Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bölcs dolog szakítani a párommal, ha nem akarja elfogadni, hogy nem fogok gyógyszert szedni és visszafogni magam?

Figyelt kérdés

Az az alap szituáció, hogy évekig pánikbeteg voltam, súlyosan szorongtam, alig bírtam kimenni a lakásból. A párom nem támogatott abban, hogy pszichológushoz járjak, végig azt mondta, hogy csak a gyógyszer fog segíteni, de én azt nem voltam hajlandó szedni. Nem támogatott a más fajta gyógyulási törekvéseimben, inkább kocsival fuvarozott mindenhová és mindent a fenekem alá tolt.

Az egyetemmel is eléggé megcsúsztam.

Tavaly, a diploma félévemben történt az, hogy az anyukámmal kettesben elmentünk az USA-ba. Előtte nagyon izgultam, hogy nem fogom kibírni a repülőutat, hiszen az egyetemre is alig vagyok képes bejárni, rettegtem, de végül a világlátási vágyam győzött, és belevágtam az utazásba arra alapozva, hogy semmi olyan nem fog történni az esetleges rosszulléteimből adódóan, amibe belehalok. A párom végig le akart beszélni az útról, hogy nem fogom bírni, és ahogy leszáll a gép, már vihetnek is a kórházba, az utazás előtti héten már kiabált is velem. Azzal is jött, hogy annyira össze fogok omlani, hogy megint elrontom az egyetemet és sose lesz diplomám. Elmentem, tényleg szorongtam az odafelé az úton, de ezzel együtt akkor eltört bennem valami, és azóta 99%-ban semmi bajom, mert úgy vagyok vele, hogy ha képes voltam 10 órát repülni és heteket eltölteni a Föld másik felén, és még jól is érezni magam, akkor kibírok már bármit.

Le is diplomáztam, miután hazajöttem és egyből utána szereztem egy 6 órás gyakornoki munkát. Elkezdtem keményen sportolni is és pszichológushoz is jártam kb. fél éven át, hogy véglegesen rendbe legyek téve. Tanultam relaxációt és kognitív terápiában is részesültem.

Most, pár hete megkaptam egy nagyon jó, teljes munkaidős állást, és a párom megint begőzölt. Nem akar elengedni dolgozni, de persze megmondtam neki, hogy nem tehet semmit. Azt mondja, hogy van beleszólása, mivel évekig ő tartott el. Pont ennek szeretném, hogy vége legyen, és örülök, hogy a kis gyakornoki fizetésem után annyit fogok keresni, hogy egyenlően ki tudom venni a részem minden költségből, kapásból 20 ezer nettóval többet fogok keresni a páromnál. Kompromisszumnak azt ajánlotta, hogy elmehetek dolgozni, ha elkezdem szedni az antidepresszánst, de nem mentem bele, majd finomította arra, hogy amint egyetlen pánikrohamot kapok, azonnal szedem. Ebbe sem megyek bele.

Előadta a dolgot apámnak is - akivel alapból rossz a kapcsolatom, és ráadásul nem tudott a pánikbetegségemről semmit-, és ő is kiakadt, hogy ha ezt tudja, soha nem engedett volna el Amerikába. Mondom xar ügy, hogy ő erről nem dönthetett volna, semmi köze hozzá. Rég nagykorú vagyok és édesanyám fizette az egészet. Azzal jött, hogy ők férfiak racionálisabban látják a dolgot, és felfogják ami betegség, nem úgy mint anyukám és én, akik hitre és reményre alapozva élünk. Azóta persze azt is hallgatom, hogy még a saját apám sem támogat, ébredjek már fel, hogy önáltatás, amit csinálok.

Már nagyon elegem van. Adjak ultimátumot, hogy vagy abbahagyja ezt, vagy szakítok, vagy egyből szakítsak? Már simán fenn fogok tudni tartani egy albérletet a fizetésemből, de édesanyámhoz is visszamehetek, ha szeretnék - elváltak amúgy a szüleim.


25/N

29/F


5 éve vagyunk együtt



2019. máj. 25. 07:35
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy leírod úgy tűnik, hogy a pasid irányítani akar minden áron. Bár ott azért érdekes nekem a sztori, hogy ha rendben vagy akkor miért akarná hogy gyógyszert szedj. Valami nem egészen kerek a dologban. 29/F
2019. máj. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Azzal magyarázza, hogy szerinte ez egy olyan betegség, hogy a komoly, teljes munkaidős munkahelytől vissza fogok esni, mert nem bírok semmilyen stresszt, és szerinte ezt kell kisebb dózisú gyógyszerrel megelőzni mindenképp. Nekem sem kerek, ne aggódj. :D
2019. máj. 25. 07:42
 3/51 anonim ***** válasza:
94%
Menekülj, de szószerint szedd a cuccaid és menj. Az ilyen egész életedben le akar majd korlátozni mindenben. Sosem fog támogatni a céljaidban. Ne egy pasira tedd fel az életed, hanem arra, hogy elérd amit akarsz.
2019. máj. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
16%
A stílusod alapján egy makacs, ostoba, nagyra nőtt gyerek vagy. Szakits vele, jobbat érdemel. Az ő viselkedését most hagyjuk, te mutatkoztál be és szerepeltél le, nem ő. Engedd neki hogy találjon valakit akinek ő nemcsak akkor kell amíg rá van utalva és egy eltartót lát benne, hanem szereti őt. Te nem érdemled meg őt, eddig is csak kihasználtad. Ha ott hagyod, legalább felnyílik erre a szeme.
2019. máj. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
98%

