Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a barátaim és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátaim és a családom is le akarnak beszélni a páromról?

Figyelt kérdés

Néhány hónappal ezelőtt ismertem meg a páromat, nagyon boldog vagyok vele. A családom és a barátaim viszont folyamatosan le akarnak róla beszélni, ami nagyon beárnyékolja a kapcsolatomat, vagyis inkább a hangulatomat. A párommal még nem találkozott se a családom, se a barátaim. A családomat nagyon zavarja, hogy a párom külföldi és 10 évvel idősebb. Szerintük csak szexre kellek neki, féltenek tőle. A két legjobb barátnőm nagyon aggódik miattam, szerintük is átver a párom, folyamatosan ilyen törtémeteket mesélnek. Már ott tartok, hogy a párom minden egyes tette és szava mögé bemagyarázom, hogy biztos hazudik. Aztán a következő pillanatban rájövök, hogy semmi okot nem ad rá. Rossz érzés, hogy senki se örül a boldogságomnak.És utálom magam, amiért már én is kételkedni kezdtem a páromban minden ok nélkül.

21l



2019. máj. 15. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Milyen hazugságjelek vannak?
2019. máj. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Külföldi, de magyar? Ha idegen nyelvű - tud jól magyarul, ill. Te jól beszélsz az ő nyelvén?

Ismerek esetet, amikor nem jól beszélte két ember egymás nyelvét. Nem tudták kifejezni a másik nyelv árnyalatait, sok volt emiatt a félreértés, félremagyarázás majd elváltak. Nem azt akarom mondani, hogy minden esetben így végződik, de előfordult!

A 21 évedhez az ő 31 éve nálam nagyon határeset, habár ismerek nagyobb korkülönbségű, boldog, évek óta tartó, házasságokat is. Csakhogy Te nem ismered a férfi előéletét, ami később nagy hátrányodra válhat. Légy óvatos.

F.

2019. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha a pároddal sem a családod, sem a barátaid nem találkoztak még, akkor véleményük szinte kizárólag sztereotípiákon alapszik. Hiába mondod el őszintén és hűen, mi történik kettőtök között, minden viselkedés mögé bele lehet magyarázni alantas szándékokat, ha valaki sztereotípiákból indul ki. Ezen csak úgy tudsz változtatni, hogy bemutatod a párodat a szüleidnek és a barátaidnak is. A sztereotípiák egyetlen hatékony ellenszere a közvetlen tapasztalás. Nem biztos, hogy sikerül, de ez az egyetlen esélyed. De egyébként is minden döntésben a társ az első, nem pedig a szülők és a barátok. A társban hinni kell mindaddig, míg nyilvánvaló nem lesz, hogy félrevezet, ugyanis minden bizalmatlanság megmérgezi a kapcsolatot. Bizalom nélkül nincs szeretet, így ne engedd magad senki által rávezetni erre a lejtőre.
2019. máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Hidd el, hogy nekik lesz igazuk. 21 éves vagy, tulajdonképpen még csak egy nagy gyerek. Itt azért tovább kell nézni annál, hogy te mennyire örülsz. Ne keverd össze a boldogságot a kezdeti lelkesedéssel, izgalommal. Sokan amit boldogságnak gondolnak sem több mint napi szintű öröm. Na mindegy, nem is ezen van a hangsúly.


Ebben a felállásban, ha nem jön össze a dolog hosszútávon, nagyon könnyen egyedül maradhatsz. Egyidegenért meg sose dobd el a családod, a barátaid- Ha a lányom hazaállítana hogy egy külföldi pasival akarna kapcsolatot, én sem örülnék neki. Engem aztán marhára nem érdekel ez a szabados világ, a nagy szabadság meg ez a sok idióta maszlag. Azért ne hülyéskedjünk már! Nincs itthon férfi? Nem lehet itthon megélni? Én a tökéletes nullából építettem fel az életem, úgy, hogy akkoriban az internet is csak gyerekcipőben járt. Megtaláltam a párom a 20km-es körzetből, megmaradtak a családi kapcsolataim. Nem a külföld az érték, hanem a CSALÁD, a BARÁTOK és a kötelékek. Arról nem is beszélve, hogy egy "külföldi" azt mond amit akar, más szocializációs normák szerint él, valószínűleg az embered nem egy német vegyészmérnök, polgári felfogással.


Elég sokan csesztek már rá erre a "külföldi a főnyeremény pasim, nem magyar" típusú kalandra.

