Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan küzdhetjük le a párkapc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan küzdhetjük le a párkapcsolati játszmákat? A féltékenységet? Érzelmi zsarolást, sértődést, stb? Hogyan hagyjuk el korlátozó elveinket?

Figyelt kérdés
Elég féltékeny vagyok,sosem voltam ilyen, bár régen volt önbizalmam ami mostmár szinte teljesen odalett.Szeretnem kérni hogy esetleg ha van olyan aki ezekkel a dolgokkal megküzdött, segítsen hogyan kezdjem.Mert rengeteg ilyen hibám van tisztában is vagyok vele, de nem tudom mitévő legyek. Nem szeretném a párom életét sem az enyémet tönkretenni. Szeretném hogy jól érezzük magunkat ebben a kapcsolatban.

2019. jún. 18. 18:00
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

#15 A problémák elnyomása éppen az, amit te csinálsz. Azért nem vagy féltékeny, mert a barátnőd éppen nem beszél más férfiakkal. Hogyha mondjuk beülne munka után egy kávéra egy férfi kollégájával meg lennél őrülve, hogy biztos meg fog csalni vagy több van a dologban. Aki pedig féltékeny az nem bízik a párjában, bizalom nélkül pedig semmi értelme.

Pontosan az a tüneti kezelés és a problémák szőnyeg alá söprése, hogy a valódi ok megtalálása és kezelése helyett inkább kiiktatjátok az ellentétes nemű embereket hogy ne féltékenykedjetek. Bár biztos vagyok benne, hogy így is folyamatos a féltékenység.

Te jelenleg rengeteg pszichológus egybefüggő szakvéleményével vitatkozol. Ott van előtted az internet, a világ összes tudása előtted van, olvass ennek utána. Ez ugyan olyan mint ha azt mondaná neked az orvos, hogy veszélyesen magas a vérnyomásod, te meg nekimész, hogy hát neked ne mondja meg mert te így is teljesen jól elvagy.


Kérdező neked meg annyit tudok mondani, hogy ez a párod belső defektje. Ezt neki kell kezelni és rájönni, hogy nem egészséges amit csinál. Hogyha erre sokadik kérésre sem hajlandó akkor semmi értelme vele maradnod. Az is probléma, hogy neked vannak lelki gondjaid, de te hiába kezeled ezeket hogyha ő a sajátjait nem hajlandó.

2019. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!