Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolati bizonytalanság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolati bizonytalanság, nem tudom, hogy velem vagy magával a kapcsolattal van baj?

Figyelt kérdés
Párommal most leszünk 7 évesek, majd 5 év együtt élés, bő fél éve jegyesek vagyunk. Tavaly és most is volt /van egy olyan időszakom, hogy nem tudom eldönteni pontosan mit érzek még iránta, megrekedve érzem magam. Ha valamit rosszul csinálok, hülye, idióta, nyomorult és egyéb jelzőket kapok, illetve veszekedésnél is. Az alakomra, amit egyébként mások dicsérnek negatív visszajelzéseket kapok mindig, már én se látom magam olyan szépnek, csinosak mint mások mondják. Alapvetően nagy energiájú, pörgős ember vagyok, de mellette passzív vagyok, sokszor otthon unatkozunk csak. Látom, hogy próbál sokszor a kedvemben járni, szeret, és alapvetően én is őt, de félek felőröl ha a jövőben is ilyen marad. Nem tudom már, hogy szeretem vagy esetleg a megszokás köt össze minket :( kinek mi a tapasztalata ilyen téren?
2019. máj. 22. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Ha valamit rosszul csinálok, hülye, idióta, nyomorult és egyéb jelzőket kapok, illetve veszekedésnél is. Az alakomra, amit egyébként mások dicsérnek negatív visszajelzéseket kapok mindig"


Ezek eléggé arra mutatnak, hogy a kapcsolat már csak megszokás meg kényelem, de igazi tartalom nincs benne.

Nem tudom, mennyi idös vagy, de ennek nem sok jövöje van.

Vagy leültök, megbeszélitek, hogy kinek mik az elvárásai (pl neked, hogy tisztességes hangnemben beszéljen veled, ne akarja leépiteni az önbizalmadat), és vagy megpróbáltok ezek javítani, vagy ha nem megy (max fél évet adnék türelmi idönek), akkor jobb nem rabolni egymás idejét és lezárni a dolgot.

2019. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Egy taknyos papirzsepit nem fogadtam volna el ettol az embertol nemhogy gyürüt.
2019. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A megszokás sem természetes, és lehet ellene tenni, ha mindketten akarják, de az legalább gyakori, és nem káros. A "nyomorult", a "hülye", és társai viszont egyáltalán nem természetesek, és nem is tolerálhatóak. Ezt verbális erőszaknak hívják.

Te magad is érzed, hogy nem jó ez így. Leépül az önbecsülésed, az önbizalmad. Egy jó kapcsolatban mindketten fejlődtök, pozitívan hattok egymásra, teljesebbé teszitek egymás életét. A különbözőségek (te pörögnél, ő nem annyira) is összehangolhatók, ha egyszer az egyikőtök kedve szerint teszitek a dolgokat, másszor meg a másikótok kedve szerint. Kommunikációval, meg alkalmazkodással sok minden áthidalható.

Amikor azonban valaki tudatosan döngöli földbe a párját, ott már valami baj van, amiről beszélni kellene, és változtatni, mert ez nagyon rossz irányba fog vezetni.

2019. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

23 leszek ősszel egyébként :) Már többször mondtam neki, de ő úgy gondolja, hogy okkal mondja, és hogy az adott viselkedésre/nem gondolkodásra mást nem lehet mondani.

Tavaly volt egy nagyobb vitánk /beszélgetésünk erről, sírt, hogy nem szeretne elveszíteni, ideig óráig változott is, de megint kezd ugyanolyan lenni, ha nem is olyan sűrűn már :/

2019. máj. 22. 15:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez felvetődik benned akkor már nem stabil a kapcsolat, és tele vagy kétségekkel.


Nem gondolkodnál ezen ha minden rendben lenne ha boldog lennél.


lehúz téged..

2019. máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nektek már rég nem kéne együtt lennetek. Lehúz téged. Ez nem te vagy. Szerintem te nem is érzed magad szabadnak ebben a kapcsolatban. Megszokásból vagytok együtt ő is azért sír mert tudja hogy nem fog még egy olyan hülyét találni aki ezt elviseli. Aki bukik arra hogy megalázzák azt esetleg. A gyűrűt sem fogadtam volna el. Fiatal vagy még előtted az élet hogy megtaláld az igazit. Ez még a gyerek szerelem volt amit túl sokáig húztatok. Ez javulni sosem fog.
2019. máj. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amint vegre megszabadulsz ettol a tehertol (ez nem kapcsolat, csak egy mergezo teher), egy kis idovel kesobb mar verni fogod a fejedet a falba, hogy egy ennyi idot elcsesztel egy ilyen senkire, aki ilyen szinten manipulalt. Ezzel a faszival nem lehetseges egeszseges kapcsolatban elni, mert o nem egeszseges. Manipulal, szavakkal bantalmaz, mert pszichologiailag nem egeszseges ember. Te pedig felebredhetsz vagy pedig elcseszheted az egesz fiatalsagodat ra, esetleg szülhetsz neki egy-ket gyereket is, aztan majd 33 eves pislogsz ra, hogy hogy voltal kepes eddig ebben a szarban ülni.
2019. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az értékes hozzászólását 🙂
2019. máj. 22. 17:51
 9/12 Cserefes válasza:
Szerintem hagyd ott. Fiatal vagy,előtted az élet. Ne ragadj le valaki olyan mellett aki nem támogat hanem csak lehúz. Ha jó helyen lennél,akkor ez a kérdés meg sem fordulna a fejedben. Persze,egyik kapcsolat sem tökéletes,mindíg lesznek kisebb nagyobb nézeteltérések. De ilyeneknek nemnagyon. Azért vagytok együtt hogy támogassátok,kiegészítsétek egymást. Hogy kibontakozhassatok egymás mellett. De te ebbe csak beleszürkülsz. Hagyd ott,lépj tovább,mert találsz ennél jobb és boldogabb kapcsolatot is. Nehéz lesz,de megéri. Sok szerencsét!
2019. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nehéz meghozni egy ilyen döntést, főleg, hogy nálunk megvan a reggel puszi este is össze bújva alvás jóéjt puszi, az ágy is tök jó, bár mostanában h ezeken merengek nem az a fenomenális élmény. Nem tudom miért van, hogy ezek tök jól működnek, de közbe meg ekkora sgfej tud lenni...😕
2019. máj. 23. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!