Meg azt se felejtsd el, hogy amikor végetér a love story, akkor ott fogsz kullogni a barátaid és a családod előtt könnyes szemekkel.


21 éves vagy, naiv. Ez eléggé rossz kombó.

2019. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem ismerem a helyzetedet részletekbe menően, ahogy a párodat és téged sem. Viszont az én tapasztalatom szerintem hasznos lehet. Páromat nem fogadta el a családom és a barátaim. Én szerelmes voltam és gondoltam, talán én nem veszem észre amit ők igen. Minden állításukat megvizsgáltam de ebből csak annyit nyertem, hogy megismertem a párom valódi negatív tulajdonságait (egyáltalán nem azokat amiket az ismerőseim soroltak fel ellene). Aztán telt az idő és már fel sem vettem amiket mondtak, mert tudtam mi a helyzet a párommal, mik a rossz tulajdonságai és tudtam, hogy mik a hibái és hogy hogyan viszonyuljak hozzá.

Neked is azt ajánlom, hogy vizsgáld meg, mert ha sok ember állít valamit abban lehet igazság. Nálam pl nem volt, de sok esetben lehet és nem szabad kizárni a lehetőséget.

2019. máj. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Fogadni mernék hogy arab a fickó, vagy fekete. Amúgy akármilyen színű, kívülálló sokkal jobban meg tudja ítélni a helyzetet, mint aki fülig szerelmes, úgyhogy bölcs dolog lehet a barátokra és családra hallgatni...
2019. máj. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Valami nagyon sántít!

Se a családod sem a barátaid nem ismerik...

Akkor hogyan lehet a páro?

Főleg ha hónapokban mérhető?

Én bemutattam a páromat a szüleimnek, és ugyan ez forditva is igaz.

Gyanítom, hogy csúnyán ki vagy használva, már ha egyáltalán te találkoztál vele, és nem csak a neten etet téged.

Egyébként a szüleidnek és a barátaidnak adok igazat, nap mint nap benne van a hírekben, hogy aliennek használják a külföldiek a magyar lányokat.

Az az felcsinálnak, megszülsz, és bye bye...

lelép a saját országába a gyerekkel.


Ne mond már, hogy itthon nem találsz normális kapcsolatot, minek neked külföldi fa.z?

2019. máj. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Az en parom is 10 evvel idosebb, kulfoldi, es en is megkaptam ugyanezeket... azota hazasodunk, az egykor karogo baratnok a mi kapcsolatunkat irigylik, mindenki megismerte ot, es szeretik (es remelhetoleg rajottek, hogy nem a hiradobol meg Blikkbol kell megitelni par szazmillio embert). Neked kell tisztan latnod, az alapjan dontened, es vegig szilardan kiallni a kapcsolat mellett. Mashogy nem mukodik. İlletve probalj lehetosegeket teremteni a talalkozasra, ismerkedesre. Altalaban ezt kovetoen szoktak elszegyellni magukat az ilyen karogok :).
2019. máj. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Hát nem írod,hogy mégis mi a baja a családnak, barátoknak a pasival. Ezt megírhatnád itt, de én valahogy úgy érzem, hogy ezt inkább elhallgattad. Mert ha egy német, svajci, cseh stb. rendes dolgozó ember lenne akkor talán nem lennének kiakadva. Szóval úgy érzem, valami exotikus vagy más "divatos" pasiról van szó vagy pedig az életkörülményei miatt nem tetszik a szeretteidnek. Ha így van abban pedig lehet igazság. Persze nem minden ember egyforma csak hát a más kultúrából érkező pasikkal nagyon gyakran ugyanaz a "mese" játszódik le.

Vagyis talán írd meg konkrétabban milyen pasiról van szó aztán talán tudunk okosabbat írni.

2019. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A párom orosz és egy éve dolgozik Magyarországon. Szóval én nem gondolom, hogy "annyira" egzotikus lenne. De a családom és a barátnőim azt hangoztatják, hogy minden orosz pasi erőszakos és piás. Ez a része tudom, hogy nem igaz. Azt viszont egyre jobban elhitetik velem, hogy csak kihasznál, pedig semmi okot nem ad rá. A családom nem akarja megismerni, azt mondják, hogy ha továbbra is együtt maradunk,akkor találkoznak vele. Persze ehhez hozzátették, hogy úgy is kidob, mert csak a szexre kellek neki, vagy rosszabb esetben megver...
2019. máj. 15. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!