Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Thepityu kérdése:

Menthető a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Üdv.

7 éve vagyunk együtt,18eves korunkban ismerkedtunk meg ,nekem ez az első kapcsolat,neki 4edik.Mára visszatérő problémáink alakultak ki.Az en problémáim a következők: -nem kezdemenyez szeretkezest az elejetöl fogva ami zavarová vált,elhízott es dietat mindig abba hagyja,nem nagyon vegez házi munkát,sem főzés.Ezen kivül nincs rosz tulajdonsaga jol elvagyunk otthon.Az ő baja velem:Én olyan vagyok hogy ,anyagias sporolos,nem merek csaladalapitasra hazvasarlasra gondolni nem akarok még felnőlni,motocrossozom amihez rengeteg penz kell es mivel szegenysegből jöttem ez csak álom volt, most van rá lehetőség nem akarom hitelbe gyerekvalasba adni a fejem,rengeteg válást látok,nélkülözést ...radasul igy hogy vele is vannak problemaim.Sajnos nem szoktam elvinni sehova mert penzkidobasnak erzek etterembe menni, illetve semmi erdeklődési köröm nincs.Régen barátaimmal és vele jártunk szórakozni de miota elkoltoztunk a barati kapcsolatok is leépultek.

Veszekedni nem szoktunk,mert mind a ketten féltjük a kapcsolatot mert jó volt ,bár rengetek hullám völgy volt benne.



2019. jan. 2. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a megszokàs miatt ne maradjatok együtt. Az én párom se nagy kimozdulós de a céljaink, vàgyaink mindig azonosak voltak , olyan nemigen van, hogy ő ezt akarja én meg amazt.
2019. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Azok a problémák amiket írtál sajnos komptomisszumok nélkül nem megoldhatóak. A nem csinál házimunkát részt kicsit kiragadva: te szoktad csinálni, vagy csak elvárod, hogy ő csinálja? Én alapvetően házias vagyok, de nem gondolom, hogy a nő dolga lenne ez kizárólagosan és ha a párom ezt rám testálja, hogy márpedig ezt neked kell csinálni mert te vagy a nő akkor elküldöm a francba. Ha te is kiveszed belőle a részedet akkor meg teljesen jogos, hogy elvárod, hogy ő is csinálja, hisz ketten laktok együtt, ketten csináljátok a takarítani valót is. A diéta kérdésre meg azt tudom mondani, hogy próbálj meg neki segíteni benne, ha te nem is szorulsz rá, de csináljátok együtt, ha van aki támogatja benne akkor könyebb. Persze itt nem a két hétig nem eszem semmit meg a reggeli/ebéd/vacsora egy alma kategóriájú eszement dolgokra gondolok. Nagyon kis változtatásokkal már nagy változásokat el lehet érni, pl tésztafélék helyett rizst főztök a kajába, nem esztek annyi kenyeret, nem tesztek cukrot a kávéba, nem esztek annyi szemét kaját, apró dolgok, de sokat számítanak. A szeretkezés résznél meg próbáld vele megbeszélni, hogy miért nem kezdeményezi, mert oka biztos, hogy van. Ha megvan az oka könnyebb megoldani is,annyi nem mindig elég, hogy elmondod, hogy ez zavar. A te oldaladról pedig annyit tudok mondani, hogy el kell döntened, hogy mi az ami fontos a számodra és mennyire az. Ha fontos neked a motocross azzal alapvetően nincs baj és azzal sem, ha te úgy gondolod, hogy erre szeretnéd áldozni a pénzed, viszont itt az a helyzet, hogy a párod családot szeretne, lakást szeretne és ez így nem megy nyilván. El kell döntened, hogy hajlandó vagy-e lemondani bizonyos dolgokról, nem azt mondom, hogy teljes mértkében le kellene mondani a hobbidról, de mondjuk megoldani úgy, hogy mellette félre is teszel. Ha azt érzed ezt nem szeretnéd, mert neked ez a fontosabb, ahelyett, hogy megállapodj és családod legyen akkor inkább azt mondanám,hogy olyas valakit kellene keresned magad mellé akinek hasonló elvei vannak és nem fontos neki a családalapítás meg az egyebek. Az, hogy nem szoktatok veszekedni még önmagában semmit nem jelent. Ezt két féleképp is lehet csinálni

Az a verzió az, hogy zavar valami, de inkább lenyelitek és magatokban emésztődtök rajta, ez nem túl jó, mert nem vezet megoldáshoz.

A b verzió pedig az, ha azért nem veszekedtek mert igyekeztek megoldást találni a problémára és inkább megbeszélitek veszekedés helyett. Ennek van értelme.

