Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan küzdhetjük le a párkapc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan küzdhetjük le a párkapcsolati játszmákat? A féltékenységet? Érzelmi zsarolást, sértődést, stb? Hogyan hagyjuk el korlátozó elveinket?

Figyelt kérdés
Elég féltékeny vagyok,sosem voltam ilyen, bár régen volt önbizalmam ami mostmár szinte teljesen odalett.Szeretnem kérni hogy esetleg ha van olyan aki ezekkel a dolgokkal megküzdött, segítsen hogyan kezdjem.Mert rengeteg ilyen hibám van tisztában is vagyok vele, de nem tudom mitévő legyek. Nem szeretném a párom életét sem az enyémet tönkretenni. Szeretném hogy jól érezzük magunkat ebben a kapcsolatban.

2019. jún. 18. 18:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

pont hogy egy egészséges kapcsolaatban nem csinálnak ilyent a felek...


de meg kérdezem jelenleg van párod? és mégis hány kapcsolat ment tönkre a féltékenységed miatt (ami gondolom mér egészségtelen mértékben csináltad.. de nálunk azért egészségesen megy...) és azután miután rá jöttél hogy mi a problémád a sok egyedül léttől hány sikeres kapcsolatod volt?

2019. jún. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

4 éve házas vagyok, nincs féltékenykedés, simán eljárkálunk barátokkal is, mind a kettőnknek vannak ellentétes nemű barátai, maximális a bizalom korlátozás nélkül is. Ég és föld a különbség eközött a kapcsolatom között és azok között a párkapcsolataim között amikor nem voltam rendben lelkileg és nem volt önbizalmam. Az a kapcsolat volt a legmérgezőbb, ahol a páromnak is ilyen gondjai voltak. Összehasonlíthatatlan a kettő, meg az is ahogy érzem magam. Aki lelkibeteg annak nem való párkapcsolat, ennyi. Akkor sem ha ez a lelki probléma "csak" komoly féltékenykedés és önbizalomhiány. Nem fog működni egészségesen egy kapcsolat így. Főleg hogyha mind a két fél ilyen, csak rombolni fogják egymást idővel.

Nap mint nap látok ilyen párokat. Folyamatos a feszültség emiatt közöttük de nem látják be, hogy emiatt nem működött eddig egyetlen kapcsolatuk sem. Minden második párnál probléma ez és elképesztő módon építik egymást lefelé. Elmarják egymás mellől az egész baráti társaságot és lelkileg kiégetik egymást. Addig a felszínen minden rendben van amíg nincs valami nézeteltérés. De akkor a felszínre jön az összes bizonytalanság, féltékenység meg sérelem és olyan szinten összevesznek, hogy 1 hétig egymáshoz sem szólnak.

Nálunk egyáltalán nincs ilyen, nem is volt soha. Még előtte pszichológus segítségével szépen levetkőztem ezt a párkapcsolattal összeegyeztethetetlen gondolkodásmódot és magatartási formákat. Ő is járt egy időben mert neki is voltak a méregző szülei miatt ilyenek. Ha egy dolgot megtanított a pszichológus az az volt, hogy nincs egészséges féltékenység, semmilyen formája nem elfogadható, mert belső, lelki probléma.

2019. jún. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

de van egészséges féltékenység... :D amit le írtál az szép és jó... csak nem mindenkinek... lehet a te kapcsolatod ilyen igy jó... de mi felválaltunk a problémákat és ahelyett hogy a szönyeg alá söpörtünk volna mindent elmondtunk egymásnak és javitottunk rajtuk... erre vajon mit mondana a lélek dokid? nem köntörfalaztunk igaz ő az elején kicsit félénk volt de érthető volt (persze én is a magam modján...) de a méreg ahogy a kémiában ugy itt is érvényesül a megfelelő dózisban gyógyszer!


ás erről beszélek te és ő csak mosolyogtatók és elfojtottátok magatokban a dolgokat... és erre mondod hogy nem jók a kompromisszumok?


