Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házasságban, kisgyerek mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban, kisgyerek mellett ti hogyan oldjátok meg az anyagi részét az életeteknek?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a kisgyerekünkkel gyed-en. Én 95 ezer Ft - t kapok, férjem kb ötszörösét keresi.

Általában én megveszem, ami kell a picinek, pelenka, ruha (inkább használtakat) stb.

Ami marad, azt a hitelemre költöm, rezsi egy részére, és a háztartási cuccok egy részére. Hónap vége lenullázom magam. Férjem veszi az ételt. Ugye nekem a fizetésem egy része kiesik, mivel itthon vagyok a picivel. A ti férjetek szokott adni nektek pénzt pl fodrászra, új ruhára, vagy bármire csak úgy? Az enyém ritkán ad (mostanában kétszer is adott, de előtte nem nagyon, csak miután szóvátettem, hogy nem viccből vagyok itthon) ebből a pénzből első körben megveszem a háztartásba szükséges plusz dolgokat, a maradékot (nem sok) meg költöm magamra. Ritkán, de nagyon csúnyán összeveszünk, ilyenkor elhangzik az, hogy nem fog adni pénzt. Szerintetek ez milyen dolog?

Tény, hogy sokat dolgozik, ezt elismerem, ezért elhanyagol minket, minden más fontosabb a családjánál. Azt hozzáteszem, hogy a háztartási munkákból SEMMI részt nem vesz ki, még maga után sem pakol el (pl ruhái, evés után). Annyit kértem tőle, hogy legalább maga után pskoljon el, minden mást én megcsinálok szívesen. A veszekedésekkor ezt szóvá teszem neki, hogy mindent én csinálok, erre ő azt mondja, hogy akkor nem ad pénzt. Komolyan, miért próbál zsarolni? Tényleg etikus ez? Sajnos a baba miatt kevesebb pénzt kapok, így a férjem pénzére vagyok szorulva. A babát mindketten akartuk, de úgy érzem, mintha csak magamnak szültem volna, hiszen én foglalkozom vele csak.

Érdekelne, nálatok mi a szokás, melyik fél mennyire veszi ki a részét a dolgokból. Az anyagiak miatt én ugye nem tudok ugyanannyit beleadni a közösbe, ezért férjem szerint "cserébe" nekik sem kell a házimunkába segíteni.

Kíváncsi vagyok, más családokban ez hogyan működik.


2019. máj. 4. 19:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%

Igen, 3 gyerekem is van, tudom milyenek. 3 mellett persze már húzósabb a helyzet, de 1 mellett mèg konkrètan időmilliomos voltam. Legalábbis most a 3-hoz kèpest. Nem kicsinylem le egy kisbaba ellátását meg közben a háztartás vezetèsèt, de azt gondolom 1 gyerkőc mellett azèrt szèpen megoldható, hogy ne annak a fèlnek kelljen mèg nekiállni a mosatlannak, aki 9-12 óra munka után esik haza.

A gyerekkel viszont foglalkoznia kène mikor otthon van, az más dolog.

Ès mègegyszer megjegyzem, nem azèrt, mert kevesebbet adsz a közösbe, hanem mert te vagy otthon, több rá az időd, mintha te is dolgoznál.

2019. máj. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ami az anyagiakat illeti, teljesen egyet èrtettem veled. Durva ez a külön kassza így, hogy egy család vagytok.

De ott rontottam el, hogy gyerek előtt ebbe bele mentèl. Mert akkor a "közösbe" bele tudtál annyit adni, amennyit ő. Igen ám, csak akkor nem volt gyerek, ami plusz Ktg, ès eleve többet kaptál mint a gyed. Ès akkor is, ha azt nèzed neked saját magadra akkor is jóval kevesebb maradt, mint neki saját magára.

2019. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs közöttetek házassági vagyonjogi szerződés, akkor minden közös, jogilag a fizetésetek fele a másikat illeti meg, tehát simán kérhetnél tőle pénzt, a házasság polgári jogilag egy vagyonközösség.

Annyira kár, hogy ez nem jut el az emberek tudatáig még házasságkötés előtt, aztán mikor feljön a válásról a szó meg a megtérítési igényekről és jó sok pénz forog kockán mindenkinek leesik az álla, hogy de ő erről meg arról nem tudott.

Ajánlom, hogy a férjednek adjad a kezébe a Ptk.-t egy kis olvasgatásra a házasság vagyonjogi hatásairól, hogy megvilágosodjon, téged pedig nagyon sajnállak, hogy így áll hozzá a dolgokhoz.

2019. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
En csak GYES-t kapok az en ferjem az egesz fizujat leadja! Soha meg nem kérdezne mit miert veszek magamnak ! Sajnalom , a te férjed egy barom!
2019. máj. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gáz de a lehető leghamarabb tisztába kell ezt raknod a férjeddel. Megmondod hogy közös a kassza holnaptól, pont.
2019. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező ez miért csak most derül ki?Babatervezéskor miért nem beszéltétek meg ezeket?Tudhattad,hogy mennyit fogsz kapni,és akkor nem jutott eszedbe,hogy az kevés?
2019. máj. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
16-os! Nem a kérdésemre válaszoltál. Tudod, én nem a "mi lett volna ha" alapján élek, így ezzel a hozzászólásoddal nem tudok mit kezdeni.
2019. máj. 12. 16:57
 18/19 anonim ***** válasza:
Nyílván, de attól mèg a kèrdès jogos.
2019. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
50%

Két dolog: 1, ha a ferjed rommá dolgozza magát, (te meg otthon vagy, és "csak" a gyerek a dolgod meg a haztartás, akkor mit rinyálsz, h nem segit???? ), az egyetlen, amit kerhetsz tőle, az az, hogy a WC.t huzza le maga után! Már ne is haragudj....- ha majd mindketten dolgoztok, az megint más.

Akkor meg kell osztani....Valamint nem értem azt a részt, hogy fizeted a HITELED(?) Nem kozos a hitel?

2, Az a ferfi, amelyik nem hajlando a kozos kasszára, annak nem szülünk gyereket! Ertelmes nő legalabbis nem szül gyereket ilyennek....

Lehet, hogy fizikailag a ferjem keres 6x annyit, mint én, de mindketten megdolgozunk érte!!!! Ő egy multinál, én meg itthon két kisgyerek mellett. Arrol meg nem beszélve, hogy diplomás több nyelven beszélő konyvelő vagyok, hiaba volt magas a fizetésem szülés előtt....a gyed osszege le van korlátozva...

2020. dec. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!