Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kerülhetnék ki győztesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kerülhetnék ki győztesen ebből a vitáből, és gyöthetném meg a barátnőm, hogy felelőtlenül költekezik?

Figyelt kérdés
Szinte már beteges a vásárlási mániája, egy ruhás üzletben dolgozik, és az utóbbi fél évben 750ezer fotintot költött ruhákra, miközben csak 150et keres havonta. Volt olyan hónap, hogy egyáltalán nem kapott fizetést, mert azt levásárolta. Én kicsivel többet keresek, de alig birjuk utólérni magunkat, az albérlet mellett. Próbálok minnél jobban spórolni, már az autót is alig használom, naponta egy órát bringázok a munkába.

#barátnő #kapcsolat #vásárlás. pénz
2019. máj. 23. 15:32
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
76%
Csapj ki az asztalra 25 ezret, hogy te most ennyivel szállsz be, a többit elköltötted.
2019. máj. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
83%

Ne savazzuk a lányt, nyilván nagy f<a>szság,amit csinál,de egyértelmű, hogy beteg és hogy függő. Szerintem itt az lehet a háttérben,hogy tényleg nagy neki az életszínvonal váltás és tüneti kezelésnek használja a vásárlást. Pl én jelenleg csóró egyetemista vagyok, ahónap utolsó két hetében már csak kiflit meg tésztát eszek, de általában 4-5 havonta elegem lesz a nélkülözésből, és hónap elején csakazért is elmegyek,és veszek magamnak egy akciós felsőt, megveszem azt a hajolajat vagy bemegyek a mekibe. Enélkül nem bírnám szerintem. De ha szereted, szerintem adj neki még egy eséyt. Mondom,hogy én mit csinálnék:


1. Elbeszélgetnék a lánnyal és mondanám neki, hogy ez egy betegség és hogy mostantól pár hónapig külön kassza lesz. De ezt annyira komolyan tartanám, hogy nem csinálnék nagy bevásárlást sem, hanem addig az 1-3(attól függ,hogy milyen jól halad a dolog) hónapban nem tartanék kaját sem a hűtőben,amit megehetne ha nem lenne pénze. A rezsit és albidíj rá eső részét már a fizetése legelső napján elkérném.

2. Ezután beszélnék a családjával,mindent elmondanék nekik, és megkérném őket, hogy ezalatt az idő alatt ne adjanak neki semmiféleképpen sem pénzt és ételt,akkor sem, ha megsajnálják. Ha jómódúak, akkor nyilván értenek valamennyire a pénzhez,mert nem tartanának ott ahol hogyha ők is erejükön felűl szórnák a pénzt,szóval szerintem megértenék.

3. Közben folyamatosan,akár minden nap motiválnám a barátnőmet egy tanfolyam elvégzésére vagy új munka keresésére,hogy többet kereshessen és hamarabb elérjük a céljainkat. Emellettt minden ruhákra el nem költött pénz után megdícsérném, pl "ebből a 10 000 ft-ből vehetünk majd egy szép ikeás étkészletet majd,ha már meglesz a saját otthonunk. De ha így folytatod, és minden hónapban elrakod ezt a pénzt ahelyett, hogy vennél egy újabb farmert, akkor 1 év alatt nem az étkészlet, hanem a mosógép ára fog összejönni. De ha munkát váltasz,és picivel többet teszel el,akkor akár a legdrágábbat is megveheted majd a közös otthonunkba, amelyiket csak akarod"

Én legalábbis mindig így motiválom magam, hogy elképzelem, hogy a még kevés félrerakott pénzből milyen szép dolgot fogok majd venni ha egyszer meglesz a saját otthonom,ha meg már jelentősebb összegről van szó,akkor nem tárgyakban mérem, hanem elképzelem,hogy ez már pl a 20 milliós lakásnak az egyhuszada,ennyivel kevesebb hitelt kell majd felvenni meg ennyivel hamarabb lesz ténylegesen az enyém a lakás.stb.

2019. máj. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú vagy, mert te nem tudod megteremteni amire vágyik? Kérem szépen, emancipált nő, dolgozzon meg érte. Te egy elég nagy papucs vagy. Nekem mindenem megvan és magam kerestem meg az árát. Anyám, apám nem sokat segített, a nagyon alapot biztosították, de annyi. De, ha neked megfelel, hogy tipor a hülyeségei miatt...
2019. máj. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy a barátnőd szemében te leszel a gonosz, de nem ártana beszélned a szüleivel, mert nem normális ennyire túlköltekezni a lehetőségekhez képest, és könnyebb segíteni, ha partnerek ebben. Egy ismerős családban van hasonló, csak ott a szülők nem gazdagok, teljesen átlag színvonalon élnek, az egyik lányuk megkattant (elnézést a kifejezésért), de olyan szinten, hogy elfelejtette, hol lakik, nála is megjelent ez a túlköltekezés, ő orvosi segítséget is kapott. Nem biztos, hogy a barátnődnek is kell, sőt, nem árt óvatosan bánni ezzel, a gyógyszerek mellékhatásai miatt (esetleg pszichológus, ő nem ad gyógyszert), de ha külső segítség kell, akkor az egész családnak össze kell fogni.
2019. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
52%

Azert annyira nem beteges ha valakinek pl 250 a nettója akkor simán tartható... de ilyen butaságot amit csinal mar ne is haragudj de lerí hogy egy hulye pi*csa.

En nem tudnék ilyen emberrel egyutt élni ez a viselkedés nem hozzam való

2019. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!