és mi az hogy maximális a bizalom?? :S azt ki kell érdemelni tettekkel nem csak ugy van... korlátozás nélkül... te most vagy kamu vagy vagy pedig egy marha akit lehet hogy csalja a párja...


az meg a másik hogy te már alapból sem voltál jó lelkileg meg önbizalom hiányod volt...


az önbizalom számomra szinte nem is létező dolog :D mert amit meg akarok tenni azt megteszem! ismerem a képességeimet vannak céljaim amiket végre fogok hajtani... nem kell olyan dumát hallanom a lélek dokitól hogy szeressünk önmagunkat ismerjünk meg önmagunkat... :D ismerem magam tudom mit akarok kit akarok. ön-szeretett? WTF??!!! nem magamtól érzem jól magam nem vagyok valami eltorzult fétises hogy magamra izguljak fel :DDD szeretem a jó kajákat filmeket játékokat utazásokat na meg legjobban a barátnőmet és a családomat...


amit itt le írsz az az olyan embereknek segit akik totál elveszettek nincsenek céljaik terveik élet tervük + még depressziosak is... nem mindeni ilyen!


persze nem mondom barátnőmnek volt néha stresszes időszaka a munkája miatt de mindig ott voltam támogatni és lás csodát ő is mindig ott volt nekem mikor problémába ütköztem... ezért alakult ki felénk a bizalom na meg azért meg néztünk egymás telóját most is simán bemegyünk de már nem azért hogy csekkoljunk a másikat :D ja igen annyi hogy nálunk van azért egy nagyobb társadalmi+etnikai különbség (ő ázsiai) és igen elején voltak nézeteltérések problémák viták de nem adtunk fel javitottunk rajta... alapból sincs egy olyan kapcsolat amiben nincsenek viták... náluk hamar kijött mert komolyan gondoljunk de persze itt most nem olyanra értettem hogy meg van tiltva hogy egy fiuhoz sem szólhat hozzá... a munkahelyén elengedhetetlen a kommunikáció meg most abból nincs semmi ha beszélget... itt más dolgokról voltak a szabályok meg nem is a megcsalás volt a téma... de mindegy a lényeg egymást fejlesztjük segítünk egymásnak egymás által jobb emberek lettünk/leszünk


például mikor mindketten egyedül voltunk és nem ismertünk egymást ő hajlamos volt a pusztitó életmódra! nem nem drogok meg alkohol... tulterhelés, bezárdtság, depresszió, késő esti alvás durván 2-4 ig fent volt napközben aludt... na meg elég hülye picccssssa modon tudott öltözködni... :/ persze nekem is voltak rossz tulajdonságaim néha túlságosan is érzéketlen voltam máskor meg túl forró vérű volt hogy én is tulságosan belemerültem a dolgokba és semmi másra nem tudtam koncentrálni addig amig meg nem van kész nem van meg nem oldottam meg el nem fogadtam stb... volt hogy nagyon könnyen vettem az élet dolgait komolytalan voltam de mióta együtt vagyunk nagyon sokat fejlődtünk végre nem ugy néz ki mint egy zombi én meg komolyabban veszem a dolgokat :D

2019. jún. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem, nem arról van szó, hogy a szőnyeg alá söpörjük a problémákat. Hanem arról, hogy NINCSENEK problémák ezekből, mert az alap kiváltó OKOT szüntettük meg a tüneti kezelések meg egymás leszabályozása helyett.

De ne haragudj, borzasztó helyesírásod van és elképesztően értetlen meg unintelligens vagy, így inkább nem mennék bele vitába mert látszik, hogy gőzöd nincs az egészről.

2019. jún. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Jah tudod nem mindenki tud fent maradni eddig.... valaki korán kell reggel... de persze szerinted unintelligens vagyok akkor biztos ugy van mert jártál agy dokihoz és meg tudod állapítani...


De persze te a kiváltó okot szüntetted meg...(féltékenykedés, egybol bizalmat adtál lényegeben te önmagadat korlátozód... persze kérdezd meg az agy fókuszát az mennyire egészséges mikor el nyomod magadba a dolgokat mert amit le írtál te pontosan azt csinálod!) azaz a szőnyeg alá söpörted én magát a problémát... csak ez a kettőnk közt levő különbség....

