Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem munkahelyi problémái...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem munkahelyi problémái miatt szétesőben a házasságunk. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Elvileg szereti a munkáját és a munkahelyét is,de mégsem találja a helyét. Újra akarja definiálni az irányokat, amerre tart és felülvizsgálni az eddigi karrierútját, hogy kitalálja, hogyan tovább. Hónapok óta ez a problémája, nem jut előbbre. Egyre kevésbé hatékony, alvászavarai vannak, folyton fáradt, levert, szomorú és határozatlan. A szexuális életünk gyakorlatilag megszűnt, már nem is közeledik hozzám, ha mégis, az is kudarc. Egyáltalán nem volt ilyen eddig, mindennek pont az ellenkezöje volt jellemző rá a 10 év alatt, amióta együtt vagyunk. Tudom, hogy támogatnom kell, mert nehéz időszaka van, de nem értem, mi a problémája valójában és nem tudom, hogyan segítsek neki. Kezdem elveszteni a türelmem, egészségi problémáim vannak, én is folyton fáradt vagyok és iszonyúan frusztrál a szexhiány,de leginkább az,hogy elutasít. Próbálunk megoldást találni, sokat beszélgetünk, a szabadidőnkben próbálunk pihenni, programokat szervezni, elkezdett terápiára járni, sportol. De mindig visszaesünk abba az állapotba, amikor ő feszült és lehangolt, én pedig ideges vagyok, csalódott és dühös. Eddig boldogok voltunk, annyiféle gonddal megküzdöttünk együtt és csak közelebb kerültünk egymáshoz. Innen eljutottunk oda, hogy ő elvonult lefeküdni korán én meg kínomban és dühömben mostanáig takarítottam. Nem tudom, meddig vagyok köteles kitartani, hol a házastársi eskü határa. Mindent megpróbáltam, de semmi nem változik. Nagyon szeretem őt és sajnálom a helyzetét, de ez így nem élet, egyikünknek se. Azon gondolkodom, hogy elhagyom. Nem akarom magára hagyni a nehéz helyzetben, én is mindig számíthattam rá és most is, támogatnám,ahogy tudom. De úgy érzem, ez már nem is házasság, talán jobb lenne nekünk külön. Ti mit tennétek a helyemben? Előre is köszönöm annak, aki válaszol.
2019. máj. 29. 23:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Amit Rockarc nevű válaszoló mond és valaki elöbb, elég jól lefedi a helyzetet. Éjszaka sokat beszéltünk, sajnos drasztikus módszerhez kellett folyamodnom és válaszút elé állítottam, vagy elmondja, mi a valódi problémája, vagy elhagyom. Nem vagyok rá büszke, de nem láttam más megoldást. Ugyanis amiket a kérdésben kiírtam, hogy mi mindennel próbálkozott, az mind terelés volt, az útkeresés meg nyafogás. Ezt éreztem, hogy nem őszinte. Főleg, hogy ő alapból nem egy picsogó alkat. Tudom, hogy kb. fél éve mutatkoztak az első jelek, hogy valami nincs rendben. Azóta vergődtünk, de nem tudtam, mi a valódi baj. Tegnap elmondta, hogy fél éve, amikor kapott egy nagy lehetőséget ( erről többet nem írhatok, a munka nem publikus), akkor megtorpant és azóta behúzta magát és engem is ebbe a negatív spirálba. Sok minden szóba került még, de ez a lényeg. Én is kutató vagyok, szintén igaza van Rockarcnak abban, hogy ez nehéz terep, sokszor megy a magánélet rovására. Ez egy sok lemondással járó szakma, de aki benne van, az pontosan érti ezt. Ezért nem is volt belőle probléma közöttünk és ezért sok kollégának szakmabeli a párja. Ezt csak nagy elhivatottsággal lehet csinálni, sokszor annyi mentális erőt kivesz az emberből, hogy alig marad másra. De akkor csinálni kell, ez az élete az embernek. Kicsit olyan, mint az orvosok helyzete. Kívülállóktól nem is várja az ember, hogy megértsék, mi a jó ebben a szívásban, ők csak a tömény szívást látják, pedig csodálatos dolgokat ad. Én is ebben mozgok, de közel sem a férjemmel egy szinten. Ő már nagyon sok eredményt letett az asztalra, de most eljutott arra a pontra, amikor nagyot léphet előre és ha sikerül, amibe belevágott, hatalmas eredmény lesz. Elbizonytalanodott abban, hogy valóban megvan-e minden tudása és képessége ekkora falathoz. De nem véletlen, hogy idáig is eljutott, ez a szakma a folyamatos megújulásról, a kudarcokon való túllépésről és a kitartásról szól. A szellemi képességeken túl (nyilván kell egy bizonyos intelligencia) a mentális alkalmasság a lényeg. Benne ez megvan, mutatja az eddigi útja, csak elő kell vennie és el kell hinnie, hogy menni fog. Szerintem ráébresztettem, hogy nincs más választása, mint belefogni igazán és elővenni a valódi önmagát. Ha kell, segítséggel. Mindezt azért írtam le, hogy lássa mindenki, egy kapcsolatban (minden emberi kapcsolatban) a kommunikáció az alapja mindennek. Ha a férjem nem magába fordulva, magányos hősként, látszattevékenységekbe menekülve kezelte volna a helyzetet, hanem őszintén elmondja, mi van, nem tartanánk itt és neki is sokkal könnyebb dolga lenne. Szóval azt mondom, beszéljen mindenki azzal, aki fontos neki. Mindenről.
2019. máj. 30. 09:09
 12/17 anonim ***** válasza:
Én biztos elválnék. Emberileg semmibe vesz, nem tudja mi a baja, te meg szeretnéd támogatni, mert nem tudod mi a baja...
2019. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 lilla64 ***** válasza:
Beszélj vele.El kell döntenie,hogy a család vagy a munkája a fontosabb.
2019. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem pont a munkahely,valami nem oké köztetek.Nincs szex,se neked se neki.Te már nem sokáig birod,hiszen egészséges nö vagy.A pároddal mi a helyzet??Szerinted egy férfi birja hónapokig szex nélkül??
2019. máj. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia. Nem könnyű a helyzeted tény de a szeretet sokat kibír.

