Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van itt olyan, akinek sikerült...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, akinek sikerült megmentenie a házasságát?

Figyelt kérdés

Viszonylag friss házasság. 6 éve vagyunk együtt. Eddig minden rendben volt. Fél éve született meg a babánk, akit nagyon vártunk, de akkor borult minden.

Már százszor leültünk beszélgetni, de csak ideig-óráig hatásos, aztán keződik minden előröl. Nagyon félek attól, hogy válás lesz belőle. Nyilván egyikünk sem így tervezte, de mindketten kezdünk belefáradni.

Nektek sikerült helyrehozni a házasságot? Mit tettetek érte?



2019. jún. 11. 00:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi a probléma? Konkrétumok nélkül nem lehet tanácsot adni.


Egyébként természetes, hogy voltunk 1-2 hullámvölgyben 12 év alatt, de mindkétszer könnyen kimásztunk belőle. Szeretjük egymást és el sem tudjuk képzelni, hogy egymás nélkül éljünk, így teszünk a kapcsolatunkért. És őszintén mondom, hogy szerelmesebb vagyok most, mint amikor összejöttünk. 😊

2019. jún. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Gyerek után minden megváltozik. Ahol ezt nem veszik tudomásul, ott válás lesz.
2019. jún. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Mindketten megváltoztunk.

Nekem a gyerek került az első helyre (főleg az első néhány hónapban) , a férjem ezt nehezen dolgozza fel, néha szinte irigy/féltékeny a babára. Ezt azzal kompenzálja, hogy törtet előre. Ha társaságban vagyunk, órákon át csak magáról és a munkájáról beszél, más szóhoz se juthat, teljesen el van szállva magától. Piszkál és beszólogat csak azért, hogy viccesebbnek tűnjön mások előtt.

Egy kedves, szerény emberhez mentem hozzá, most egy pökhendi farok. Semmi sem szent neki, csak figyeljenek rá. Nem csak én, a családja, a kollégái is szóvá tették, hogy mennyire megváltozott, de akkor mind le lettek hülyézve.

Egyszerűen nem tudok már úgy ránézni, pedig nagyon hiányzik a gyengédség, az érintés.

2019. jún. 11. 00:48
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha a beszélgetés nem segít, akkor próbálj ki mást!

Tudatosan figyelj oda a dolgokra! A gyerek mellett kifejezetten szánj időt rá! Ő a férjed, és neki feleségre (is) szüksége van, nem csak anyára. Beszélgessetek sokat, de ne a gondokról, hanem mindenféléről. Ismerd el a munkáját, dicsérd többet.

Valahol teljesen "jogos" a reakciója. Eddig ketten voltatok, őt szeretgetted, őt babusgattad, aztán most mindezt megkapja a gyerek, ő meg "csak" a "maradékot kapja", és, ha ezen besértődik és hangot ad neki, még le is szólják...

Gyerekes, de emiatt viselkedik így...vágyik a figyelemre, ezért lett harsány, és fordult ki szinte teljesen önmagából.

Szerintem ebben az esetben HA te változtatsz, megadod neki a kellő figyelmet és törődést, akkor szépen lassan visszaállna a férjed is normális módba, és megszűnne ez a probléma.

A kérdés annyi: hogy te szeretnéd -e helyrehozni a dolgot, vagy már elkönyvelted, hogy ez zátonyra futott, és igazából már nem is akarod, hogy rendeződjön a házasságotok?

2019. jún. 11. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

Azert van ez, mert eddig nem férjed volt, hanrm egy nagy gyereked. Körbeugráltad, ajnároztad, és nem nő voltál mellette, hanem anyuci. (Akkor is, ha egyébként a szex extra funkció működött.)

Most ő nem apaként viselkedik, akinek megszületett az első gyereke, hanem.mint egy nagytesó, aki féltékeny és figyelmet követel.

Ilyenkor szokott sok férj találni egy gyámoltalan kis libát, aki mellett férfinak érzi magát.

Persze megpróbálhatod megmenteni a házasságod: ketté szakadsz, hogy mindenben tökéletesen megfelelj neki és ellásd egyedül a babát, visszanyerd az alakod, és szexi tűsarkúban mosogatsz este kilenckor. Meg persze alázatosan becsicskulsz, amiért ő, a nagy erős férfi eltartja a családot egyedül, amíg te otthon lógatod a lábad.

