyok tul, 4 ev es 2 ev. Most vagyok 21.

Nem tudok mit kezdeni azzal a mondattal, amit a kerdesbe feltettem. Jelenleg is parkapcsolatba vagyok, de rengeteg a vita, alig negy honapja vagyunk egyutt. Mashol elofordult/volt, az “osszecsiszolodaskor”.

Megis honnan tudhatnam, hogy ki a nekem valo, ha nem csak a rosszat nezem, de a jol eloltott pillanatokat is?



2019. márc. 13. 06:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán onnan, hogy tudnál nélküle élni, csak nem akarsz. Jobb tippem nincs erre, ezt mindenki maga tudja.

32/f

2019. márc. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Még fiatal vagy, de szerintem már érteni fogod: Ismerkedéskor feltérképezed az ő életről alkotott alapvető dolgait, gondolatait, hogyan képzeli el a dolgokat, hogyan éli az életét, mit vár el, te mit vársz el tőle, ilyenek. Ezek a dolgok az első néhány randin kiderülnek, ha tudod hogy mit keress és közvetve szóba hozod ezeket a dolgokat (nyilván nem így konkrétan ezekre rákérdezve).


Pl én meg szoktam kérdezni első randin, hogy a másik inkább a stabilitást, biztonságot, vagy az izgalmakat, kalandokat (nem szex) keresi az életben jobban. Mindkettőt nem lehet. Ez sok mindent elmond róla. De még vagy egy tucat hasonló dolog van.

2019. márc. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban magadat kell megismerned minden téren. Ennek fényében tudsz párt választani, aki passzol ahhoz személyiséghez, értékrendhez, gondolkodásmódhoz, életvitelhez, érdeklődési körhöz, amit te képviselsz.
2019. márc. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is fontos hogy tisztában légy magaddal, a sajá személyiségeddel. Milyen embereket szeretsz magad körül, milyenek a barátaid. Szerintem ebből is ki lehet indulni, mert pl ha van valamilyen tulajdonság amit pl a barátaidban, családodban sem tudsz elfogadni vagy nem barátkozol olyan emberekkel akkor valószínű (persze csak ha olyan a dolog) párkapcsolatban is el tudnád fogadni.

Egyébként ha már pár hónap után is veszekedtek az nem túl jó jel. Ilyenkor kéne lennie a rózsaszín ködnek.

2019. márc. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha foglalkoznál önismerettel, az hozzásegítene a válaszhoz.
2019. márc. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Pl én meg szoktam kérdezni első randin, hogy a másik inkább a stabilitást, biztonságot, vagy az izgalmakat, kalandokat (nem szex) keresi az életben jobban. Mindkettőt nem lehet." - Igazából lehet, na, nekem például nem való olyan, aki csak végletekben tud gondolkodni, mert én ezt a két dolgot össze tudom hozni, csak más-más területeken. :-) Itt egy példa, kérdező, hogy én ezzel a válaszolóval például nem illenék össze, mert teljesen másképp látjuk ezeket a dolgokat, és ez már itt kiderült, pedig csak egy anonim fórumon válaszoltunk egy kérdésre, nem ismerkedtünk. Én ismerem eléggé magamat, hogy tudom, mennyire jól tudok sakkozni ezekkel a látszólag nagyon különböző dolgokkal, és belefér az életembe, egyensúlyban van, és nekem ez jó, senkit nem engedek beleszólni, éppen ezért csak olyan jöhet szóba társként, aki ezt nálam elfogadja, nem cseszeget, esetleg pont olyan, mint én.

Nekem nagyon fontos a stabilitás, biztonság a munkában, illetve az otthonomban, az a szilárd talaj, de fontos az izgalom a szabadidőmben, amire meg ott a sport, az utazás (nem wellness!!!), a túrázás, az izgalmas helyek (Rám-szakadék például), a hajnalban indulás és éjjel hazaérkezés, városnézések, csokigyár látogatások, az egész napos jövés-menés, harc a tériszony ellen... stb.

2019. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is csak csatakozni tudok az előttem válaszolókhoz. Ismerned kell magadat ahhoz, hogy tudd, hogy mit keresel. Ilyen kérdéseken kell elgondolkodnod mint hogy milyen az értékrended? Mik azok, amik fontosak neked az életben (és általában hogy állsz ezekhez): önmegvalósítás, család, biztonság/stablilitás, kalandok, pénz, imidzs, szórakozás, szabadság, karrier, vallás, esetleg mások segítése, stb) Mennyire fontos, hogy a másik pl tanult legyen, diplomája/nyelvtudása legyen? Mennyire fontos az életedben az "illik" szó? Konzervatív, vagy formabontó vagy?

Milyen a jövőképed: szeretnél gyereket? ha igen, mikor és milyen feltételekkel? szeretnél házasságot? szeretnél saját ingatlant? itthon képzeled el a jövődet, vagy netán külföldön? Nagyvárosban, vagy vidéken?

Milyen a habitusod: otthonülős vagy, vagy inkább folyton mennél valahova? A nagy társaságokat szereted, vagy inkább egyedül lennél, esetleg kettecskén a pároddal? Olyan aki törtet előre az életben, vagy aki inkább a nyugalmat keresi? Szeretsz mindent előre megtervezni, vagy csak az éppen aktuális helyzetet alakítani?

Milyen az érdeklődésed? Ez lehet akármi: zene, film, politika, sport, technológia, környezettudatosság, szépségápolás, játékok, akármi.

ÉS miután mindezt végiggondoltad magadról, elkezdhetsz azon gondolkodni, hogy a párodban mit szeretnél, ha meglenne ezek közül. Mik azok a szempontok, amik megléte nélkül hosszútávon meghalna a kapcsolat (ilyen szokott lenni pl ha az egyik fél akar gyereket, a másik nem). Mik azok, amikből tudsz engedni, amikhez rugalmasan tudsz hozzáállni?


Természetesen nem egy listával a kezedben kell randira járni, de fontos tisztában lenni a saját értékeiddel, céljaiddal, hogy felismerhesd hogy melyek azok a helyzetek amikbe neked nem szabad belemenni.

2019. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!