Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem kellene elfogadnom semmit?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem kellene elfogadnom semmit?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk, nekem jelenleg nincs bevételem, körülbelül még egy fél évig nem lesz, de annyi, mint a páromnak meg sosem lesz. Bár én is diplomás leszek, és remélhetőleg ilyen munkakörben kapok is majd állást, mivel egészen más képesítésünk lesz (az övé keresett, az enyémhez meg szerencse kell), meg se fogja közelíteni a fizetésem az ő bevételét.

Amióta nincs munkám, sose mondta, hogy kevesebbet érnék, vagy ez teher, örül, hogy a házimunka és a bevásárlás teljes mértékben el van látva. Ez is munka ugyan, de nem annyi, mint egy 8 órás állás, és nem lehet pénzre váltani.

Ha szeretnék valamit, mindig mondja, vegyem meg nyugodtan, sose szól rám, ha látja, vásároltam magamnak valamit (itt apróságokra kell gondolni, mint pl valamilyen kozmetikum 1-2000Ft-ért, vagy épp egy ruha a turiból ugyanennyiért).

Ma csak érdekességből mutattam neki egy nagyon szép ruhát, mire rögtön megkérdezte, szeretném-e. Természetesen nem, akkor se vennék magamnak 15 ezerért nyáriruhát, ha vagyonokat keresnék, nemhogy még majd elfogadom mástól.


Tudom, házasság egyenlő közös kassza, de hogy lehetne már közös, ha fél éve nem tettem bele egy fillért sem sajnos.


2019. márc. 19. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

" Természetesen nem, akkor se vennék magamnak 15 ezerért nyáriruhát, ha vagyonokat keresnék, nemhogy még majd elfogadom mástól."


Nagyon nem megfelelő a pénzhez való viszonyod. Biztos vagyok benne, hogy gyerekkorodban szűkösen éltetek, és azért torzult ez ennyire el nálad.

2019. márc. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem igy természetes, ami az enyém, az a tied is.

A feltétel nélküli adás, és feltétel nélküli elfogadás.

Ne csinálj belőle problémát, majd teszel a kasszába, ha lesz miből.

Az emberek értékét nem a pénzben mérik. :)

2019. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen jól gondolkozol. Házasságtól függetlenül nagyon fontos, hogy az embernek legyenek egyéni céljai. Szerintem a házasságnak nem kéne azzal egyenlőnek lennie, hogy az egyik félnek "alanyi jogon" jár a másik pénze. Szerintem ez hatalmas baromság. Szerintem minden emberben benne kéne lennie az "egyedül akarom elérni" érzésnek. Nem igazán tudom hova tenni amikor valakinek semmi igénye nincsen arra, hogy a saját dolgait magának fedezze.

Nyilván amíg nem tudsz dolgozni tök oké, hogy a közös életet meg a szükséges dolgaidat fedezi a férjed. De borzasztóan lenézem amikor valaki ezt úgy értelmezi, hogy korlátlanul szórhatja a másik pénzét a saját hülyeségeire.

Abszolút nem kell szégyenkezned vagy fillérezgetned alap, hogy ilyenkor a párod kisegít anyagilag. De tök jó dolog, hogy nem szórod a pénzét olyasmire ami igazából nem is szükséges és nagyobb összeg. Egy-két ilyen belefér persze, de szerintem nagyon helyes, hogy így gondolkozol és van arra igényed, hogy magadnak teremts meg dolgokat.

2019. márc. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nincs feleségem, de nagyon jól keresek, és bőven megérne nekem 15 ezer Ftot (többet is...) egy hónapban, hogy ne arra keljen hazamennem, hogy vár a mosás.


Jó jó tudom, kinek mi, de én inkább eltartanám az egész családomat, csak ne keljen minden nap takarítani, meg főzni, ha emberi körülmények között szeretnék élni. Nem is gondolnám, hogy ez nem igazi munka, én is csinálom és pontosan tudom, hogy sz..r és fárasztó. Szerintem a férjed is így van ezzel és hálás neked. Ha kell az a ruha, fogadd el tőle, biztos, hogy szívesen adja.

2019. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Megkérdezhetem, hogy mi a bánatos lócitromért házasodtatok meg, ha ilyen kérdések egyáltalán felmerülnek benned?
2019. márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebbe semmi rossz. Megengedhetem magamnak, mégsem vennék 15 ezerért egy sima ruhát. Más egy drágább cipő vagy kabát. Szerintem (legalábbis így leírás alapján) tök jó a hozzáállásotok. Te nem szórod az ő pénzét (v ti penzetek kinek mi tetszik) ő meg nem fukarkodik és nem hányja a szemedre hogy amíg nincs munkád ő tart el.

Szerintem ez lenne a természetes hogy segítjük a másikat ott ahol tudjuk, amikor szükséges. Ez alatt nem azt értem hogy tartsuk el egy életen á. De mint írtad, átmeneti állapot ill. megegyezés kérdése. :)

2019. márc. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaj, én hallottam már olyat hogy egy nő 8 évet otthon volt és nem csinált semmit, sőt aztán az idősebb fia pénzét vette el, hogy ki tudják fizetni a számlákat. Neki eszébe nem jutott volna akkor se, hogy felemelje a s.ggét, és elmenjen pénzt keresni, miközben a fia és az élettársa majd megszakad, úgyhogy ezen ne idegeskedj. Lesz munkád, fél év nem olyan sok idő, ezek szerint diák vagy, alkalmi munkákat te is el tudsz vállalni. Én tanári szak mellett szoktam heti egyszer elmenni dolgozni, az is valami. Ha én tudom, akkor te is, ha téged ez ennyire zavar.
2019. márc. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!