Így neki elég jó lesz ahhoz, hogy ne menjen el az első gyerektelen libuskával, és veled marad. Vagy csak hozzád jár haza a full extrás mamahotelbe, miután kibulizta magát, mert a dolgozó férfinak az jár.

Mondjuk te nem leszel boldog, de ez nem volt cél a kérdésben.

2019. jún. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az elozo szerintem ratapintott a lenyegre. Nalatok a nemi szerepek, kapcsolatbeli szerepek, elvarasok valoszinuleg mar gyerek elott sem voltak a helyen, hanem valamifele ot elore helyezo, gondoskodo, szinte mar anyaszerepben eltel, ami most elveszett, ezert neki most nagy gyerekent fel kell hivnia magara a figyelmet. Van persze olyan eset is, hogy a ferj ferfikent kerül elhanyagolasra, de a te ferjed egyaltalan nem igy viselkedik, hanem tenyleg szo szerint mint egy elhanyagolt nagy teso. Itt annyira alapjaban veve kene rendbe rakni a szerepeiteket, hogy az nagyon nehez lesz.
2019. jún. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

Akkor fordítsuk meg a dolgot.

A gyerek az a gyereked, a férjed a férjed!

Hogy lehet a gyereked az első helyen?

Kategórizálsz?

Amikor éppen kedved szottyan elővenni a féjedet akkor előveszed?

Ez nem így működik, és ami történik az főként te hibád!

Ne kategorizálj!

Nincs olyan, hogy első meg második, teljesen két különböző kapcsolat, vagy ne adj isten beteg vagy?

Gondolom nem, csak próbálsz magyarázatot adni arra, hogy a férjedet miért hanyagoltad el.


És mielőtt beszólnál, két gyermekét egyedülnevelő apa vagyok!

A párom (aki nem a gyermekeim anyja), pont ugyan olyan fontos számomra mint a gyerekeim.

Munka után hazamentem, elláttam a gyerekeimet, megfőztem, majd sosem voltam olyan fáradt, hogy ne beszélhgessek a párommal, hogy ne kérdezzem meg milyen napod volt, hogy megsimogassam, hogy megszeretgessem, vagy szeretkezzünk!

Igen, hulla fáradtan, hajnali 2 kor is bújtam a paplan alá örömet okozni!

Te mikor tetted ezt utoljára kedves kérdező?

Meg is kaptad magadtól a választ a kérdésedre, elhanyagoltad és most lesz.r, teljesen jogosan!

2019. jún. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

",,, Ha társaságban vagyunk, órákon át csak magáról és a munkájáról beszél, más szóhoz se juthat, teljesen el van szállva magától. Piszkál és beszólogat csak azért, hogy viccesebbnek tűnjön mások előtt."


A férjed csak figyelmet akar. Amit tőled nem kap meg fél éve. Jól írtad, ezért kompenzál. Hogy valaki figyeljen rá is.


Ha meg akarod menteni a házasságod, akkor kezdj el figyelni a férjedre is. Muszáj megtanulnod a férjedre is időt szakítanod, mert nyilvánvalóan rossz vége lesz, ha folyamatosan mellőzve érzi magát az egyik... Csak próbáld meg, hogy másképp állsz hozzá, beszélj vele, hogy változtassatok.

2019. jún. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Ez nagy hiba szokott lenni, mikor születik a baba, és Ő azelső. Persze, bizonyos szempontból igen, de emellett a férjednek éreznie kellene, hogy te most nemcsak anyuka lettél, hanem partnere maradtál azert még minden téren.

Nem jó, ha minden a babuci körül forog, ő meg kvázi “ ejtve” van.

Most nem azt mondom, azokat a buta tanácsokat, hogy ragyogjon a lakás , ha fáradtan hatajön a munkából,kisestélyiben, meg szexistennőként várd. De az intimitás, ( lopott percek, esetleg órák) amikor csak ti ketten vagytok, az nagyon fontos lenne, es elsősorban a szexualitást ertem ezalatt, mert 10ből 9 férfi számára ez az, ami azt mutatja oké minden, vágysz rá, fontosak vagytok egymásnak.

2019. jún. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Voltunk nagyon mély gödörben, elmentünk párterápiára, nagyon sokat dolgoztunk együtt a kapcsolatunkon, és rendbehoztuk. Nehéz volt, de megérte.
2019. jún. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!