Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van jövője úgy, hogy gyakorlat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van jövője úgy, hogy gyakorlatilag lenézi a munkámat, és emiatt velem akarja csináltatni a házimunka nagy részét?

Figyelt kérdés

Párom burkoló és festő, én pedig diplomás vagyok és HR-esként dolgozom, azon belül toborzóként. Egyre többször sérteget, szerinte nem értelmes munka, amit csinálok, amikor megkaptam a mostani pozíciómat, akkor még nevetgélt is, hogy én milyen alapon döntöm el a pszichológus diplomámmal azt, hogy egy IT-s állásra ki a megfelelő ember, és tulajdonképpen vérlázító a szakma. A munkahelyemre csak úgy hivatkozik sokszor, hogy "szépségverseny".

A házimunkát állandóan elvárja tőlem, mert szerinte én nem fáradok el annyira, mint ő, ezért csináljak meg hétköznap mindent.

Nekem nagyon kezd elegem lenni, ráadásul régen nem volt ilyen...

Már a szakításon gondolkozom.


25/N

28/F


2019. máj. 10. 22:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
36%

Szuper szakember lehetsz, ha ilyen igényesen ki tudtad választani a jelentkezők közül a legjobb társat.

Legközelebb esetleg kérj be pár önéletrajzot, és úgy ismerkedj.

😂

2019. máj. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
88%
25 évesen nem szakításon kéne gondolkonod, hanem megtenni. Ennyire nem lehet alacsony az önbecsülésed.
2019. máj. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Párod valójában a saját állását nézi le, és ezzel kompenzál. Valószínűleg tudja, hogy tanulhatott volna jobban, mehetett volna jobb iskolába, és nem tudja elviselni, hogy te megtetted.


A legtöbb alacsony végzettségű emberrel nem az a gond, hogy hülye, vagy nem diplomás, hanem az, hogy nem tudja elfogadni saját magát, és elkezd folyton mindenben kompenzálni. Ismerek pár olyan kapcsolatot, ahol több diplomás ember él együtt sok éve olyannal, akinek szakmája van. Minden ilyen kapcsolatban közös, hogy a kevésbé képzett fél elfogadja magát, egészséges önbizalma van, se nem kompenzál, se nem rendeli túlzottan a másik alá magát, tehát egyszerűen nem a papírok alapján működteti az emberi kapcsolatait.



A te párod nem ilyen, és tapasztalatom alapján ez ritkán javul vagy stagnál, általában inkább romlani szokott

2019. máj. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
80%

Amellett hogy a párod tényleg bunkó, elég jól belelátok a HR-es kollega életébe, hat eddig a kiszűrés nemigen ment neki, sztem egy jobb pszichológus is megvezethető több alkalmon át nemhogy egy öneletrajz meg egy felvételi beszelgetés alapjan. Egy csomó szitu fel se merül, nem látod hogy reagal, nem tudod hogy változik negativ/pozitiv iranyba a másik fél...

Ahogy a párodat se tudtad kiszűrni mi lesz belőle....

2019. máj. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
31%

Értem... szóval

1. Valaki, aki ennyire büszke a hr-es munkájára, együtt él egy bunkó természetű festő-burkolóval.

2. Állítólag pszichológus diplomával és fenenagy hr-es tudománnyal és emberismerettel itt kérdezgeti, hogy a(z állítólagos) kapcsolatnak mi lesz a jövője ha a (holdbéli) pasija folyamatosan sértegeti és tajtparaszt módon bánik vele.


Most vagy kamu a kérdés, vagy add vissza a pszichológusi diplomádat, mert annyi emberismereted van, mint egy szabadnapos hintalónak. Lehet lepontozni.


(Egyébként a HR, ha jól csinálnák, hasznos lenne... de ahhoz el kéne felejteni, hogy jó magyar szokás szerint másodrangú pedagógusok, személyzetisek, szabadbölcsészek és épphogy lediplomázott, praxisban nem reménykedő pszichológusok kapják meg ezeket a melókat. Ezek mást se tudnak, csak elolvassák Allan Pease-től a Body Langugae-t, meg bemagolt kérdéssorokat böfögnek vissza: "milyen fa lenne?" "mondjon magáról három pozitív és negatív tulajdonságot!")

2019. máj. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

IT-s vagyok. Sok HR-el találkozom, mert felvételiztetek.


Sosem értem meg ezt a masszív lenézést a hr-ek felé. Igen van egy kettő akinek kimerül a tudománya a mondj 5 jó és rossz tulajdonságot szintben. De IT-s is van aki ha egy windowst felrak már rendszermérnöknek hívja magát.

2019. máj. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
49%
Pont az a baj, amit fent leírtam. Ez egy szakma lenne. Önálló szakma. Nem pedig "akkor benyomjuk oda Gizikét, mert ő úgyis magyar-türkmén-szakos tanár, biztos ért az emberekhez". Aztán őnagysága még a portás meg takarító álláshirdetésbe is beleírja az alapfokú angol nyelvtudást, mert "anélkül azt hinnék, komolytalan a cég". Példának okáért.
2019. máj. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!