Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek ha a párotok minden szempontból tökéletes lenne, kivéve, hogy mindig elszórná a pénzt?

Figyelt kérdés
Mi lehet a megoldás arra, ha két ember mindennél jobban szereti egymást, de az egyik fél rendkívül fukar, semmire sem akar pénzt kiadni, de a másik fél meg két kézzel szórja a pénzt?

2019. máj. 8. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha megkeresi rá a pénzt és nincs jobb helye annak az összegnek nem szólnék bele, hogy elszórja.
2019. máj. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ilyenkor jönnek a kérdések...


1. mindketten dolgoznak, mindkettőnek van saját keresete?

2. a számláit, illetve a számlákat fizeti mindenki és legalább fele-fele arányban fizetnek mindent ami közös?

3. étel, ital, szórakozás , kikapcsolódás, szintén mindketten adnak bele vagy csak az egyik?

4. vannak e tervek közös célok a jövőt illetően....mint pl. lakás vagy ház vásárlás, hitel... gyerekvállalás?


Mert amúgy a közös célokat leszámítva ha minden stimmel akkor a maradék pénzét az ember arra költi amire akarja.

2019. máj. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem jó. Miért nem lehet megtanulni a helyes pénzkezelés szabályait?


Kérdésre a valasz: Akkor már eleve nem tökéletes, mert az anyagiak fontos kérdés.

2019. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem tökéletes, ha elszórja a pénzt. Nem passzolnánk, így nehéz közös célokat építeni. Ha ilyen helyzet állna elő, akkor megpróbálnék beszélgetni vele erről, meggyőzni, kialakítani valamilyen kompromisszumot. Ha még ez sem megy, akkor a kapcsolatnak nincs jövője.
2019. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
75%

Megtettem. Tarskartya, havi limit. Tudom, szemét, de működik.


35F

2019. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmit. A saját pénzével azt csinál, amit akar. Mindenki költse a sajátját, sose voltam a közöz kassza híve.
2019. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A saját pénzét úgy költi, ahogy akarja. Ha felezi a rezsit, kaját, háztartási eszközöket pl. tisztítószerek stb. velem, teszek rá.
2019. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És ha közös kasszán vagyunk, akkor azt tanácsoljátok, hogy váltsunk külön kasszára, és mindenki költse a saját pénzét? A számlákat meg fele-fele arányban, mintha egyszerűen lakótársak lennénk?

2019. máj. 8. 16:06
 9/9 Diavolino44 ***** válasza:

Igen, szerintem ez jó ötlet, a számlák felesben s a többi pénzt mindenki maga osztja be.

A közös hozzáállás a pénzhez, kb olyan fontos mint a jó szex. Boldog párkapcsolat nehezen kivitelezhető ha nem egyezik a hozzáállás ötök.

2019. máj. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!