Bocsi ha hosszú lett, de azért remélem tudtam segíteni

2019. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok , köszönöm a hozzászólásokat!

Igen en elvegzem a házi munkát , általában rám marad.Nem költök minden penzt a motokroszra melette teszem félre.De én még nem akarok felnőlni annyi kolegámat látom hogy dolgozik orrverzesig mert rá kényszerült.Így meg baj annyira nem érhet, csak egy nő 7 év után már azért többre vágyik.

2019. jan. 2. 13:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez igaz h többre vágyik. De h tudtatok összejönni ha ennyire eltérően tervezitek az életetek? Lásd te nem igazán akarsz felnőni ő meg a csalad alapítással igen..
2019. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Yoda m. ***** válasza:

Tisztelt Thepityu!


Ugye te vagy most 25 éves, a lány vajon mennyi? (Ez nem derült ki)

Ha mondjuk Ő is 25 éves, igen... jól gondolod, lehet, hogy többre, másra vágyik. Például pici gyerekekre.

Hiszen gondold csak el... ha a Ti anyukátok/apukátok nem így lett volna ezzel, akkor most Ti nem is léteznétek.

Azt miért írtad a végén, h. semmi érdeklődési köröd nincs? Hiszen korábban meg arról írtál, hogy crosszozol. Hát az mi, ha nem érdeklődési kőr?

Másfelől...nem ritka manapság, hogy párok 30-40 év között vállalják a gyermeket. Ha te úgy érzed, hogy még nem élted ki magad a crossz-ban, s azt helyezed előtérbe, akkor sincs semmi baj. Legalábbis részedről.

A kérdés az, hogy a lány is együtt érez-e veled. Hát valószínű nem, különben nem így tetted volna fel a kérdést... tehát akkor el kell döntenetek, kinek mi a fontosabb. Tehát a kompromisszum...

Nincs más lehetőségetek.


Viszont, te azt írod: nem akarsz még felnőni... akkor el is dőlt a kérdés részedről.

Egy kapcsolat nem csak úgy menthető meg, hogy együtt maradtok... hanem úgy is menthető, ha külön-külön folytatjátok. Mert hogy akkor nem lesz örökös egyet nem értés, játszmázás, veszekedés, öri-hari köztetek.

Ezt úgy nevezem: Nem magát a "kapcsolatot" erőlteted és mented, hanem önmagatokat mentitek meg egymástól.

Neked kell érezned, melyik a fontosabb.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. jan. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Yoda m., gondolod, hogy egy 25 éves NŐ motocrossozik, és közben azt nehezményezi, hogy pasi nem végez házimunkát?

Az ÉRTŐ OLVASÁS legyen veled!

Kérdező, te csak azt látod, hogy a kollégáid a belüket is kidolgozzák, de azt nem, hogy mennyi boldogság forrása az utódnevelés. Jól írtad, nem akarsz felnőni. Nos, az egészséges párkapcsolathoz is két érett FELNŐTT jelenléte szükséges. Amíg ezt nem látod be, addig ne reménykedj a jövődben.

2019. jan. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Miquel!


Nem gondolom, hogy egy 25 éves nő írta a kérdést, akinek hobbyja (kedvenc időtöltése) a motocrossz. (Bár nincs kizárva.)

Mondataimból nem ez derül ki, ha elolvastad. ("A kérdés az, hogy a lány is együtt érez-e veled.")

Feltételeztem, hogy "FFi" nemű a kérdező, mert 3 helyen történt utalás a "nem"-re vonatkozóan.

1. "...nem akarok még felnőlni,motocrossozom amihez rengeteg penz kell..."

2. "...nem nagyon vegez házi munkát,sem főzés."

3. "...nem szoktam elvinni sehova mert penzkidobasnak erzem etterembe menni..."


Hol nem érted azt, ami le van íródva? Hmmm?


Viszont igencsak lehangoló (negatív) az utolsó mondatod:

"...Amíg ezt nem látod be, addig ne reménykedj a jövődben."

Ez olyan, mintha azt mondtad volna kis-gyermekednek: - Amíg nem vagy képes Laplace-transzformálni, addig ne is reménykedj a jövődben! - Ugye érted Miquel?


Én azt mondom erre (a Kérdezőnek):

Igenis reménykedj, s a remény haljon meg benned utoljára. Például abban, hogy le tudsz vele ülni egy olyan személyes beszélgetésre, ahol egészen pontosan körvonalazzátok saját magatok, illetve egymással szemben támasztott igényeiteket. És ezt minden kertelés nélkül, őszintén. Ott és akkor sok mindenre fény derülhet.


Az ERŐ legyen Veletek!

2019. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!