Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet ezzel együtt élni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ezzel együtt élni?

Figyelt kérdés

A párommal öt éve vagyunk együtt és nagyon eltérő a "munkahelyünk". Ő egyetem után elkezdett Phd-t csinálni, ami neki heti két nap meló, a többin vagy bemegy vagy nem és cikkleadásos időszakban egy keményebb két-három hét, amikor 0-24-ben a cikkeket írja. Én elkezdtem egy második egyetemet a munkám mellett a munka+órák+utazás nagyjából heti 70 órát vesznek igénybe.


Amíg mindkettőnknek kb. azonos volt a terhelése, addig jobban ment az életvitelünk összehangolása.


Viszont mindig nehézséget okozott számomra, hogy alkalmazkodjak a párom programjaihoz. Mióta a munkám, az egyetem és a párom hobbija miatt, csak heti egy hétköznapunk és szombat estétől - vasárnap estéig tudunk együttlenni (együtt élünk, de a többi nap 10 körül érünk haza), azóta nagyon zavar, ha a párom ezekre az idősávokra tervez be magának programot, vagy kell elmennie a rokonaival találkoznia (egész szombaton ráérne, de akár hétköznap is mehetne, heti kétszer meg akár este is).


Ehelyett, egy csomó alkalommal egész hétvégés programokat tervez, és utána cserébe úgy próbál kompenzálni, hogy bejön az egyetemre, amikor órám van, ami engem hihetetlenül zavar, mert nem tudok beszélgetni a többiekkel, vagy tovább maradni, hogy feltegyek egy kérdést a tanárnak.


És se azt nem érti, hogy miért zavar, hogy bejön, se azt, hogy miért zavar, ha szombat-vasárnapra programot tervez. Ha meg felvetem, hogy mi lenne, ha kijelölnénk egy randinapot, akkor ki van borulva hogy ez nem így működik és ha le kell mondania a randinap miatt egy programját, akkor van, hogy egész este nem szól hozzám csak ül a számítógép előtt és hirdetéseket néz.


Nekem meg abból van elegem, hogy lemondok egy programot hét közben, hogy hétvégén ne kelljen tanulni, ő meg utolsó pillanatban úgy dönt, hogy segítenie kell a lomtalanításban a szüleinek, egész vasárnap délután.


Tud valaki tanácsot adni, hogy hogyan lehet jobban kezelni ezt a helyzetet?


2019. márc. 29. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk megbeszélni ezt a pároddal helyetted. Jogos amit mondasz, inkább a kommunikációban lesz a hiba.

Próbálj olyankor beszélni vele erről, amikor nem lebaszni akarod éppen azért mert rászervezett megint a randinapra, hanem egy semleges időpontban, amikor higgadtan tudtok beszélni.

Nyugodt hangnemben, de határozottan mondd el, hogy neked ez fontos, és az lenne a nagy baj, ha érdektelenné válna, mert akkor a vele töltött idő válna érdektelenné, szóval inkább becsüljön meg téged ezért.

2019. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
És tartsa tiszteletben ezt a fajta igényed, ahogy felteszem te is tiszteletben tartod az övéit. :)
2019. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jól esett ennyire értelmes és használható választ kapni.
2019. márc. 29. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,nem akarlak elkeseríteni,de nekem az előző kapcsolatomban kísértetiesen hasonló volt aprobléma... Sajnos mindig azt éreztem emiatt,hogy nem vagyok fontos. Számtalan lemondott heti egyszeri randinapok folyamán mindig csak tűrtem és tűrtem. Aztán csak beszélgettem vele és tárgyaltam. Próbáltam szépen,csúnyán,kedvesen,megértően és haragosan. De semmi,pedig megtehette volna. Nos,egy idő után rájöttem,hogy nem vagyok elég fontos és szakítottunk,mert a heti egy nap kétheti lett,majd kétheti pár óra ésaztánannyi se.


Amióta szakítottam,és másik emberrel vagyok,igazán érzem,hogy megbecsülnek. Teljesen más ez,mint az előző. Nem mondom,hogy szakíts,de ne légy vak! Győződj meg róla,hpgy tényleg szeret e és fontos vagy neki.

2019. márc. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy tényleg szeret és fontos vagyok neki. Nagyon jó barátok voltunk évekig, mielőtt összejöttünk és bármi bajom van felhívhatom, hogy segítsen (s problémám pont az, hogy sokan hívják, hogy segítsen és nem mond nemet soha semmire).
2019. márc. 30. 08:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Kezdhetne peldaul azzal a parod, hogy leszakad vegre a csaladjarol. Minek jar oda minden hetvegen?


Aztan meg kezdemenyezhetnel vele egy beszelgetest, es elmondhatnad ezt igy, amit ide leirtal. Keressetek kozosen kompromisszumokat. Pl. jeloljetek ki egy napot, ami mindkettotoknek megfelel allando kozos napnak. Meg peldaul ne menjen be az egyetemre, csak menjen eled, amikor vegzel. Stb.


De ez egy beszelgetes legyen, ne csak utasitgasd, meg csak a te otleteid hangozzanak el, hanem kerdezd meg, hogy az emlitett helyzetekben min tudnatok kozosen valtoztatni. Lehet, hogy neki is lesznek jo otletei.

2019. márc. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!