Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha a párotok alaptalanul lenne féltékeny és vádaskodna?

Figyelt kérdés
Hiába szeretem, de kezdek berágni hogy mióta együtt vagyunk bizalmatlan velem. Elég szociális ember vagyok mind a magánéletben mind az egyetemen ami a kapcsolat elején imponáló volt számára mára meg inkább taszító hiszen sok lánnyal jóban vagyok. Hozzáteszem semmilyen szociális oldalon nem kommunikálok velük kizárólag akkor ha ők írnak/kérdeznek stb. Az egyetemen benne vagyok az összes olyan szervben’ amely a hallgatói léttel foglalkozik és erre is hihetetlen féltékeny mert vannak benne dekoratív lányok. Szintén nem tettem semmilyen utalást egyiknek sem, de csak a balhé megy mikor kötelezően be kell mennem a suliba elvégezni egy két dolgot mert vannak olyan teendők amiket csak én vagy max még egy két ember végezhet el. A legszörnyűbb, hogy hiába tépem a számat és csinálok magamból már már hülyét, hogy az alaptalan vádaskodásait próbálom megmagyarázni egyszerűen sok amit csinál. Meddig lehet ezt tűrni? Van egy kft-m és a kapcsolati tőke amelyet az egyetemen kialakítok nagyon fontos lehet a cég számára is hiszen úgy néz ki hök alelnök leszek tehát lesz szavazati jogom a szenátusban és találkozni fogok rendszeresen az egyetemet vezető felső körrel. Na most az utóbbi fél évben a barátnőm miatt nem aktivizáltam magam direkt (korábban minden eseményen ott voltam) és úgy érzem visszatartó erő a céljaim elérésében. Vele tervezem a jövőmet, gyerek, közös vállalkozás stb de ez így élhetetlen. Szeretném megmenteni a dolgot nem pedig eldobni. Mit tennétek a helyemben? Én 21F Ő 21N

2019. júl. 3. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Hogyha ő nem ismeri azt fel, hogy mérgező és nem egészséges amit csinál, illetve hogy belső oka van akkor nem tudsz vele mit csinálni a szakításon kívül. Azért féltékeny ennyire, mert nincs rendben önmagával, nincs meg a kellő önbecsülése. De ha ő ezt nem látja be és nem próbál ezen gyökeresen változtatni akkor nem tudsz mit csinálni, a helyzet nem fog változni.

Párom egyébként EHÖK tanulmányi alelnök volt anno, én kari elnök. Soha meg nem fordult a fejemben, hogy csak mert vannak benne dekoratív lányok bármelyikőjükkel is foglalkozna, nem is tette. Ő sem féltékenykedett soha amiért abban az évben mikor elnök voltam kb csak fiúk voltak velem a HÖK-ben. Sokat segített persze, hogy nagyon hasonló emberek vagyunk, pontosan tudtuk milyen a másik és mit jelent tisztségviselőnek lenni. De egy jó kapcsolathoz kell a megfelelő önbecsülés és az, hogy ne legyen féltékenység.

2019. júl. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! 🙏🏾
2019. júl. 3. 00:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek az egyes válaszolóval. A barátnőd magával nincs rendben. Ezt ideig-óráig elviseled, de ha nem rakja rendbe a fejét, akkor szerintem jobb, ha szakítotok.

30n

2019. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Én nem lennék így együtt valakivel egy percet sem!!