A szeretet mellett mi tart még mellette?

Konkrétan elmondtad h te hogyan oldanád meg a helyzetet?

Ő maga h érzi magát a kapcsolatban?


Mi 5éve vagyunk együtt ebből 1eve lakunk együtt. Én munkahely zaklatás alaptalan vádaskodás miatt el kellett jönnöm a szeretett munkahelyemről. Mivel a zaklatás miatt fogytam 8kgt 3honsp alatt úgy döntenem kellett az egészségem érdekében. Ez alatt is ideges feszült unott fásult voltam. Bár ez többnyire most is megvan mert nem tudom feldolgozni a történteket és egy olyan helyen dolgozok ami nem érdekel. A kapcsolatom is megviseli..

2019. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Kedves 15-ös válaszoló! Alapvetően a szerelem, szeretet tart mellette és úgy érzem, mi összetartozunk. Sok nehézségen mentünk már át együtt és csak még közelebb hozott minket egymáshoz minden eddigi rossz. A mindennapokban is jó együtt lenni,nem akarok senki mást, csak őt. Nemrég megkérdeztem az ő véleményét és tőlem függetlenül ugyanezt mondta, nem akarjuk elhinni, hogy nekünk ne menne, akik mindig egymást húztuk előre. Nagyon sajnálom a helyzetedet, velem is megtörtént ez, amikor egy ideig nem a szakmámban dolgoztam, borzalmas volt, nagyon nehéz volt felállni belőle, de a férjem végig mellettem állt és nem ártott a kapcsolatunknak a helyzet. Átvészeltünk már betegségeket, hozzátartozók halálát, pénzügyi nehézségeket, családi problémákat együtt. Nem értettem, hogy most egy rajtunk kívülálló ok miatt miért távolodtunk el. Arra jutottunk, hogy az, hogy megpróbálta eltitkolni előlem a szakmai problémáját, azt mondta, úgy döntött, nem mondja el, mert egyedül meg kell tudnia oldani, eltávolított egymástól. Ezt a magában őrlődést, távolságtartást éreztem rajta. Mi annyira megbeszéltünk eddig mindent, de mindent, hogy ez óriási problémává dagat. Talán dok párnál ez a normál kommunikáció, ami nálunk ekkor volt, főleg ennyi idő után, de mi nagyon nehezen viseljük, hogy nem érezzük magunkat közel egymáshoz. Az alap állapotunk, hogy közel vagyunk, és most zavar keletkezett. Talán az is közrejátszott, hogy mivel egy szakmában dolgozunk és egy ideje egy helyen (szerencsére nem egy részlegen, semmi dolgunk egymással és nem is találkozunk egész nap, csak reggel együtt jövünk), megbeszéltük az elején, hogy amennyire csak lehet, különválasztjuk a munkát és a magánéletet. Általánosságban beszélünk persze a napunkról, de nem szakmázunk, ami nehéz, mert ez az életünk. Természetesen semmiféle policy nem tiltja a magán jellegű kapcsolatokat, mivel ez eléggé zárt világ, gyakori, hogy párok dolgoznak egy intézményben. Rengeteg pár van, arra általában figyelnek, hogy ne dolgozzanak együtt, ahogy mi is. Ráadásul mi nem is itt jöttünk össze, hanem x ideje házasok voltunk, mikor ide kerültem. Mások nem kezelik ilyen komolyan a szeparációt, talán mi túlzásba vittük kissé, át kell gondolnunk. A megoldás, hogy beszélünk, ahogy eddig mindig tettük és most is újra tesszük, ami sokat segít. A kommunikációs vákuum nem tett jót nekünk. Kívánom, hogy rendeződjön a problémád és találj jó helyet! Sok erőt és kitartást kívánok hozzá!
2019. máj. 31. 13:39
 17/17 anonim ***** válasza:

15os vagyok.


Igen nem könnyű a szituáció. A betegségek és nehézségek kovácsoló erővel bírnak. Az pozitiv h hasonlóan erez mint Te. Remélem változik minden jó irányba.


Viszont ez a szituáció sokat változtatott rajta tulajdonságokban?


Tudod nálunk én szinte semmit nem mondok el teszem a dolgom , tudom h mi a teendőim. Nálunk mikor gyerek voltam sem igazan voltak nagy -beszélgetések. Tettük a dolgunkat és csak akkor szóltunk mikor elakadtunk..v olyan is sokszor volt h bele kezdtünk volna h mi történt aznap de láttuk h úgyse figyelnek arra amit mondunk.. így én mai napig magamban tartok sokmindent..

2019. máj. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!