Meg kell jegyezzem (minden él nélkül), kedves Kérdező, hogy nem csodálkozom a szüleid válásán.


A közted és a párod közt lezajló folyamatot szétfejlődésnek hívják, kedves Kérdező. Ha a párod hajlandó lesz erőfeszítéseket tenni, hogy utolérjen téged (pl. tiszteletet tanúsít az igyekezeted iránt, méltányolja az eredményeidet, megtanul asszertíven kommunikálni veled stb) akkor látok esélyt arra, hogy boldog életetek legyen együtt. Nincs veszve most még az ügy, ha a párod racionális tudatáig eljut, mit is veszthet.


Vedd tudomásul, hogy felnőttél, gyakorlatilag a felnőttség összes attribútuma a birtokodban van! Örülj neki, és használd ki, hogy eljutottál e fokra.

2019. máj. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
98%

Ezt a pasit dobd ki. A betegségeket használja fel, hogy elszigeteljen a kulvilagtol. Mentalisan beteg a pasi.

Hiába adsz neki újabb esélyt, mert elkövetett egy hibát, hanem a hozzaallasanak az alapjaival van baj.

Uralkodni akar feletted, elzarni, nem szeretne, hogy meggyógyulj.

2019. máj. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
34%

Annyira forrón azért ne együk gyerekek! Azért 5 éven keresztül mint pánikbeteg, elpátyolgatott, azért letett valamit arra a bizonyos asztalra ezalatt az idő alatt. Abban a dologban igazat adok neked kérdező, hogy gyógyszert semmi esetre ne szedj, ha már nincs bajod, mert csak hozzászoknál és függő lennél. Szerintem jó dolog, hogy próbálsz kicsit beilleszkedni és terhelni magad, viszont feltétlenül fokozatosan tedd. Nekem a feltételem az lenne, hogy oké, nincs gyógyszer, de egy munkahelyen, mihelyt megkapod a 2. pánikrohamodat, vita nélkül és azonnal felmondassz és keresünk neked nyugisabb munkahelyet.

Beszéljétek ezt meg szerintem és ne hidd, hogy rosszhiszemű lenne, hiszen már lepattant volna korábban tőled, mert nem könnyű egy pánikbeteggel. Nem azt mondom, hogy ne építsd le, ha ettől csak rosszabb lenne a helyzet, de ezt az önérzetes felhangú azonnali szakítást szerintem hagyd későbbre picit, mert megtett már érted egy s mást.

32/f

2019. máj. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Makacs, nagyra nőtt gyerek vagyok, mert dolgozni szeretnék, saját magamért felelősnek lenni és végre ÉLNI? :D Én simán együtt maradnék a párommal, nem az a bajom vele, hogy nincs már szükségem eltartóra, hanem, hogy olyanra szeretne kényszeríteni, amit nem akartam soha, valamint nekem nagyon nagy boldogság, hogy végre kicsi gondot sem okoz az, hogy ki kell mennem a házból, és szakmailag is elindultam valamerre - ő pedig ennek nemhogy nem örül, hanem még akadályozni is szeretné. Szerintem ez nem szeretet.


A többieknek köszönöm.

És igen, hasonló okból ment szét anya és apa, csak anya nem volt pánikbeteg, csak szimplán megunta, hogy másodrendű szolga volt és inkább saját életet épített.

2019. máj. 25. 07:59
 9/51 A kérdező kommentje:
Először elutaztam, majd befejeztem az egyetemet, majd terápia és részmunkaidős állás, és most jön a teljes. Szerintem megvolt a fokozatosság, több, mint egy éves út volt ide eljutni, ahol most vagyok.
2019. máj. 25. 08:01
 10/51 A kérdező kommentje:
Nem érzem úgy, hogy sokat megtett volna értem, hiába tartott el és fuvarozott meg stb. Végig azt hajtogatta, hogy örökre így lesz, mert ez egy hormonzavar, mint a cukorbetegség, de ő elfogad így. Az egyetemnél is azt mondta, hogy hagyjam abba, mert nem nekem való. Alapból sem volt önbecsülésem, de ezek után még annyi sem volt, tényleg úgy éreztem, hogy életképtelen xarcsimbók vagyok és ő a nagylelkű megmentőm.
2019. máj. 25. 08:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!