Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan birkóztok meg a lelkiis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan birkóztok meg a lelkiismeretfurdalással, amikor rájöttök, hogy mennyire bunkók voltatok a párotokkal?

Figyelt kérdés

Néha mondtam tahó dolgokat a barátnőmnek mérgemben és megbántottam vele. Vagy éppen 1-2 év után látom, hogy mennyire gyerekesen viselkedtem, rossz döntést hoztam és ezzel fájdalmat okoztam neki. Ilyen dolgok, hogy neki egy élmény lett volna a közös futóverseny, én meg rákaptam a versenyezhetnékre és nyomni akartam, végül már nem is élvezte, hogy rohannia kell velem, amikor ő a tájat akarta nézni velem kocogva, beszélgetve. Szóval ilyen apróságok.


Előjön emiatt alkalmanként a lelkiismeret furdalásom.

Ti hogyan birkóztok meg ezzel? Ha elmondom neki azzal csak felnyitom a lezárt sebet. Vagy ezen felnőtt emberek túllépnek?


2019. márc. 19. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha felismered, hogy miben hibáztál, az szerintem jó. Igyekezz tanulni belőle és legközelebb előbb gondolkodj, mielőtt cselekszel, hogy ne bántsd meg újra a barátnődet. Kétlem, hogy örökké haragudna apróságok miatt, de nagyra fogja értékelni, ha többször nem fordulnak elő.


Minden ember hibázik, úgyhogy ne vedd a szívedre, a lényeg, hogy igyekszel fejlődni.

2019. márc. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

"neki egy élmény lett volna a közös futóverseny, én meg rákaptam a versenyezhetnékre és nyomni akartam, végül már nem is élvezte, hogy rohannia kell velem, amikor ő a tájat akarta nézni velem kocogva, beszélgetve"



Én ebben melléd állok. A futóverseny VERSENY. Azért megy az ember, hogy megmérettesse magát.


Aki kocogni - nézelődni akar, az ne versenyezzen, hanem simán csak menjen el kocogni. Pláne, hogy futásnál a légzéstechnika majdnem olyan fontos, mint az erőnlét. Beszélgetni és futni egyszerre nem lehet normálisan, mert akkor a légzés nem lesz ideális.

2019. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Noblesse Oblige ***** válasza:

Bocsánatot kérek tőle.

Ez nem a zárt sebről szól. Hanem ,hogy magadnak is meg tudj bocsátani. És ilyenkor jobb megbeszélni. Azért emészt a dolog, mert bár tudod, hogy rossz volt a másiknak, de sosem történt. Mi úgy oldjuk fel a dolgot, hogy tovább tudjunk lépni, hogy akkor elmondom az érzéseim ezzel kapcsolatba és bocsánatot kérek. Ő pedig elmondja, hogy ez neki rosszul esett vagy már el is felejtette. És onnantól már nem foglalkozunk vele. Túl van tárgyalva. Megbocsátott. Léphetünk tovább.


Sok ember visel szálkákat magában. És azt hiszi, hogy ha nem hozza fel, "eltemeti", akkor túl lehet lépni rajta. Minek bolygatni? Mindenki újra vérezni? De az, hogy mindig visszagondolsz rá azt jelenti, hogy nem tudsz túllépni rajta. És annak az a legkönnyebb módja, ha igenis megbeszélitek, és ha te voltál a bűnös akkor bocsánatot kérsz. Ő feloldozz és meglátod, többé nem emészt majd.


Sok sikert!

2019. márc. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kérj bocsánatot, nyugodtan hozd fel a témát. Valószínűleg ő is túllendül rajta, elképzelhető, hogy évek óta őrli magát, hogy pl miért mondtad azt a bántó dolgot, vagy miért tetted xyz - t vele. Lehet mindketten megkönnyebbültök.
2019. márc. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy kettes mondja, csak megfájdul a májatok tőle. A kérdésedre azt mondanám, hogy még lehet beszélni, lehet bocsánatot kérni, ha olyan van, aztán el lehet engedni.

32/f

2019. márc. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Annak nem látom értelmét,hogy pl. ilyen futóversenyen történteket felhozz Neki.


Meggyőződésem,hogy akkor érdemes mindent tisztázni amikor esedékes, ha ez nem történik meg akkor később már csak göngyölíted magad előtt, és hozzátéve újabbat és újabbat az állandó bocsánatkérésről szól az életed.


Van amiért bocsánatot lehet/kell kérni, és van amiért nem lehet és nem kell. Szerintem pont a futóversenyes téma olyan,hogy nem kell azért annyira vezekelned.


Inkább tanulj a történtekből, és figyelj oda arra,hogy ne bántsd meg újra. De egy hosszabb kapcsolat során ez óhatatlan. Idegesebbek, feszültebbek vagyunk, gyorsan megbánthatjuk azt, aki Mellettünk van.

Szerintem simán fel lehet ismerni a bocsánatkérős, és a feledhető helyzeteket, főleg ha már jól ismeritek egymást.

2019. márc. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!