Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban kihasználás, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban kihasználás, hogy pénzt fogadok el?

Figyelt kérdés

A párom jól keres, nekem még 2 évem van diplomáig. Néha vannak diákmunkáim, de nem keresek annyit vele, hogy felesbe bírjak fizetni mindent (rezsi, lakbér, élelmiszer, programok), így lényegében a párom fedezi az én megélhetésem is, illetve kapok pénzt magamra (havi 30).

Már többször gondoltam rá, hogy megmondom, ne adjon, már az is nagy segítség, hogy a lakhatás és az élelmiszer, valamint a bérletem nem nekem kell fizetni, a saját apróságaim ki tudnám spórolgatni diákmunkából akkor is, ha nem megyek rendszeresen, de aztán mindig meggondolom magam.


Elég régóta együtt vagyunk már.


2019. ápr. 12. 10:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Mármint, konkrét készpénzt, költőpénzt, nem ajándékot vagy ilyesmit, erre gondolok.
2019. ápr. 12. 10:48
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Te is jó helyen teszed fel ezt kérdést.

Amúgy volt már vagy 20 ilyen kérdés.


Csináljátok, ami nektek jó.

2019. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Hát nem tudom. Kihasználásnak nem mondanám, mert önként adja, de nekem fura. Éltem én is így, hogy diákmunkából nem tudtam mindent fizetni, és a párom segített ki, de költőpénzt nem lett volna pofám elfogadni, inkább spórolósra fogtam, nem vásárolgattam magamnak cuccokat, csak a legfontosabbakat (tisztálkodószerek, gyógyszerek, kb ennyi). Volt persze néha, hogy nagyobb hobbi-kiadás jött, akkor kértem kölcsön, felírtuk egy füzetbe, utána pedig mikor dolgozni kezdtem, visszafizettem neki. Nem lett volna képem vele fizettetni a hobbijaimat.

De tényleg nem használnám rá a "kihasználás" szót ettől függetlenül. Csak fura inkább.

2019. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem tartom kihasznàlásnak, mivel együtt is éltek, màsrészt te még tanulsz, teljes állàst nem tudsz vàllalni.

Én ugyan jóval idősebb lehetek màr, mint te, nálunk az van most, pàr hete elvesztettem a munkàm, találtam màsikat, sokat keresni nem fogok ugyan vele, gyerekem is van, de amíg ez a helyzet, mit kellene pàromnak tennie, kirakni a hàzból, éheztetni stb.Nem ilyen ember.

Mindent megcsinàlok itthon, kint is, bent is, mindennap főzök, ez a helyzet lehet így lesz most egy ideig.

Ne érezd rosszul magad, gondolom te is mindent megadsz neki, szeretitek egymàst.

Kihasznàlàs az lenne, ha te mindent alapból elvàrnàl, te semmit nem tennél a kapcsolatba.

2019. ápr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Azt mondd meg, hogy mit érdekel téged mások véleménye. Nektek jó így? Párod szívesen adja? Nem hánytorgatja fel?
2019. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

"de aztán mindig meggondolom magam"


a kényelem...

2019. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben egyáltalán nem. Mondjuk ha van saját kereseted akkor abból szerintem lehetne fedezni a saját kis "hülyeségeidet". Semmi baj nincs azzal, hogy amíg tanulsz addig a párod fizeti az élethez szükséges dolgokat. Ezt egyébként is fizetné, akkor is ha egyedül lakik. Nyilván nem azért tanulsz, mert nincs jobb dolgod, hanem hogy jó állásod meg stabil megélhetésed legyen amiből mindkettőtöknek jut ha úgy van.

Én azt vallom, hogy a saját fölösleges kis luxus dolgait fedezze mindenki magának, de ideglenesen rendben van ez így. Nem tudom mennyit keresel, de én inkább ezt költeném a saját dolgaimra mint a párom pénzét.

2019. ápr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Olyan jókat mulatok ezen az oldalon. Ha a házimunkáról van szó, és kiderül egy kérdésből, hogy azt a nő csinálja, mindenki testületileg felháborodik, hogy micsoda cselédsors, elnyomás, patriarchátus.

Ha arról van szó, hogy a pasi eltartja a nőt bármilyen okból, jönnek a "ti dolgotok", "ez így rendben van, amíg tanulsz" és hasonló válaszok.


Nem, nekem nem probléma pénzügyileg támogatni, sőt eltartani a barátnőmet, ha úgy alakul. Sőt, a házimunkát is megspórolom bejárónő foglalkoztatásával. De ti rendkívül viccesek vagytok a kettős mércétekkel és azzal, ahogy a házimunka szó triggerel titeket. REEEEEEE

2019. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Engem aztàn végképp nem zavar a hàzimunka, főzés a hobbim, ennek szinte mindennap hódolok, takarítàs alapvető, kutyapiszkot is kimegyek összeszedni, mert ugye az udvar sem öntisztító :)

Most, hogy ilyen kevés munkàm lett, több is az időm, igaz fizetésem rendesen leredukàlódott.

Vasalni bevallom utàlok, de az ingjeit kénytelen vagyok.Bàr felajànlotta, hogy elviszi ahhoz a hölgyhöz aki addig vasalta neki még nem voltunk együtt, de mondtam, szó sem lehet róla!Én vagyok a nő, lényegesen többet itthon mint ő, na ne màr.

Tökéletesen meg lehet talàlni az egyensúlyt, minden csak megbeszélés és megegyezés kérdése.

Ami mindkét félnek megfelel, ahhoz màsnak semmi köze nincs.

2019. ápr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a baj, ha a nő csinálja a házimunkát, hanem azzal, hogy a pasi úgy van vele, hogy "hát az a nő dolga, ő biztos nem fog ilyenekkel foglalkozni". De ez ugyan úgy igaz azokra a nőkre is, akik úgy vannak vele, hogy "a pénzkeresés a férfi dolga, ő biztos nem fog 8 órában robotolni". Egyik sem elfogadható. Nem arról van szó, hogy az egyik fél csinál mindent, hanem ennek a miértjéről. Mert nagyon nem mindegy, hogy mi van mögötte.
2019. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!