Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes folytatni ha folyton...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes folytatni ha folyton az exéhez hasonlítgat?

Figyelt kérdés

6 hónapja vagyunk együtt, és ezen kívül tényleg nincs egy rossz szavam rá. Okos, vicces, megértő, nagyon klassz meglátásai vannak dolgokról és rengeteg téren egyezik az érdeklődési körünk és értékrendünk.

Az egyetlen problémám az, hogy nagyon sokszor emlegeti az exét. A kapcsolat elején alig volt róla szó de ez a tendencia folyamatosan növekszik. 5 évig volt együtt vele (együtt is laktak) előttem és alig telt el pár hónap a szakításuk és a megismerkedésünk óta.

Sokszor észre sem veszi, hogy róla beszél ilyen apróságokban, hogy: "volt barátnőm ezt meg azt így, vagy úgy főzte, egyszer próbálhatnánk összedobni mi is olyat, mit szólsz?" vagy "volt barátnőm így csinálta vagy úgy csinálta, ezt meg azt mondott meg egyebek". A barátai is említik gyakran az exet, mikor közös kiruccanásokról, meg hasonlókról van szó. Engem ez nagyon kellemetlenül érint, és hiába szólok a páromnak, ő bocsánatot kér de akkor is folyton kiszaladnak a száján ezek.


Még mindig szereti vagy mi lehet a háttérben? (Abban biztos vagyok, hogy nem beszélnek már, mert a párom sosem takargatja a telefonját sem a gépét előttem és elég határozottan elutasítja a megcsalást alapból is)



2019. márc. 26. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2019. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem először is ülj le vele beszélni és mondd el neki hogy téged zavar az összehasonlítgatás. Lehet, nem tudatosan teszi. Az is lehet, hogy nem lépett még túl a kapcsolaton.
2019. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Először is nőlj fel! Ne legyél féltékeny a múltra! Ha nem is tetszik, kitörölni úgysem tudod. Öt év emlékei, szokásai, sztoriai mindig is megmaradnak. Ne azzal törődj, hogy ezeket elfelejtse. És ne is akarj versenyezni vele. Ne akard meggyőzni, hogy te jobb szakács, cukrász...vagy. Azokra a dolgokra koncentrálj, amik a te erősségeid. Azt mutasd meg, mennyire jól döntött, hogy pont téged választott. Az emlékek meg majd lassan megkopnak. A helyüket pedig átveszik a ti közös emlékeztek. Sok sikert!
2019. márc. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Javítás: versenyezni vele = a csajjal

és emlékeitek.

2019. márc. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Szeret téged, csak nem igazán van még túl az előzőn.

5 éves kapcsolat után talán több idő kellett volna neki egyedül.

Ha tényleg szereted, akkor csináljatok sok közös programot. Legyen sok-sok élmény a fejében, amik kiszorítják a korábbiakat!

Egyébként nem vagyunk egyformák. Lehet, hogy pl. nosztalgiázó típus. Nem ugyanez a dolog, de én is sokszor gondolkodom 20-30-40 évvel ezelőtti hangulatokon, szituációkon. Hogy milyen jó lenne most is ott lenni, azokkal lenni, azt csinálni, mint akkor.

2019. márc. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És az is zavar, hogy tudom, nem azért szakítottak, mert elmúlt a szerelem, hanem mert a lány ki akart menni külföldre, a párom meg (több ok miatt) nem. És én talán magamból indulok ki, de csak akkor szakítottam ha már nem voltam szerelmes vagy engem nem szerettek már
2019. márc. 26. 22:57
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Egyszer (De tényleg csak egyszer!!!) mondd meg neki, hogy vagy menjen a csaj után vagy ne emlegesse neked mégegyszer!)
2019. márc. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Azt javaslom amit az utolsó írt!
2019. márc. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bence_ ***** válasza:
18%

Okkal van veled, ha neked jó vele akkor legyél vele.

Úgy tűnik közel van még ahhoz a kapcsolathoz és természetesen volt benne olyan ami neki tetszett, ezért említi meg.

De ebben ő van akkor lenne gáz ha azt mondaná, hogy hord így a hajad mert x is így hordta.

2019. márc. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
Rég rossz egy olyan kapcsolat amiben az exszel hasonlítgatnak össze, meg folyton róla van szó.
2019. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!