2019. jún. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
De csak most olvastam vissza a régieket szerinted az nem jo ha a felek őszinték és inkabb meg beszélik a problemajukst helyette az a jo ha elnyomjunk magunkban ezeket és nem törődünk velük??? Most akkor ki az unintelugens.............. saját magadat is be csapod... olyan tanácsokat osztogatsz amik idővel ossze töri és szét csezsi az emberi lelket és a személyiséget de meg a testet is egy idő után...
2019. jún. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat.Sajnos az első válaszolónak is igaza van abban hogy egy lelkileg nem rendben lévő embernek nem lehet jó párkapcsolata.Csak kicsit nyersen fogalmazott. Igazából a féltékenység akkor kezdődött, amikor másfél év után teljesen véletlen belenéztem a tevékenység naplójába addig esküszöm soha és láttam hogy nagyon sok lány képeit akiket ismerünk folyamatosan reagálta. Na ekkor kezdődött. Mert ez tény nem megcsalás viszont fordított esetben ő megőrült volna, kikérte volna magának.A másik hogy négy évvel fiatalabb nálam és ő már nagyon rég össze akart velem jönni, mire több év barátság után megtörtént. Tudni kell róla hogy neki is sok olyan jellegű problémája van mint nekem szülői hibákból.pl nem szeret társaságba menni,sok ember között folyamatosan zavarban van, szégyenlős. Velem is előfordul de ennyire nem. És miután osszejottunk fel év után mondtam azt H jó lenne elmenni vhova. Nagy nehezen összejött felmentünk a fagyizoba, az úton a kezem nem fogta meg hozzám sem ért majd csak itthon. Nos akkor gondolhatjàtok mi járt a fejemben H szégyelli kapcsolatunkat. Akkor utánna változtatott rajta már most a kezem mindig fogja és olykor puszit is ad. Arra hivatkozik h zavarban van mások előtt és ez tényleg így van, csak már elmondtam neki H ezzel engem is nagyon zavarba hoz. És én szeretem őt de barmikor kiderülne hogy netán szegyenli vagy kellemetlen a kapcsolatunk neki szó nélkül elengedném. Tehát azt hiszem azért kicsit ő is tehet róla hogy errefelé változtam. A másik hogy mindig azt érzem sosem felelek meg neki amikor elmegyünk otthonról, semmi nem tetszik neki amit felveszek, mert nem rosszul öltözök, hanem neki a sportos nagyon egyszerű öltözködés tetszik. Tudnék írni rengeteget. A válaszokat köszönöm előre is.
2019. jún. 19. 09:42
 18/21 A kérdező kommentje:
Igazából szerintem már az is jó út számomra hogy felismertem ezeket a dolgokat és szeretnék változtatni mindkettőnk miatt. Mert ismerek olyanokat akik például nagyon jól el vannak így is és eszükbe sem jut hogy rosszul gondolkoznak. A baj az hogy nagyon nehéz. Sokszor ha vele van a baj is már magamra gondolok, hogy biztos erről is én tehetek én gondolom rosszul.
2019. jún. 19. 10:01
 19/21 anonim ***** válasza:
Őszintén nem lenne jobb megbeszélni vele ezeket mint hogy teljesen el nyomod magadban ezeket a dolgokat ahogy az elso írta....
2019. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Hát az a baj hogy én még fel is hozom ezeket a dolgokat, de ő lerendezi azzal hogy szeret ha majd nem akkor szól. A másik pedig, hogy nagyon bezárkózó, tehát nem egy beszédes fajta. Ha problémája van sem mondja inkább hallgat. Inkább leül gépezni, hogy kicsit kikapcsolódjon. De a válaszokat köszönöm, próbálkozom. Kicsit magamba nézni okokat keresni és ha tényleg nem megy, inkább elengedés minthogy szenvedjünk mindketten.
2019. jún. 19. 12:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!