Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit értenek közös kassza alatt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit értenek közös kassza alatt?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, az ideális a közös kassza és a szabad hozzáférés.


Nálunk a fizetés érkezésekor már minden forintnak megvan a helye, nincs olyan, hogy "szabad hozzáférés" címén leveszek a számláról, amennyi jólesik.


Első a számlák, lakbér. Aztán X összeget leveszünk élelmiszerre, háztartásra. Utána a megtakarítás jön.

Ezután a munkahelyi étkezés összege ill saját költőpénz, ez is pontosan kiszámolva minden hónapban.

Fölös pénz nem marad, amire rá lehetne járni.


2019. ápr. 1. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Mi a kérdésed?


Az, hogy szarul kerestek, nem tartozik csak rátok.

2019. ápr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Én azt értem alatta, hogy a "spájzból" annak arányában, ahogyan betett, úgy ki is vehet onnan.

32/f

2019. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem keresünk szarul, csak minden, ami marad, az megy a megtakarításba, a bevétel nagyjából 1/4-e.


Tehát nincs fölös pénz, amire rá lehet járni, hó elején mindenki leveszi, amennyire szüksége lesz előre láthatóan.

2019. ápr. 1. 14:42
 4/17 A kérdező kommentje:

Lehet, nem egyértelmű:


Beleteszünk tudomisén, 600 ezret, mindegy, milyen arányban.


Leveszünk mondjuk fejenként 20 ezret, hogy ez erre a hónapra ruha, könyv, hobbi, akármi. Amire kell.


A többi pénz megtakarítás, nem lehet közös kassza címén szépen rájárni egész hónapban, míg el nem fogy, mert "nem tartozok elszámolással senkinek, az közös, enyém is"

2019. ápr. 1. 14:48
 5/17 anonim ***** válasza:
24%

Akkor egyértelmű. Most egy közös valamire spóroltok, aztán ha az megvan és szabadon marad az eddig megtakarításra szánt összeg, akkor ha 100k van a kasszában, te beletettél 30k-t, a párod pedig 70k-t, akkor kérdés nélkül kivehetsz 30k-t, a párod meg 70k-t. Ha többre van szüksége valamelyikőtöknek, mint amit beletett, egész nyugodtan kiveheti, miután megbeszélte a másikkal, hogy az most kell neki valamire, a másiknak meg most éppen nem kell semmire.

32/f

2019. ápr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a közös kassza.

Ha nem az lenne, akkor mindenki külön-külön a saját fizetéséből tenne ki és feleznétek a számlákat, kiadásokat.

2019. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Neked miért egyértelmü az, hogy ami közös kassza cimszó alatt van azt mindenképp elköltik a párok?

Abban van a megtakaritás is, nem hinném, hogy mindenki egyik hóról a másikra élne....

2019. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, lényegében, hogy előre szólok, hogy igaz, hogy "erre és erre lesz szükségem ebben a hónapban, kiveszek X-et, jó?" Nem pedig én beteszek 100 ezret, a párom 500 ezret, mindent befizettünk, marad 400 ezer a számlán, és hó végére nulla, mert a saját kártyámmal rájártam és elköltöttem "enyém is!" felkiáltással.
2019. ápr. 1. 14:53
 9/17 anonim ***** válasza:
2es: mondj nekem egy pár olyan jó szakmát, amelyben egy jól képzett, lendületes nő többet keres, mint te. Őszintén érdekel :)
2019. ápr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A lényeg kérdező, hogy a közös kassza közös, akár elkölthetnéd az egészet, ahogy a másik is, mert közös és nyilván lesz is olyan, de nem azért, mert ki akarsz babrálni a másikkal vagy teszel rá, hogy neki is kellene éppen valamire. Ez bizalmi kérdés. Ahol van ott működik, ahol nincs, ott nem kell erőltetni (a kapcsolatot sem, de ez már csak az én véleményem).

32/f

2019. ápr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!