Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, ha az egészséges...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha az egészséges táplálkozáson veszekszik velem?

Figyelt kérdés

A párommal mostanság sokat veszekszünk az étkezésen. Én 2 éve váltottam életmódot, heti 5x edzek, és figyelek rá, hogy sok húst, zöldséget, gyümölcsöt fogyasszak, valamint zabot, quinoát, barna rizst, bulgurt és teljes kiőrlésű gabonából készült dolgokat fogyasztok szénhidrát gyanánt, viszont a kávémat cukrozom és nagyon visszafogottan édességet is szoktam enni. Mivel nem vagyok hízékony, nekem ennyi odafigyelés bőven elég.

Pár hónapja ő viszont ráállt egy másik fajta táplálkozásra, ez előtt pedig egyáltalán nem figyelt oda. Azóta viszont folyamatosan sérteget, hogy vegyem észre magam, hogy amit csinálok, nem egészséges, mivel képtelen vagyok hosszan gyalogolni, koromhoz képest rossz állapotban vagyok egészségügyileg, volt, hogy nem hagytam rá, hanem vitába szállt, akkor szégyennek nevezte a legutóbbi vérképem, mert kitért rajta épphogy egy picit 2 érték. A hosszú gyaloglás dolog pedig úgy nézett ki, hogy egész nap várost néztünk dögmelegben, és nem volt lehetőség normális kaját enni, csak kicsi hot-dogot, ami nekem nem volt elég, így pár óra után elhagyott az erőm, szédültem. Mondtam, hogy nem ehhez vagyok szokva, hanem 3-4 óránként eszem, de persze erre az volt a válasz, hogy neki semmi baja, milyen érdekes, és, hogy csak inzulinrezisztens, gyenge emberek vannak ilyen állapotban.


Én már kezdem elveszíteni a türelmem, sértő teljesen, ahogy beszél velem, egyre agresszívabb, pedig ez előtt velem nem volt ilyen soha.

Hogyan értessem meg vele, hogy fékezze magát?

Mellesleg olyan dolgokkal érvel, amik tudományosan nézve nem is igazak.

Konkrétan ketogén diétára állt át és napi 1x eszik és semmit nem mozog.


2019. ápr. 30. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem szakíts. Egy jó kapcsolatban támogatják egymást ,nem folyton alázzák.
2019. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Fruzs33 ***** válasza:
100%

A leg alapvetőbb dolog a táplálkozás.

Ha nem tudtok közös nevezőre jutni,és egyre csak mérgesedik el a kapcsolatotok,még jó időben kiszállni.

Már most nincs jó vége.

2019. ápr. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak annyira abszurd, hogy 2,5 év kapcsolat ezen bukik meg hirtelen...
2019. ápr. 30. 17:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet,hogy igazából mással is van gond?

Csak éppen a kaján csapodik le? Abba tud beléd kötni?

2019. ápr. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Már bocs, de nem hiszem, hogy itt a kajáról van szó, ez csak ürügy a felszínen..


Az én párom is kipróbálta a ketót, én is fölösleges sanyargatásnak tartom, ha amúgy ennél kevésbé draszikus mód is belefér valaki értendjébe. Az más persze, ha valaki kifejezetten egészségügyi, értsd étel intolerancia stb miatt áll rá. Egyébként azóta mindketten úgy eszünk, mint te is írtad.


Én mondjuk ezt hamar lerendezném, nem engedném a 2.-3.után, hogy ilyen előforduljon és észrevetetném vele, hol a határ. Jó nagy összeveszés árán, ha kell, de meg kell húzni a határt. Ha pedig nem megy és így sem látja, akkor nem fértek össze egyszerűen.


De nincs olyan idióta a világon, aki a kajabeli eltérések miatt hagyja tönkremenni a kapcsolatát. Mi is megoldottuk, míg külön diétát csináltunk, nem kötelező ugyanazt enni. A lehúzásra ellenben én is ugrok.

2019. ápr. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valahogy vedd rá, hogy hagyja abba önmaga sanyargatását. Úgy nem lehet fogyni, hogy napi 1x eszik valaki. Próbálta már a te étrendedet? Nem tetszett neki? Azért agresszív, mert nem eszik rendesen.
2019. ápr. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem ha így történne, akkor nem tudnam tovább tartani a kapcsolatot, támogatni kell egymást...
2019. ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!