Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért népszerűsítik sokan a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért népszerűsítik sokan a komoly kapcsolatot, amikor többségében a kapcsolatfüggő, illetve az ismerkedésben nem jeleskedő emberek játéka?

Figyelt kérdés

Azok az emberek élnek komoly kapcsolatban, akik nem tudnak egyedül meglenni, nincsenek kitűzött céljaik. Meg azok, akik örülnek, ha összejön nekik egy csaj, mert nem tudnak akárkit felszedni. A nőknél ez kiegészül még annyival, hogy többségében menekülnének otthonról, ha meg jól néz ki a drága, akkor igyekszik pénzes pasit fogni magának.


Semmi értelme az egésznek. Ez lenne az elvárás?


2019. máj. 31. 22:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"Már csak azért is így gondolom, mert ha értelmes lennél, akkor nem pakolnád ide ki, hogy mit gondolsz a komoly kapcsolatokról, mert hát a lőtéri kutyát nem érdekli."


Egy rakás szart kiraknak erre az oldalra, idióta férfiak és nők tesznek fel ostoba kérdéseket. Néha az ember nem tudja eldönteni, hogy az vicc-e vagy sem. Ennek ellenére komolyan tudják azt venni. Miért? Mert az megegyezik a közgondolkodással.


Természetes, hogy egy ilyen kérdéssel nem tudsz mit kezdeni, mert szembe kellene nézni a valósággal, hogy amire gyerekkorodtól fogva tanítanak, az lényegében egy értelmetlen maszlag, amit a fogyasztói társadalom termelt ki.

2019. jún. 1. 09:49
 12/19 anonim ***** válasza:
Csak hogy felnyissam a szemed kérdező. A kapcsolatnak az lenne a lényege, hogy megtaláld azt az embert akivel leéled az életed, családot alapítasz és együtt megöregszetek. Ami manapság van, hogy összejönnek, meg unják egymást, szakítanak, vagy csak éppen egy éjszakára kell az ember, na ezt alakította ki a fogyasztói társadalom, nincs kötődés, meguntam eldobom, nem akarom megjavítani ha elromlott, meg kipróbálok minél többet. Szóval beszélsz itt arról, hogy a kapcsolat egy hülyeség. Neked gondolom még sosem volt komoly kapcsolatod, és így vezeted le a dühöd, hogy sose lesz, mert alkalmatlan vagy rá. Az ilyen emberektől, mint te hányingert kapok, mert az ilyenek miatt olyan a világ amilyen.
2019. jún. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

"ismerkedésben nem jeleskedő emberek"

Na ezen felrohogtem. :D Kb igy hangzik ez a kis szosszenet: Minek befejezni egy iskolat? Ezt csak a felvetelizesben nem jeleskedo emberek teszik.

2019. jún. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

@lollypop93


Amióta abbahagytad a tudományos kommentek írását itt a GYIK-en, lényegében az átlag nőhöz hasonló butaságokat írsz.


Nem tett neked jót, hogy a biológiától elfordultál.

2019. jún. 1. 12:52
 15/19 anonim ***** válasza:

Akkor adok neked egy biologusos valaszt: az ember utodja egy magatehetlen kis csokeveny, ami a tobbi foemloshoz kepest szinte koraszulottkent jon a vilagra es sok eveig tart a fejlodese. Ez sok eroforrast kivan, amit egy no (az ember nevu faj nostenye) nem tud egyedul megteremteni, ezert jott letre a csalad es a tarsadalom. A jegesmedve es a tigris nostenyek boldogulnak egyedul is, mi nem, szukseg van a ferfi erejere. Ezert az ember nevu faj monogam kapcsolatban el. Ez nem jelent egyben huseget is, csak hogy mindenkinek van egy kituntetett parja. Ezt a biologiai jellegzetessegunket, mivel torekeny a tarsadalom probalta bebetonozni, ugyanis a kozosseg mukodesehez fontos, hogy tudjuk ki kinek az apja, ne maradjanak no nelkuli ferfi tomegek, ne maradjanak gondviselo nelkuli gyerekek es tamogato nelkuli anyak. Pl. Az oszman birodalomban parszor tortentek lazadasok, mert az egyszeru katonanak nem jutott no, a szultannak meg otszaz fos hareme volt. A csalad nelkuli ferfiak konnyebben radikalizalhatoak, lasd iszlam terroristak, 1919-es videket jaro es a lakossagot terrorizalo kommunista osztagok, ongyilkos merenylok, elzart, bennszulottek lakta szigetre vandorlo hitterito.

