Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy fogadnád, ha a barátnőd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy fogadnád, ha a barátnőd leragadna bolti eladónak, kasszásnak?

Figyelt kérdés

Amikor befejeztem a gimnáziumot, nem tudtam rögtön egyetemre menni, el kellett menjek dolgozni. Vendéglátóztam, pincérkedtem, kasszában dolgoztam, lényegében 4 év az életemből ilyen munkakörökben telt.

Most egyetemre járok. Szeretem, de szakot kellett váltanom menet közben.

Tehetségem van a nyelvekhez (5 idegen folyékonyan), ilyen irányban tanulok, de még annyira nem látom, hol a vége, vagy hogy pontosan mit fogok csinálni, miután végeztem.

Néha konkrétan hiányzik a régi állásom, nem hozott ugyan sokat, de legalább láttam a végét annak, amit csinálok, tudtam, hogy dolgozok, elégedettek velem, kifizetnek, a szabadidőm meg arra fordítom, amire szeretném.

Most olyanom, hogy szabadidő, nincsen, fogalmam sincs, mi lesz a feladatom, ha munkába állok a szakmámban (tudom, szakgyakorlat, de mivel 1,5 után újrakezdtem más irányban, az még nem most lesz), szóval, teljesen ködös és homályos minden.

A barátom egyáltalán nem szeretné, ha suli mellett visszamennék valahová eladónak, mert szerinte hajlamos vagyok leragadni, és kár lenne értem.

De néha úgy érzem, az munka volt, valami, amiért fizettek...az egyetem meg...


2019. máj. 7. 17:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Imádok tanulni, olvasni, fejleszteni magam, egy csomó dolog érdekel. Viszont nem tudom, hogy tudok ebből megélni, még csak egyetlen diplomás rokon se volt a családban...
2019. máj. 7. 17:57
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Fejezd be, ha elkezdted. Eleve nem értem, hogy 5 nyelvvel mi a fenének mentél pénztárba dolgozni. Igaza van a barátodnak.

Amúgy honnan jön ez a hülyeség, hogy diplomával, 5 nyelvvel nem fogsz tudni megélni, míg bezzeg kasszásként igen????

2019. máj. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Á, mindegy, nem akarok most mindent elmagyarázni, mert hosszú lenne.


Amugy befejezem, ez nem is volt kérdés.

Csak nem látom magam semmilyen munkakörben a jövőben, fogalmam sincs, mit fogok konkrétan csinálni, mert csak azt ismerem, amit már csináltam, és ez nyugtalanít.

2019. máj. 7. 18:05
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Mire lediplomázol, addigra már lesz fogalmad arról, hogy mihez kezdj vele. Van még időd ezen gondolkodni.
2019. máj. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

"Csak nem látom magam semmilyen munkakörben a jövőben, fogalmam sincs, mit fogok konkrétan csinálni"

Ez már önmagában is baromi taszító. Azért huszonévesen az embernek legyen már valami jövőképe. Én ezzel úgy vagyok, hogy inkább legyen kasszás valaki, mint hogy kidobjon az ablakon milliókat egyetemre úgy, hogy amúgy nem is látja maga előtt, hogy mit akar vele kezdeni. Nem az a baj, hogy leragad kasszásként, hanem hogy semmi jövőképe nincsen. Így az egyetemnek sincs értelme.

2019. máj. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem úgy, hogy mit fogok csinálni. Arról van elképzelésem.

Hanem hogy a munkában pontosan mi lesz a feladatom.

Még sosem dolgoztam irodában.

2019. máj. 7. 18:16
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Érdeklődj bátran az oktatóidtól,ők segítenek és elmondják a lehetőségeidet,akár kivesézve is :)


Valamint csak magadra hallgass! Ha élvezted a munkád és úgy érzed tanulás mellett is menne,akkor hajrá! Senkinek semmi köze hozzá mikor mit dolgozol.


Valamint ha megvan a diploma és mégis inkább pénztáros lennél,az is a te dolgod lesz.


Ez a "kár lenne érted" szöveg szép és jó,de szerintem had csinálja mindenki azt,amit élvez. Úgy az egészségesebb~

2019. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha 5 nyelvet beszélsz, akkor nem igaz, hogy nem találsz valami jobb munkát! Fordító, tolmács, magántanár, stb!!!
2019. máj. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a nyelven akadtam le..:O Ha TÉNYLEG megy 5 idegen nyelv folyékonyan, egyszerűen nem hiszem el, hogy nem találsz semmi mást. Két ismerősöm is van, akiknek "csak" 2-3 nyelv megy folyékonyan és amúgy nincsen végzettségük, csak érettségi meg az egyiknek okj tanfolyam, amit nem használ, és nagyon jó állásuk van a nyelvtudásuk miatt.
2019. máj. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Hogy mondjam..nem sznobizmusból írom de tényleg kár lenne érted:D Nagyon szükség van magyarokra akik tudnak több nyelven beszelni és raadásul JÓL tudnak nyelveket. Pláne hogy sokkal többre is vihetnéd, akar tolmács is lehetnél stb.

Ha van benned tehetség, ráadásul hasznos dolog iránt akkor azt ne pazarold el atra hogy kasszás leszel.

2019. máj. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!