Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy tudnám kiűzni a fejemből?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnám kiűzni a fejemből? Egytalán miért gondolok rá? (megcsalás)

Figyelt kérdés

A barátommal 3 hónapja voltunk együtt amikor megcsalt egy buliban, részegen azzal a volt barátnőjével akivel előttem járt. (Megcsalás alatt a csókot értem, semmi szex) Utána rögtön elmondta, ès én úgy döntöttem megbocsátok neki, meg is beszéltük. Azóta majdnem másfél év eltelt, nagyon boldog és szerető kapcsolatban vagyunk.

Mégis mostanság folyton eszembe jut a lány. Nem is konkrétan a megcsalás, hanem maga a volt barátnő. És nem értem miért. Miért pont most? Megbocsátottam, és nem is jutott eszembe szinte soha, már egy hónappal azután se hogy megtörtént, akkor több mint egy évvel utána miért? A lánnyal 8 hónapig voltak együtt, és már az elejétől kezdve elég rosszul működött, és elég egyoldalú volt a lány részéről. Azt is tudom, hogy a lány még szerelmes volt a barátomba amikor smároltak, és azt is hogy azóta se volt senkivel.

De ezek mind nem is fontosak, hiszen a barátom velem van, már kétszer annyi ideje, tudom hogy szeret, és tudom hogy soha nem tenné meg mégegyszer ezt velem. A lány régen az én iskolámba járt, és az osztálytátsaim elég jóban vannak vele, ezért többször hallok felőle, meg látok közös képeket stb... De ezek önmagunkban nem okok, hogy folyton rajta kattogja. Lehet hogy mostanában stresszesebb vagyok, és az hozza elő...

A barátomnak nem szóltam erről, mert ugyse tudna mit csinálni, a múltat nem tudja eltörölni és nem akarom hogy újra előjöjjön az a bűntudat, iszonyúan elszomorítanám ezzel. Viszont én egyszerűen tanácstalan vagyok. Szeretném ezt kiverni a fejemből, hogy ne mérgezze meg a kapcsolatom.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit lehet ilyenkor csinálni?



2019. márc. 21. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Az az "egyszerû" pillanat mély nyomot hagyott benned, persze, hogy fájt.


Ha lezár valaki egy kapcsolatot és újba megy, nem fogja megcsalni a párját.


Meg kell beszélni a pároddal ezt. Mégha apróságnak is tûnik. Lehet magadat mérgezed ezzel.

2019. márc. 21. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért gondolsz rá, mert nem bocsátottál meg, csak felszínesen.Magyarul, homokba dugtad a fejed.A bizalmad elveszett felé.Nem hinném, hogy annyira "boldog" lenne ez a kapcsolat, csak te ragasztod rá, hogy ne kelljen szembenézned a valósággal.
2019. márc. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy miért pont most kezded emészteni rajta magad, azt csak te tudod, mi itt biztos nem fogjuk kitalálni. Talán csak eszedbe juttatta valami, talán valami drámára vágysz tudat alatt.

A megbocsájtás meg nem azt jelenti, hogy elfelejtünk valamit, a felejtést nem is lehet kierőszakolni (sőt minél jobban mondogatod, hogy nem gondolsz rá, annál jobban rá gondolsz), hanem hogy nagyobb a szereteted az illető felé, mint a harag vagy a sértettség, ezért elhatározza az ember, hogy neki nem éri meg, őt mérgezi... aztán pár nap vagy hónap vagy év... és az érzelmek is követik (azért általában gyorsabban, ha az illető őszintén bánja és bocsánatot kér és tudunk bízni benne), de akkor sem elfelejtjük, csak nem rójuk fel. Kb. mint amikor észre vesszük, hogy kicsit csorba lett a kedvenc bögrénk - nekünk kell dönteni, mennyire kedves darab a hibáival együtt is vagy inkább kidobjuk, mert jobban zavar.

Részegen, veled még viszonylag friss kapcsolatban nem hinném, hogy annyira tudatosan csókolta meg az exét... máskor ne igyon :)

2019. márc. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval csak várjak, mert az idő majd segít?
2019. márc. 21. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!