Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan felejtsem el az exemet?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan felejtsem el az exemet? Hogy tegyem túl magam a bűntudaton amit érzek miatta?

Figyelt kérdés

Volt egy párkapcsolatom 4 évig aminek véget vetettem és az utolsó 1 évbe nagyon szemét voltam vele. Miután szakítottunk nekem lett is egy új kapcsolatom egyből amiről az exem nem tudott. Az újjal tökéletes minden persze pár dologban más mint amit megszoktam.A szakítás óta jóban voltam az exemmel és időbközben rájöttem mennyire szörnyen bántam vele holott meg sem érdemelte és minden rossznak én voltam az oka ami miatt balhé volt. Emiatt nagy bűntudatom van. Az exem adott haladékot h visszamehetek hozzá de valamiért nem tudtam megtenni pedig vágytam rá nem is kiscit, azóta nem is beszél velem és hallani se akar rólam .

Az igazán nagy probléma az amire nem találok megoldást hogy ha nem vagyok a bnőmmel akkor állandóan az exemen kattogok, sajnálom és állandóan a jó dolgok jutnak eszembe. Ez a büntudat dolog odáig fajult h szorongok magamban, fogytam egy csomót. és nem tudok koncentrálni a feladataimra.


2010. júl. 3. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy csak sajnálatból érzed ezt a bűntudatot! Én is voltam hasonló helyzetben, és vissza is mentem az exemhez, de egy hónap se kellett és megint előjöttek bennem azok a problémák, érzések ami miattm már egyszer szakitottam vele! És ugyanugy szemédkedtem vele meg stb. Akkor eldöntöttem, hogy ő azt érdemli, hogy valaki őt is viszont szeresse! Próbáltunk szépen elválni, de ugye ő irogatott néha és amikor látta, hogy tényleg nem lépek vissza volt hogy sértegetett meg haragudott rám! Lehetetlen a másikat nem megbántani, ha ő az aki szerelmes, ezt fogadd el! egy idő után megbékél vagy sosem felejti el, de ezmiatt nem mehetsz vissza hozzá!
2010. júl. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van buntudatom, es azt erzem kb amit Te erzel.

De nem tudunk mit csinalni. Amikor egyutt vlotunk veluk, a mi hibankbol voltak a vitak, ez utolag mar leesett nekem is, neked is. Csak meg tudunk baratkozni a gondolattal, hogy szemetek voltunk, es legkozelebb jobban csinalni. Ne kattogja az exeden, nehoyg elrontsd a kapcsolatot a jelenlegivel, mert utana meg azon fogsz kattogni, hogy a multban eltel es azert elbasxtad a jelent... szoval elj a manak.

En is probalok :)

2010. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

mintha csak az ex barátomról olvasnék.... csak nálunk nem 4 év volt hanem 3 és végül én mondtam ki legyen vége.

Néha mikor találkozunk szokta mondani h sokat gondol rám,velem álmodik,hiányzok neki(persze van barátnője)

a gond csak az,h ezzel bennem is felsért is dolgokat :S :(

2010. júl. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Írj egy bocsánatkérő levelet.
2010. júl. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hülyén hangzik de jó érzés h nem csak én érzem magam ilyen szarul..
2010. júl. 3. 21:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A bűntudatod jogos lehet. Írj neki (kézzel) egy bocsánatkérő levelet, amiben mindent leírsz, és kéred hogy bocsásson meg mindazért a bánatért amit neki okoztál. Ez a levél ne menjen át szerelmes levélbe! Csak azt írd ami igaz, írj az érzéseidről és hagyd nyitva a folytatás lehetőségét, de semmiképp sem kimondva és semmiképp sem úgy hogy bíztatod a lányt! Ennyit megérdemel! Őmiatta kérj bocsánatot, és ne azért hogy neked könnyebb legyen!


Természetes, hogy a szép és jó dolgok törnek elő belőled, és hogy még mindig nagyon szereted a lányt. Ne hagyd hogy a szép emlékek elvakítsanak! Próbáld meg objektíven értékelni a volt kapcsolatodat, és a jelenlegit is! Nemcsak a régi párod felé tartozol elszámolással, de az új felé is! Nem bánthatod meg őt sem!


Ha objektíven ítélsz, számolva a reálisan vett érzelmeiddel, rá fogsz jönni, hogy melyik kell neked!


Nem lesz könnyű! Ha az új jön ki győztesen, akkor foglalkozz a gyógyulásoddal, és ne kövesd el újra azokat a hibákat amiket korábban elkövettél.

Ha a régi nyer, akkor kétesélyes. Vagy visszafogadnak, vagy majdnem teljes arccal az új kapcsolatod felé kell fordulnod. Vívódnod felesleges, sok szenvedéssel járna mindenkinek.

Sok szeremcsét!

2010. júl. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egyébként hány éves vagy? és mennyi idő telt el a szakítás óta?
2010. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
22 és már lassan fél év telt el. Igazából azóta más városba lakok de amikor visszamegyek vidékre megszokott volt h mindig vele voltam és most meg nem tok ott semmit csinálni és tisztára bedepizek..
2010. júl. 14. 21:13
 9/9 anonim ***** válasza:

07-14 21:13


a) Akkor ne menj oda!

b) Vegyél egy kutyát játszópajtásnak!

c) Verd ki napi 8x és nintendózzál a szünetekben!


Azért remélem annyi gerinc van benned, hogy megírod a csajnak a bocsánatkérő levelet!!!

2010. júl. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!