A kapcsolat arról szól, hogy van bizalom ha nincs akkor hogy működne egy életen át ? Te magad írod vele tervezel/terveztél, de hidd el nem fog változni a helyzet sőt! Alapjában én is annak vagyok a híve a dolgokat megjavítjuk nem eldobjuk, de azt mondod kapcsolat eleje óta ez van, magyarul kemény önértékelési gondjai lehetnek, hisz nem azért vált ilyenné, mert okot adtál rá (mondjuk volt egy megcsalás) hanem alapból ilyen. Ha 21 évesen fiatal csajként ezt csinálja szerinted mi lesz, amikor idősödik és te a munkád miatt mondjuk 22 éves nőkkel leszel? Tudod az ilyen típus mit művel majd akkor? Ő 40 a lányok meg kis fiatalok? És hiába csak munka,szemmel látható most sem kezeli helyén a dolgot. Én a helyedben ne haragudj, hogy ezt mondom, mert látom szereted (ezért is emészt a dolog és keresel megoldást ), de szakítanék. Nem kezdenék új kapcsolatba, hogy a szíved és lelked "regenerálódjon" viszont az elméd használhatnád , tehát ezerrel az egyetemi és céges dolgaimmal foglalkoznék. Nem vagyok a híve, de az is lehet ez a külön töltött idő jót tenne neki átértékelne dolgokat és még együtt lehettek valaha (nem 1-2 hét után!! Hanem fél év - 1 év), bár mondom ebben kevésbé hiszek. Egy biztos így nem fog működni hosszú távon ezt borítékolom, mert megmérgezi a mindennapokat és egyre gyengébben fogsz teljesíteni az élet egyéb területein. Egy jó párkapcsolat biztos hátteret ad, feltölt és segít abban elérd a céljaidat! Ez a kapcsolat nem ilyennek tűnik.

Vannak helyzetek, amikor nem szabad csak szívvel donteni és szerintem ez pont ilyen...ebbe a kapcsolatba gyereket vállalni? Öngyilkosság. Bocsáss meg az őszinteségemért a legnagyobb jóindulattal fogalmaztam meg a gondolataimat.


( egy harminc éves, mondjuk úgy tapasztalt ember írja ezt neked)

2019. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Hát barátom menekülj! Előttem mindent leírtak, ha vele fogsz maradni ez a kapcsolat felemészt!
2019. júl. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem féltékeny természetem lett mert ex rommá csalt. Viszont most eszembe nem jutna feltekenykedni, mert a mostani kapcsolatom nem a régi, más ember, más személyiség. Tehát nem kell cipelni az embernek a régi sérelmeket mint a verés kardot és ráboritani minden eljövendő kapcsolatára. Tanulni lehet belőlle de amit ő tesz az belső frusztráltság ami rombol.

Nagyon komolyan le kell vele ülni s végig kérdezni.

-Kicsim mondcsak úgy érzed adtam okot a féltékenységre?

- Megtudssz bennem bízni? Pontosan mi zavar abban ha egy lánnyal és nem egy sráccal kell beszélnem?

- Miért vagy velem ha szerited nem tisztellek, csajozós s mindenki rivális ?

- Tudsz róla hogy milyen sokszor sértők a jelenetek amiket művelsz?

- Így képzeled el a további éveiket is, hogy hetente magyarázkodnom kell majd a semmiért? Így ez boldog kapcsolat neked?


Ezt így egyesével. Talán ezután átgondolja s rájön nem olyan vagy mint ami a fejében van. Ha nem akkor ez nem életképes dolog vele sajnos.

2019. júl. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
4-es vagyok teljesen igazad van 6-os! Remélem a kérdező még olvas minket rendesen izgulok érte. :)
2019. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Jelentem szakitottunk. Sajnos itt meg rahuztam egy 1.5 evet… viszont utana szetmentunk. (Nagy csavar a sztoriban hogy visszament az elso szerelmehez -exehez- es elvette felesegul sot mar gyereket is csinalt neki 1ev leforgasa alatt lol)
2023. máj. 30. 00:40
 9/9 anonim válasza:

Ne haragudj, hogy ezt írom, de annyi volt a FELKIÁLTÓJEL, hogy csak na! Persze tudom külső szemmel könnyebb látni ezeket, de mindenki azt tanácsolta lépj ki nincs jövőtök, nem vetted figyelembe. Igazuk lett és még ráadásul a csaj lépett ki a kapcsolatból majd alapított pikk - pakk családot mással ezzel aztán jó kis sebeket ejtve rajtad.

Sajnálom nagyon, de hazudnék ha azt mondanám meglepett a dolog / a vége. Fel a fejjel!

2023. máj. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!