Na, te ez ellen a sok-sok ev alatt kifejlodott rendszer ellen agalsz csupa butasaggal. Olyan buta, ovis erveket mondasz, hogy abbol csak gunyt lehet uzni.

Ha teged tenyleg erdekelne a tudomany, tenyleg evolucios szemuvegen kersztul nezned a tarsadalom mukodeset, nem valami ostoba, elnyomo kitalacionak tartanad a szokasainkat, hanem a biologiank egyenes kovetkezmenyenek, akkor ezt nem kellett volna leirnom, mert magadtol is tudnad.

2019. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Erre majd este reagálok.
2019. jún. 1. 13:33
 17/19 anonim ***** válasza:

Nő vagyok. 22 évesen már egyedül laktam a saját lakásomban (örököltem, úgyhogy nem kell irigyelni érte). 25 évesen lett az első párkapcsolatom, mivel nem vagyok társfüggő és alaposan válogattam. Ő lett a férjem is később, 12 évet húztunk le egymás mellett. 37 évesen váltam el, most 42 vagyok. Ismerkedtem férfiakkal, volt is két hosszabb-rövidebb felületes kapcsolatom, de nem volt az igazi, így ismét egyedül vagyok. Jól érzem magam így, nem stresszelek, nem vagyok fent társkeresőn pl. Mégis hiányzik azért néha az intimitás és a szex, viszont én csak szerelmesen tudok szexelni,próbáltam másképp, de nem élveztem a dolgot. Tehát ha keresnék valamit, akkor komolyat keresnék. Viszont nem társfüggőségből, hanem mert nem vagyok egy ribi, többre tartom magam annál, hogy felületes szex kapcsolatokba menjek bele.


Ja, pénzem van, jó munkám van, sosem menekültem otthonról és a mai napig saját lakásban vagyok. Tehát teljesen más okból keresek komoly kapcsolatot.


N 42

2019. jún. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon okosnak gondolod magad, de a hosszú távú kapcsolatokat pont hogy nem a fogyasztói társadalom termelte ki. Evolúciós szempontból adaptív stratégia arra, hogy az utód, aki lassan fejlődik sok más fajhoz képest, biztonságban és kellő erőforrással segítve fejlődhessen. Ehhez viszont hasznos a két szülős modell. Sok állatnál is hasonlóan működnek a dolgok. Ezért vagyunk úgy programozva, hogy kialakuljon egy erős kötődés. Az ember társas lény, és a normálisan működő emberek alapvető igénye a stabil, hosszú távra tervezett párkapcsolat. Az egészben az a vicces, hogy te magad vagy a fogyasztói társadalom terméke, egy már fiatalon megkeseredett, érzelmi analfabéta evolúciós zsákutca. Sajnos egyre több ilyen embert hív életre a jelenlegi társadalmi berendezkedés. Talán egyszer kinősz belőle , talán nem. Meggyőzni biztos nem foglak, mert az olyanok, mint te, képtelenek elfogadni az igazságot. Másoknak írod, hogy szektás a gondolkodásuk, és nem érzed a helyzet iróniáját, amikor te vagy az, aki képtelen a saját csalódásaiból és kielégületlen vágyaiból összegyúrt megvetésen és rosszindulaton átlépni, és olyannak látni a világot, amilyen valójában.
2019. jún. 2. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Epedve varom a valaszod kerdezo.
2019. jún. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!