Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem érti meg a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érti meg a párom, hogy ahhoz az életstílushoz pénz kell?

Figyelt kérdés

A párom jól keres, de nagyon sprólolós. Pontosan kiszámolja, hogy az élelmiszer és háztartási költség egy hónapban nem haladhatja meg a 300€-t, de jobb lenne, ha ez alatt lenne. Közben keres majdnem 3000€-t.

Nekem ez nem gond, ki lehet hozni ennyiből is, csak tervezést igényel. De szeretek bevásárolni, megtervezni, főzni...Nekem megfelel a szint, amin élünk.

Az egyik barátja szintén ennyit keres, de ők fölélik az egészet. Étterem, drága ruhák, drága hobbik, nem tesznek félre.

Pár napja meghívtak hozzájuk. A lány nem szokott főzni, most próbálkozik, mivel imádja az ázsiai kultúrát, így olyan ételeket.

A páromnak nagyon tetszett, nem mondom, hogy rossz lett, de mint olyan, aki tud is főzni hagyott némi kívánnivalót maga után a dolog. Persze nem baj, hisz mondhatni, most kezdte.

A párom meg amikor hazamentünk, nekikezdett, hogy bezzeg az a lány milyen jól főz, bezzeg náluk marhahús volt, én azt sose veszek, bezzeg én sose kísérletezek, bezzeg nekem nem sikerül olyan jól a rizs....

Csakhogy havi 300€-ba nem fér bele a marhahús a hentestől (mert ők ugye szupermarketben nem vesznek húst), a különleges fűszerek, a legdrágább fajta rizs....


Amikor mondtam neki, hogy ha nem felel meg, ahogy én főzök, mondja el, mit szeretne, kiszámoljuk, mennyibe kerül, és akkor aszerint legyen beosztva a pénz is.

Erre kiakadt, hogy csak a pénze kell, az a lány biztos meg tudná főzni ugyanezt kevesebből is....

Legalább a duplája összeg kéne, ha ő így akarna étkezni. Meg ők többnyire éttermeznek.


Hogy magyarázhatnám meg neki? Ezer éve boltban sem volt, mindig én vásárolok, nincs képben az árakkal.


(25-30 közt vagyunk mindannyian)


2019. máj. 9. 19:15
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%
És minek vagy egy ilyen fekáliarágó senkivel?
2019. máj. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem dobsz te hozzá valamennyit a konyhapénzhez
2019. máj. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Nekem nincs bajom az életszínvonalunkkal.

Meg tudok főzni változatosan.


Nekem csak az a bajom, hogy elvárásai vannak, amikhez pénz kell, de azt meg nem tenne bele, és én vagyok a rossz, meg a tehetetlen lehetetlen, amiért nem tudok varázsolni.

2019. máj. 9. 19:21
 4/36 anonim ***** válasza:
97%
Bejött neki a másik csaj, azért nem jó semmi, amit mondasz vagy csinálsz.
2019. máj. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
97%
"Ezer éve boltban sem volt, mindig én vásárolok, nincs képben az árakkal." Vidd el magaddal bevásárolni. Problem solved.
2019. máj. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Nem én akarok többet/jobbat/drágábbat enni. Remekül meg tudopk főzni, be tudok vásárolni a keretből. Csak akkor nem marhahús lesz minden héten.


Ill azt is ellenzi, hogy én tegyek hozzá, mert szerinte ennyibe kell beleférnie.

2019. máj. 9. 19:23
 7/36 anonim ***** válasza:
97%
Mondd meg neki, hogy akkor vásároljon be ő :D. Amúgy aranyos a párod, automatikusan azt feltételezi, hogy a pénze kell :D.
2019. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
96%

Egyszer esetleg vidd el magaddal vásárolni, hogy drágám, gyere, főzzünk olyan finomat, mint a barátaitoknál, és hogy segítsen mindent összeválogatni hozzá. Akkor látni fogja az árakat és beláthatja, hogy igazat mondasz és a marhahús meg a speckó rizs az bizony tényleg ennyibe meg annyiba kerül, ha azt szeretne enni, akkor nyugodtan ki lehet számolni mennyiből jön ki ez egy hónapra.


Amúgy nem értek egyet az egyik válaszolóval, ha ő akar drágábban étkezni, akkor a pasi adjon bele, a kérdező hangsúlyozta, hogy neki ez a szint is jó, igazságtalanság lenne tőle elvárni a többet, ha a másik fél szeretne mást.

2019. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
78%
Hogy van gyomrod együtt élni egy ilyen undorító alakkal?
2019. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell neki magyarázni. Vigye a 300€-t bevásárolni és vegyen alapanyagokat ezekhez az ételekhez.
2019. máj. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!